×
Aktualności

Żuraw SENNEBOGEN do ścinania i pozyskiwania drewna

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów leśnych Interforst, które odbędą się w Monachium w dniach 18 – 22 lipca br. bawarski producent urządzeń przeładunkowych SENNEBOGEN pokaże unikalną maszynę do pozyskiwania drewna i ścinania drzew – żuraw teleskopowy SENNEBOGEN 718 E. Na stoisku pojawi się także nowy gąsienicowy kombajn zrębowy Hannibal T50 firmy Impex, który został opracowany na bazie maszyny do transportu materiałów SENNEBOGEN.

 

Teleskopowy żuraw leśny SENNEBOGEN 718 E

SENNEBOGEN 718 E od wielu lat z powodzeniem wykorzystywany jest na całym świecie jako teleskopowy żuraw leśny do pozyskiwania drewna i konserwacji krajobrazu. Jest to wygodne i wszechstronne urządzenie, łączące zalety żurawia samojezdnego z zaletami żurawia teleskopowego. Innowacyjna koncepcja maszyny idealnie sprawdza się podczas ścinki, ochrony drzew i krajobrazu oraz załadunku.

Model 718 E wyposażony w głowicę harwesterową, służy również do zbioru linowego w stromym terenie. Dzięki wysięgowi, wynoszącemu 13 metrów oraz kabinie, która może zostać podniesiona o 2,70 metra, maszyna zapewnia wygodny promień działania. Różnorodny osprzęt począwszy od głowic harwesterowych do chwytaków tnących i mulczujących sprawiają, że model 718 E to wielofunkcyjne urządzenie do pielęgnacji lasu i krajobrazu.

 

Gąsienicowy kombajn zrębowy Hannibal T50

Bawarski producent Impex Forstmaschinen GmbH od dawna buduje kombajny zrębowe gąsienicowe zaprojektowane do wymagających zastosowań leśnych w oparciu o maszyny SENNEBOGEN. Nowo opracowany kombajn zrębowy gąsienicowy T50 jest wynikiem wspólnego projektu.

Kombajn zrębowy T50 jest w stanie usunąć całe drzewa w pozycji pionowej, ułożyć je i przyciąć na długość, chroniąc jednocześnie glebę. Przechylane nadwozie z uchylnym złączem sprawdza się na pochyłościach, a dzięki teleskopowej gąsienicy maszyna może nie tylko łatwo poruszać się po ścieżkach, ale także ułatwia transport i zapewnia maksymalną stabilność w korytarzu powrotnym.

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli, funkcjonujący na światowym rynku od 2003 r. producent wózków widłowych z chińskim rodowodem, na dobre rozpoczął ekspansję na europejskie...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing