×
Aktualności

Żuraw pokładowy RL-K 2600 - innowacja Liebherr na rynku żurawi offshore

Żuraw pokładowy RL-K 2600 to nowy, trzeci model w serii żurawi obrotowych z ramieniem przegubowym; charakteryzuje się wyjątkowo zwartą konstrukcją i przeznaczony jest do pracy w warunkach ograniczonej przestrzeni na pokładzie. Urządzenie produkowane jest w zakładzie Liebherr MCCtrc Rostock GmbH.

Przestrzeń na pokładzie jest coraz ważniejszym zagadnieniem w sektorze offshore. W odpowiedzi na pojawiające się coraz częściej problemy w tym zakresie Liebherr opracował nowe rozwiązanie, które spełnia wymagania klientów. Niewielki promień obrotu, wynoszący poniżej 3 metrów zmniejsza ograniczenie dotyczące swobody poruszania się na platformach i statkach. W związku z tym liczba możliwych zastosowań żurawia znacznie wzrasta. Mały promień obrotu jest możliwy dzięki projektowi wysięgnika przegubowego bez maszynowni.

Opcjonalnie żuraw może być wyposażony w nowy układ sterowania, wyposażony w system optymalizujący ruchy żurawia. Funkcja uwzględnia przyszłe aspekty bezpieczeństwa, a tym samym wspiera operatora podczas pracy w ograniczonych obszarach.

Żuraw ma udźwig do 50 ton i zasięg roboczy 40 metrów. Dostawa i konserwacja wchodzą w zakres aplikacji. Ze względu na możliwość wyposażenia żurawia w hak lub chwytak, RL-K może wykonywać również prace związane z transportem rur. Dzięki temu żuraw może być stosowany zarówno na stałych platformach, jak i na statkach wiertniczych.

Kolejną zaletą żurawia jest jego lekka konstrukcja. Mając na uwadze wieloletnie doświadczenie Liebherr poświęcił temu zagadnieniu wiele uwagi, gdyż jest to obecnie niezwykle ważne kryterium na rynku. Dotyczy to również zastosowań w trudnych warunkach pogodowych. W związku z tym RL-K jest również przystosowany do arktycznych warunków środowiskowych.

RL-K 2600 jest już kolejną innowacją firmy w sektorze żurawi offshore w 2018 roku. W maju br. Liebherr wypuścił serię kompaktowych żurawi offshore z oznaczeniem CBO. Wyposażony w główny wciągnik o udźwigu 100 ton, CBO jest odpowiedni do zastosowań ogólnych w przemyśle naftowym i gazowym, gdzie przestrzeń na pokładzie jest ograniczona. Jego główną i unikatową zaletą jest kompaktowa konstrukcja. Promień obrotu CBO wynosi mniej niż 4 metry. 

Rozszerzenie portfolio firmy o nowe żurawie offshore podkreśla strategię firmy Liebherr dotycząca wdrażania wymagań klientów i koncentracji na przyszłych rynkach.

Galeria

Pozostałe aktualności