×
Artykuły

EcoStruxure odpowiedzią na wyzwania przemysłu XXI w.

Przemysł w XXI w. rozwija się w błyskawicznym tempie, stawiając przed przedsiębiorcami coraz to nowe wyzwania. Szybki rozwój branży, który sprawia, że firmy muszą dostosowywać się do zmieniających się ciągle potrzeb klienta, a także optymalizacja efektywności pracy i procesów w niej zachodzących wymaga zastosowań rozwiązań, jakie oferuje najnowsza technologia. Z pomocą przychodzi EcoStruxure od Schneider Electric – otwarta platforma i architektura działająca na podstawie Internetu Rzeczy.

Wielkim wsparciem w przemyśle okazuje się wdrożenie Industrial Internet of Things, czyli przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT). Stopniowo przenika on każdy aspekt życia, w tym infrastrukturę energetyczną przedsiębiorstw. Inteligentne liczniki energii i jakości energii, przekaźniki zabezpieczające i wyłączniki automatyczne ułatwiają zespołom instalacyjnym i serwisowym monitorować systemy. Dużo łatwiej wykryć źródła marnotrawstwa energii, a co się z tym łączy – pieniędzy. Sieci urządzeń są również projektowane tak, aby można je było dostosować w miarę wzrostu potrzeb.

Wdrożenie Internetu Rzeczy w dużej skali wymaga odpowiedniej platformy. Schneider Electric, nieustannie myśląc o potrzebach klienta, proponuje rozwiązanie EcoStruxure – architekturę będącą technologicznym fundamentem rozwoju i wdrażania produktów i usług dla przemysłu. Pomaga w digitalizacji, automatyzacji oraz wdrażaniu inteligentnych procesów. EcoStruxure udostępnia najszerszą w branży ofertę rozwiązań w jednej architekturze, mówi Ireneusz Martyniuk, Vice Prezes, Rynek Przemysłu, MEE Cluster w Schneider Electric.

EcoStruxure wykorzystuje technologie z dziedziny IoT, mobilności, rozwiązań chmurowych, narzędzi analitycznych i cyberbezpieczeństwa, dostarczając innowacje na każdym poziomie – od komunikujących się produktów, poprzez automatykę i sterowanie aż po aplikacje. Infrastruktura EcoStruxure została wdrożona w ponad 480 tysiącach instalacji przy wsparciu ponad 20 000 integratorów i deweloperów, łącząc ponad 1,6 mld zasobów zarządzanych dzięki usługom cyfrowym.

 

Trzy mega trendy w przemyśle

Urbanizacja, industrializacja i digitalizacja to trzy trendy, które wskażą kierunek rozwoju przemysłu w najbliższym czasie. Spowoduje to między innymi, że ilość urządzeń podłączonych do sieci w ciągu najbliższych trzech lat wzrośnie o 50 mld. Już w 2017 r. oszacowano, że ruch danych w sieciach komórkowych osiągnął 145 eksabajtów czyli 11 miliardów gigabajtów miesięcznie i wciąż rośnie. Ocenia się, że rotacja w chmurze obliczeniowej osiągnie 320 eksabajtów miesięcznie w samej Ameryce Północnej. Do szybkiego wzrostu ruchu danych przyczynia się właśnie Internet Rzeczy, który już teraz łączy świat cyfrowy i fizyczny poprzez sieć czujników. W 2018 r. liczba podłączonych do IoT urządzeń na całym świecie osiągnie 18 miliardów.

Galeria


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Przygotuj magazyn. Zima nadchodzi.

Przygotuj magazyn. Zima nadchodzi.

Po nadzwyczajnie ciepłej pierwszej połowie listopada, pierwsze mrozy i opady śniegu przypomniały o zbliżającej się zimie. To najwyższy czas, żeby...