×
Artykuły

Dźwigniki nożycowe pasowe w PS Lift – alternatywa dźwigników hydraulicznych

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Prezentujemy serię bardzo wydajnych i bezsprzecznie uniwersalnych dźwigników nożycowych pasowych. Ich wszechstronne zastosowanie pozwoli na ergonomiczną, łatwą i przyjemna pracę.

Z pozoru dźwignik pasowy nie odbiega znacznie od standardowej platformy nożycowej. Ale zamiast gdybać i zastanawiać się czym tak naprawdę te dwa urządzenia dźwignicowe różnią się od siebie, eksperci z PS Lift postanowili zgłębić temat i zastanowić się co wyróżnia ten produkt na tle pozostałych.

 

Wszystko przez te pasy

Płaskie pasy poliamidowe, znanej i cenionej firmy produkującej liny do wind Brugglifting, mają cięgna wykonane z lin stalowych w poliuretanowej osłonie i są odpowiednio zaprojektowane do przenoszenia określonych ładunków. Poprzez sprawdzanie luzu, każdy pas jest monitorowany osobno. W przypadku awarii dźwignika, w którym zastosowane zostały co najmniej dwa tego typu pasy, możliwe jest awaryjne zakończenie cyklu pracy.

Warto zauważyć, że wymiana pasa, czy usunięcie awarii trwa nie więcej niż 15 minut. Żaden z pracowników nie potrzebuje specjalnych szkoleń, by móc dokonać jego wymiany. To ogromny atut, biorąc pod uwagę wszystkie te zakłady produkcyjne, w których każda minuta przestoju na linii produkcyjnej oznacza setki czy tysiące straconych złotówek.

 

Twoje kompendium wiedzy

Charakterystyka podnoszenia i opuszczania platformy w dźwignikach pasowych jest płynna, i to już od momentu naciśnięcia przycisku. Pasy eliminują wahanie się platformy. Proponowany dźwignik jest prosty i łatwy w obsłudze dzięki wyeliminowaniu elektroniki przy sterowaniu. Brak hydrauliki sprawia, iż dźwignik nie ma oleju, a lokalizacja awarii zajmuje niewielką ilość czasu za sprawą braku węży hydraulicznych i zaworów.

Łożyska znajdujące się między nożycami składają się z twardego chromowanego bolca i tulei stalowej z powłoką kompozytową. Ich montaż i demontaż nie jest skomplikowany. Rolki w szynach jezdnych, wykonanych ze stali odpornej na ścieranie, wyposażone są w bezobsługowe łożyska kulkowe. Ich wymiana jest tak samo prosta jak wymiana pasa, czy łożysk. Co ważne, cechuje je bardzo długa żywotność.

Niezależnie od potrzeb, dostępne są różne wymiary platform. Pod zamówienie projektowane są platformy ze specjalnymi otworami dla nietypowych elementów schodzących z linii produkcyjnej, wykonania ze stali nierdzewnej – szczególnie ważne w branży spożywczej i chemicznej, wykonanie platformy z blachy ryflowanej – w celu zapobiegania staczaniu się ładunków, wycięcia platformy – szczególnie wykorzystywane w celu podnoszenia np. silników czy elementów karoserii. Wykonane mogą zostać również platformy z dołożonymi chwytami i grypami do podnoszenia osi urządzeń i kół, czy wzmocnienia dla pełnej platformy. Platforma dźwignika może sięgać nawet do 6 000 mm wysokości.

Imponujące są również udźwigi z jakimi mierzy się to urządzenie dźwignicowe, które mogą wynosić nawet 12 000 kg.

 

Dźwignik w akcji

Choć wspominaliśmy już o uniwersalnym zastosowaniu dźwigników pasowych, szczególnie dobrze sprawdzają się w przemyśle spożywczym, w branży farmaceutycznej, chemicznej, samochodowej i w zakładach produkcji konstrukcji samolotów.

Ale dlaczego właśnie tam? Dźwignik pasowy gwarantuje, iż w momencie awarii nie ma zagrożenia skażenia otoczenia wyciekiem. W sektorze spożywczym, gdzie zaostrzone są normy higieny i bezpieczeństwa, dźwignik pasowy jest doskonałym rozwiązaniem. Sprawdza się jako integralny element linii produkcyjnej. Do tego wszystkiego pozwala na czyste naprawy, a obowiązkowe przeglądy maszyny odbywają się co 6 miesięcy.

Zachowanie środków ostrożności, czysta i płynna praca, długa żywotność urządzeń – wszystko to jest bardzo ważne w przemyśle farmacji i chemii. Dźwignik pasowy to najlepsza alternatywa dla dźwignika hydraulicznego w miejscach, w których zakład produkcyjny nie może pozwolić sobie na rozwiązania hydrauliczne, czy to ze względu na osadzający się na hali pył, czy istniejące ryzyko wycieku oleju.

Szybka lokalizacja awarii, współczynnik bezpieczeństwa >=10, duże udźwigi oraz wysokości podnoszenia, moc i solidność wykonania urządzenia to cechy najbardziej pożądane na produkcji. Dodajmy do tego pełne profile stalowe i żaden producent nie przejdzie obok tego rozwiązania obojętnie.

Za sprawą swej prostoty, niezależnie od branży, dźwignik nożycowy pasowy to dobre i solidne rozwiązanie. Przekonaj się sam.

Zapraszamy do zapoznania się z tym produktem na stronie www.ps-lift.com


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Wózki na nocną zmianę

Wózki na nocną zmianę

Giełdy owoców i warzyw obsługują interesantów w godzinach porannych. By przygotować obiekt i towar na ich przybycie, prace trwają zazwyczaj nocą....

wszystkie artykuły

BLOG