×
Artykuły

Elevah 5 Tires – profesjonalne wsparcie w magazynie opon

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Faraone, włoski producent platform osobowych ELEVAH, oferuje innowacyjne wózki wspierające prace magazynowe. Specjalnie zaprojektowany wózek podnośnikowy Elevah 5 Tires w sposób wydajny, a przede wszystkim bezpieczny, pomaga kompletować koła i opony.

Sezon w firmach posiadających magazyny lub przechowalnie opon trwa nawet do 6 miesięcy w skali roku,a gdy zima się przedłuża – jeszcze dłużej. Sezonowe wymiany opon oznaczają konieczność ich przechowywania- to z kolei oferuje coraz więcej salonów samochodowych. 

Wszelkie prace związane z przechowywaniem i kompletacją opon w magazynie można wykonać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest przenoszenie opon ręcznie, wchodząc z nimi po podeście lub 4-5 stopniowej drabinie. Czasami nawet, w celu przyspieszenia procesu, w prace takie zaangażowanych jest więcej osób, gdy jeden pracownik podaje opony drugiej osobie. Systematyczne wykonywanie pracy w taki sposób, może być przyczyną nadmiernego obciążenia kręgosłupa, stawów kolanowych oraz przeciążenia i wybicia stawu nadgarstka. Rozwiązanie pierwsze dostarcza pracownikom swoistą „siłownię” w miejscu pracy, jednak niekoniecznie w pozytywnym znaczeniu tych słów. W ostatnim czasie coraz więcej firm i warsztatów posiadających magazyny opon decyduje się na mechaniczne wsparcie swojej pracy.

 

Wózek Elevah 5 Tires – niezastąpiony pomocnik w magazynie opon

Wózek podnośnikowy E5 Tires to urządzenie dedykowane do magazynów opon/kół. Specjalny system składowania pozwala na pobieranie przez wózek kompletnych zestawów kół/opon bezpośrednio z podłoża. Automatycznie regulowana długość skoku umożliwia ich przybliżenie lub oddalenie od operatora.

Elevah 5 Tires jest wózkiem samojezdnym. Jego niezwykle kompaktowe wymiary (szerokość wynosząca zaledwie 70 cm) oraz promień skrętu równy zero okażą się atutem w każdym magazynie, gdzie brakuje dostatecznej ilości miejsca. Parametry Elevah 5 Tires umożliwiają manewrowanie w niewielkich przestrzeniach, w wąskich korytarzach między regałami.

Ważną zaletą wózka jest również możliwość przejazdu na pełnej wysokości podnoszenia tj. 3,15 metra. Podczas wykonywania wszystkich czynności składowania operator nie musi schodzić i wchodzić do kosza. Niweluje konieczność każdorazowego obniżania wózka w celu przemieszczenia się i tym samym skutecznie skraca ona czas pracy oraz koszty.

Elevah 5 Tires objęty jest uproszczoną formą dozoru technicznego, a do jego obsługi nie są wymagane zaświadczenia kwalifikacyjne wydane przez właściwą jednostkę Urzędu Dozoru Technicznego.

W ostatnim czasie otrzymujemy coraz więcej zapytań dotyczących urządzeń wspomagających pracę w niewielkich magazynach. Znaczny odsetek tych zapytań pochodzi od właścicieli serwisów oponiarskich oraz salonów samochodowych mających magazyny opon Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, zaoferowaliśmy wózek Elevah 5 Tires. Jest to niewielkie, ale innowacyjne urządzenie, które zostało zaprojektowane specjalnie do realizacji zadań związanych z przechowywaniem i magazynowaniem opon. Cechują go niewielkie rozmiary, ergonomia i wysoki stopnień bezpieczeństwa, skomentowała Małgorzata Mikrut, Manager ds. rozwoju rynku.

 

Bezpieczny dla ludzi i otoczenia

Elektryczny wózek podnośnikowy Elevah 5 Tires jest urządzeniem bezemisyjnym i cichym, jego obecność w miejscu pracy nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i samopoczucia. Ponadto wózki standardowo wyposażone w urządzenia gwarantujące bezpieczeństwo operatora.

Podwójna obecność operatora w koszu pozwala na korzystanie z wózka tylko wtedy, gdy znajduje się on we właściwej pozycji roboczej. Panel sterowania, umieszczony na krawędzi kosza wyposażony został we wskaźnik naładowania akumulatora. Gdy maszyna przejdzie na rezerwę energii, podnoszenie nie jest dozwolone. Wówczas możliwy jest jedynie przejazd do punktu ładowania akumulatorów.

 

Parametry techniczne wózka Elevah 5 Tires

Wszystkie właściwości wózka Elevah 5 Tires pozwalają zaoszczędzić czas i wysiłek, a jednocześnie gwarantują maksymalne bezpieczeństwo operatorowi podczas wykonywania pracy. Są to:

  • wysokość robocza: 5,15 m,
  • maksymalna wysokość narzędzia kompletacyjnego: 3,83 m,
  • szerokość: 0,70 m,
  • system składowania opon z pojedynczą regulacją (suw) o udźwigu 120 kg.

Poniższy film pokazuje w jaki sposób wózek podnośnikowy Elevah 5 Tires wspiera pracowników magazynów opon:


 

Poznaj możliwości wózka Elevah 5 Tires z pierwszej ręki

Firmy i osoby zainteresowane możliwościami wózka Elevah 5 Tires w swoim magazynie będą mogły doświadczyć ich bezpośrednio. Na wiosnę Faraone planuje trasę, podczas której prezentowany będzie wózek Elevah 5 Tires dedykowany do magazynów opon. O terminie i szczegółach dotyczących spotkań pokazowych będziemy informować za pośrednictwem portalu dzwignice.info.

Wszystkich, którzy już dzisiaj zainteresowani są bezpłatnym pokazem urządzeń Elevah zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z firmą Faraone.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Rynek wózków widłowych po epidemii

Rynek wózków widłowych po epidemii

Po związanym z epidemią spowolnieniu dynamiki wzrostu w 2020 r. analitycy przewidują, że rok 2021 może przynieść odbicie na globalnym rynku...

wszystkie artykuły

BLOG