×
Artykuły

Coraz lżej, coraz prościej - przy użyciu podnośników podciśnieniowych MANUT-LM

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Nietrudno zauważyć rosnące zainteresowanie manipulatorami próżniowymi. Zjawisko popularności owych urządzeń ma swoje uzasadnienie. Reklamy wspomnianych produktów są niemal wszędzie, a na targach zajmujących się tematyką logistyki, transportu bliskiego czy magazynowania manipulatory wiodą prym, zapełniając coraz więcej stanowisk.

Manipulatory próżniowe mają swoje pięć minut, i choć nie jest to wynalazek, który dopiero co pojawił się na rynku, to właśnie teraz chętnie korzystamy z tego typu rozwiązania. Firmy z branż urządzeń dźwignicowych prześcigają się w coraz to szerszych ofertach w tej dziedzinie. Każdy ważniejszy gracz w tym sektorze znalazł miejsce dla tego typu urządzeń w swoim portfolio, by móc zaproponować swoim klientom różnorodne rozwiązania. Firma PS Lift postanowiła zagłębić się w ten temat, poszerzając swoją ofertę o manipulatory francuskiej firmy MANUT-LM, w odpowiedzi na coraz częstsze zapytania dotyczące techniki próżniowej, a także by móc zrozumieć fenomen tego produktu.

 

Jakie korzyści zapewniają manipulatory?

Coraz więcej przedsiębiorców szuka urządzeń próżniowych, gdyż są ergonomiczne, wydajne i przyczyniają się do powiększenia dochodu przedsiębiorstwa, ale co ważniejsze, ponieważ maksymalnie odciążają pracowników.

W końcu nastały czasy, w których pracownik ma  jedynie podnosić kubek z kawą, podczas gdy całą resztę podniesie za niego maszyna. Podnośniki podciśnieniowe są idealne dla osób wykonujących żmudną, powtarzającą się pracę, która wymaga podnoszenia, schylania się i przenoszenia. Nieważne czy podnosimy lekkie wiadro czy wielką płytę kamienną, podnośniki te są stworzone by odciążyć kręgosłup pracownika, który po 8 godzinach podnoszenia nawet najlżejszych ładunków będzie narażony na ból pleców w okolicach odcinka lędźwiowego i zmęczenie.

 

Ale dlaczego właściwie manipulator i technika próżniowa? Gdzie i jak wykorzystać tego typu urządzenie?

Po pierwsze, należy zaznaczyć, że urządzenia te są przystępne cenowo, nawet dla mniejszych czy początkujących firm, gdzie każda nowa inwestycja wiążę się z dużym obciążeniem. Żeby było jeszcze ciekawiej, przy udźwigach jakie proponuje MANUT-LM - do 250 kg – owe urządzenia próżniowe nie wymagają zgłoszenia do Urzędu Dozoru Technicznego.

Manipulatory podciśnieniowe to zdecydowana optymalizacja produkcji. Pracownik jest niezależny i może sam przenieść ładunek, bez pomocy drugiej osoby. To naprawdę duża oszczędność czasu i pieniędzy.

Podnośniki podciśnieniowe sprawiają, iż ruch z ładunkiem jest płynny i precyzyjny. To pozwala na łatwą pracę, a przy tym przyśpiesza proces produkcji, załadunku, czy rozładunku danego materiału.

Największym atutem manipulatorów jest ogromny zakres ich zastosowania. Mogą być wykorzystane praktycznie w każdym sektorze, w każdym przemyśle, niezależnie od rodzaju przenoszonego ładunku.

Manipulatory, inaczej podnośniki podciśnieniowe, spełniają swoje zadania między innymi w:

  • składach budowlanych,
  • przemyśle tworzyw sztucznych,
  • spożywczym,
  • metalowym,
  • kamieniarskim,
  • ceramicznym,
  • drzewnym,
  • branży Automotive,
  • meblarskiej,
  • przemysłowej, itp.

Co więcej, manipulatory mogą być użytkowane wszędzie tam gdzie jest produkcja, magazyn czy hala. Wszystko ze względu na fakt, iż w takich miejscach, niezależnie od tego co jest produkowane czy magazynowane, zawsze znajdzie się produkt czy też półprodukt, który musi zostać przeniesiony z jednego miejsca na drugie. Manipulatory są swoistym przedłużeniem rąk pracownika. Dzięki próżni pracownik kontroluje siłę urządzenia i podnosi ładunek bez najmniejszego wysiłku. Takie podnoszenia daje pewność wysokiego bezpieczeństwa, a człowiek nie ma kontaktu z ładunkiem.

To bardzo ważna informacja, zwłaszcza dla całej branży spożywczej. Wychodząc naprzeciw klientom, możliwe jest wykonanie ze stali nierdzewnej, dzięki czemu możemy podnieść produkt taki jak blok sera, masła, szynki, bez najmniejszego zagrożenia. W tym sektorze nie ma miejsca na niedociągnięcia.

Wszechstronne zastosowanie pozwala na przenoszenie, pionowo i poziomo, wszelkiego rodzaju butelek, kanistrów, palet, beczek, kartonów, skrzynek, plastikowych opakowań, worków, wiader i tego wszystkiego, czego przy indywidualnym projekcie zażyczy sobie klient. Dodajmy jeszcze wszelkiego rodzaju drzwi, płyty, panele, okna i gabaryty o nietypowym kształcie, i mamy urządzenie, które sprawdzi się w każdym sektorze, na produkcji, w każdym magazynie, sortowni, czy hali.

Poniższy film przedstawia działanie podnośnika podciśnieniowego EASY.

 

Dowiedz się więcej o podnośnikach MANUT-LM.  

 

Artykuł promocyjny firmy PS Lift.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG