×
Artykuły

Dlaczego warto wynająć wózek widłowy?

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Większość przedsiębiorstw wykorzystujących w swojej działalności środki transportu wewnętrznego rezygnuje z posiadania ich na własność, a zaczyna postrzegać je w kategorii usług. Nie ma znaczenia czy chodzi o dużą korporację, czy firmę, która dopiero rozpoczyna działalność - każda działalność liczy się z każdym kosztem.

Oferty wynajmu wózków widłowych to obecnie duże udogodnienie dla przedsiębiorstw, ponieważ zdejmuje z nich obowiązek wykonywania przeglądów, serwisu, zakupu dodatkowych części, UDT (Urząd Dozoru Technicznego) czy ubezpieczenia. Większość czynności administracyjnych zamyka się w jednej, comiesięcznej fakturze wynajmu. To ułatwia kontrolowanie wydatków związanych z utrzymaniem floty wózków, oszczędza czas pracowników, a także pozwala przedsiębiorcom skupić się na innych aspektach rozwoju firmy.

 

Wynajem - alternatywa zakupu wózka

Wózki widłowe wykorzystuje się w transporcie wewnątrzzakładowym, handlu wielkopowierzchniowym, rolnictwie, budownictwie i wielu innych branżach. Pomimo wielu zalet i argumentów przemawiających za ich posiadaniem - problem stanowi ich wysoka cena, która w znacznym stopniu obciąża budżet nawet dużych firm. Ponadto często potrzeby logistyczne nie ograniczają się do jednej sztuki, a do sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa należy wyposażyć się w większą liczbę maszyn.

Alternatywą dla tak dużych wydatków są wypożyczalnie wózków widłowych. Najlepsze z nich oferują elastyczne formy wynajmu i warunki dopasowane do charakteru działalności firmy. Argument finansowy w szczególności dotyczy firm młodych, które mogą przeznaczyć środki na inne cele, umożliwiające dobry start na rynku. Dzięki takim możliwościom nie muszą rezygnować z wysokiej jakości na rzecz ceny.

Niewątpliwą korzyścią wynajmu wózków widłowych jest szybki i łatwy sposób zwiększenia ilości posiadanego sprzętu i jego modernizacji. Należy pamiętać, że posiadanie wózka widłowego to również koszty jego eksploatacji – okresowe przeglądy, naprawy pogwarancyjne, wymiana opon, akumulatorów oraz koszty badania UDT. Wynajem pozwala na uniknięcie tych wydatków, a ponadto eliminuje ryzyko związane ze spadkiem wartości sprzętu. Umowa wynajmu reguluje wszelkie kwestie administracyjne i interwencje serwisowe. Faktury, wystawiane zwykle w cyklu miesięcznym, zamykają wszelkie formalności, ponadto opłaty za wynajem wózków można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Co istotne, w przypadku poważniejszych usterek wyłączających sprzęt z użytkowania, wypożyczalnie zapewniają wózki zastępcze – tym samym przedsiębiorstwa bez szwanku zachowują ciągłość pracy.

 

Wynajem wózków - krótko i długookresowy

W zależności od zapotrzebowania przedsiębiorstwa ma ono do wyboru wynajem urządzeń na krótki lub dłuższy czas. Wypożyczenie długoterminowe cieszy się coraz większą popularnością wśród firm, które nie chcą przeznaczać na zakup floty wózków widłowych większych nakładów finansowych i cenią sobie wygodę, a także przewidywalność kosztów. Dotyczy to również przedsiębiorstw, które nie posiadają zaplecza technicznego i mają ograniczone możliwości zatrudnienia większej liczby pracowników.

Wynajem krótkoterminowy to z kolei idealne rozwiązanie dla firm, które chcą zminimalizować koszty w przypadku prac sezonowych lub nagłego zwiększonego zapotrzebowania produkcyjnego. Tak jak chociażby w branży spożywczej i rolnictwie, gdzie terminy przydatności lub transportu od momentu zbiorów są bardzo restrykcyjne.

Firma FLT Grupa z Wrocławia działa na terenie całej Polski i ma bardzo elastyczne warunki wynajmu, które są za każdym razem dostosowane do potrzeb danej branży. W swojej ofercie posiada szeroką gamę wózków o bardzo zróżnicowanych parametrach technicznych. Do wyboru są różne marki, tonaże oraz napędy. Tak jak chociażby wózki terenowe marki Ausa, wózki o dużych udźwigach m.in. Doosan, UniCarriers czy Linde. Dysponując bogatym zapleczem technicznym firma proponuje atrakcyjne pakiety serwisowe. W trakcie okresu wypożyczenia firma umożliwia doposażenie sprzętu i wymianę wózków. Po okresie wynajmu w większości przypadków istnieje również możliwość zakupu użytkowanego wózka na atrakcyjnych warunkach.

Więcej o wynajmie w serwisie FLT GRUPA – wynajem, sprzedaż i serwis wózków widłowych


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Logistyka dla wzrostów w czasach zarazy

Logistyka dla wzrostów w czasach zarazy

Choć koronawirus bez wątpienia uderza w dużą cześć gospodarki, dla niektórych – przede wszystkim zaś branży e-commerce – staje się szansą na...

wszystkie artykuły

BLOG