×
Aktualności

Żuraw Sarens CC 8800-1 w projekcie instalacji wyspy nuklearnej

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

China National Nuclear Corporation (CNNC) do prac instalacyjnych w elektrowni jądrowej Zhangzhou w Fujian wybrała żuraw Sarens CC 8800-1.

Po raz pierwszy żuraw CC 8800-1 zastosowano w chińskim projekcie nuklearnym, w którym projekty budowlane w branży energetyki jądrowej muszą być zgodne z najwyższymi standardami. Był to także początek ewolucji rozwiązań Covid-19, które wymagały większego zaangażowania na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich osób biorących udział w tym projekcie.

Model CC 8800-1 okazał się idealnym wyborem, ponieważ CNNC wymagał dużego żurawia, który mógłby unieść ponad 1600 ton, pokonać z ładunkiem dłuższe odległości (74 metry) i mieć duży promień roboczy (ponad 180 ton przy wysięgu 82 metrów). CC 8800-1 charakteryzuje moment obciążenia wynoszący ponad 24 000 tm, doskonały udźwig przy większym promieniu i jest bardzo elastyczny, szczególnie jeśli chodzi o regulację balastu SL na 25-30 metrów.

CC 8800-1 został przetransportowany z innego miejsca pracy w Tianjin w grudniu 2019 r., a jego demontaż, transport i montaż na miejscu w Zhangzhou zajął około sześciu tygodni. Żuraw znajduje się na miejscu od stycznia 2020 roku i pozostanie tam do końca roku, gdzie będzie instalował stalowe moduły liniowe na wyspie nuklearnej.

Miejscowa załoga zakończyła niedawno instalację drugiego modułu przy zastosowaniu żurawia CC 8800-1, który obrócił ładunek (o masie 180 ton, wysokości 10 metrów, średnicy 47 metrów) o ponad 270 stopni i przeniósł go w odległości 74 metrów. Zespół operacyjny, mechanik i kierownik budowy musieli wziąć pod uwagę wszystkie warunki i wyzwania związane z operacją, w tym bardzo dużą powierzchnię nawietrzną oraz dwa żurawie wieżowe, które musiały skrzyżować się nad modułem.

Operacja w pełni odzwierciedla możliwości naszego zespołu operacyjnego i doskonałą wydajność żurawia CC 8800-1, powiedział kierownik projektu Zhang Xiaofei.

Pozostałe aktualności

Aplikacja Liebherr usprawnia zdalny serwis

Aplikacja Liebherr usprawnia zdalny serwis

Wraz z rozwojem narzędzia do zdalnej obsługi Liebherr rozszerza ofertę produktów cyfrowych dla żurawi gąsienicowych, sprzętu do głębokiego...

Żródło: Liebherr

Żuraw GMK przekazany do firmy Szczurowski

Żuraw GMK przekazany do firmy Szczurowski

Firma Usługi Dźwigowe Jerzy Szczurowski nabyła nowy żuraw samojezdny, marki Grove model GMK4100L-1, od Zeppelin Polska Sp. z o.o. To kolejne...

Żródło: Zeppelin Polska

wszystkie aktualności

BLOG