×
Artykuły

Branża dźwignicowa na targach Construction Machinery Exhibition

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, Targi Maszyn Budowlanych skupiły liczących się na rynku dostawców urządzeń, bez których zarówno budowę konstrukcji budynku, jak i montaż elewacji, okien czy szklanych pomieszczeń trudno sobie wyobrazić.

Popularny segment żurawi wieżowych reprezentowała firma Krupinski Cranes - produkująca od kilku lat nowoczesne polskie żurawie wieżowe oraz firma Maukran będąca przedstawicielem firmy Zoomlion na rynku polskim.

Podesty wiszące i dźwigi budowlane były reprezentowane w pełnej okazałości przez firmę Lift Zone przedstawiciela marki SAE Climber.

W grupie mini żurawi dedykowanych do montażu okien, szyb i elewacji spektrum urządzeń przedstawiła firma Lift 24, która jako przedstawiciel firmy Pallacini pokazała również żurawie typu pająk oraz podesty ruchome tej marki. W tej grupie godna uwagi była również oferta firmy Viavac z manipulatorami Vacuum do montażu płyt, paneli i szkła, a także coraz większa oferta mini żurawi i manipulatorów firmy Befard. 

Szerokie spectrum podestów ruchomych marki Zoomlion przedstawiła firma BAC – przedstawiciel tej marki na rynku polskim oraz firma Nifty4sale prezentująca gamę sprzętu Nifty lift.

Grupę żurawi przeładunkowych Maxilift dedykowanych na samochody dostawcze pokazała firma BM Automotive. Oferta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy poszukują lekkich żurawi o udźwigu do 250 kg do samochodów serwisowych, najlepiej pod dozorem uproszczonym.

Największe zainteresowanie zwiedzających, a zwłaszcza operatorów i kandydatów do tego zawodu wzbudził pierwszy polski symulator żurawia wieżowego zaprezentowany na stanowisku firmy Maukran. Producentem symulatora jest Centrum Nowych Kompetencji, które dokonało ogromnego skoku w przyszłość, na który czekała cała branża dźwignicowa w Polsce. Szkolenie operatorów żurawi wieżowych, jak i żurawi portowych nabierze na pewno nowej jakości. Zyska na tym cała branża, podnosząc nie tylko wrażenia z kursu, ale przede wszystkim nasze bezpieczeństwo.

Nowością, która zaskoczyła zwiedzających był żuraw na stanowisku firmy Xella - producenta betonu komórkowego - o udźwigu 250 kg, z zasilaniem jednofazowym, podlegający pod dozór uproszczony, dedykowany specjalnie do technologii montażu domów z prefabrykatów tej firmy. Wytwórcą tego żurawia jest firma ADAR.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG