×
Artykuły

Hyster- rozwiązania oszczędzające miejsce w magazynie

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Powierzchnie magazynowe stają się coraz bardziej nieodpowiednie w obliczu rosnącego popytu. Jednym z powodów tego jest stały wzrost zakupów online. Statista przewiduje, że przychody z samych transakcji B2B wzrosną z ponad 40 miliardów euro w 2018 roku do około 46 miliardów euro w tym roku. Zajmujące mało miejsca rozwiązania firmy Hyster mogą pomóc wykorzystać każdy metr kwadratowy dostępnej powierzchni w magazynie.

Już w latach siedemdziesiątych budowa magazynów wysokiego składowania doprowadziła do budowy specjalnych wózków dla wąskich korytarzy, które umożliwiają firmom optymalizację pojemności magazynowej. Obecnie wiele firm jest zmuszanych przez stale rosnący rynek online do powiększania powierzchni magazynowej przy niezmienionym planie pięter.

 

Optymalizacja dostępnej przestrzeni

W magazynach typowy wózek z przeciwwagą może potrzebować nieco więcej niż 50 procent powierzchni do manewrowania, mówi Jürgen Emmenegger, specjalista ds. Systemów Magazynowych w Hyster Europe. Właśnie dlatego zastosowanie wózków o wąskim przejściu lub magazynów z regałami może być najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Hyster VNA i wózki do kompletacji wysokiego podnoszenia używane w supermarketach i sklepach detalicznych są szczególnie odpowiednie do transportu i przechowywania ładunków w wąskich korytarzach.

 

Rozwiązania magazynowe zapewniające wydajną pracę

W zależności od modelu mocna seria wózków Hyster C1.0-1.5 do wąskich korytarzy może podnieść ładunki o masie do 1500 kg i ma wysokość podnoszenia do prawie 17 metrów. Wózki nadają się również do transportu produktów o nietypowych kształtach i rozmiarach. Na przykład oferujemy model specjalnie skonfigurowany do obsługi długich i nieporęcznych ładunków, mówi Emmenegger. Wyposażyliśmy wózek do wąskich korytarzy w dłuższe widły, które umożliwiają przewożenie nawet niewygodnych ładunków o długości dwóch metrów.

Najlepszym przykładem tego, w jaki sposób Hyster opracowuje rozwiązania logistyczne zajmujące mało miejsca, jest użycie wózków do wąskich korytarzy w półautomatycznym magazynie wysokiego składowania firmy logistycznej z branży tekstylnej. Sercem operacji są cztery wózki Hyster C1.3, które są utrzymywane na linii za pomocą wyrafinowanego systemu indukcyjnego. Umożliwia to zmniejszenie odległości bocznej do półek do minimum, oszczędzając miejsce.

Inteligentna konstrukcja wideł w modelach z tej serii sprawia, że jest to jeden z najbardziej kompaktowych i solidnych wózków w branży, pomagający ustabilizować ładunek. Po wysunięciu wideł na bok zintegrowany pantograf otwiera się automatycznie, dzięki czemu wózkiem można manewrować nawet w najwęższych korytarzach z maksymalnym luzem bocznym.

 

Palety przechowywane na wysokości oczu

Podczas przechowywania i pobierania palet operator ma zapewnioną optymalną widoczność, będąc na tej samej wysokości co towar. Pozwala to zmniejszyć szkody i zwiększyć wydajność w porównaniu z rozwiązaniami, w których operator pracuje poniżej przenoszonego towaru

System komunikacji Hyster CANbus i systemy sterowania temperaturą minimalizują potrzebę konserwacji, wykorzystując mocne i niezawodne silniki trójfazowe. Wydajne zarządzanie energią zapewnia również długą żywotność i niskie koszty operacyjne. Wózki do wąskich korytarzy oraz wózki wysokiego składowania Hyster są produkowane we włoskiej fabryce w Masate, niedaleko Mediolanu.

 

Wózki do ciasnych przestrzeni

Wózek wysokiego składowania Hyster z masztem uchylnym został pierwotnie zaprojektowany do zastosowań detalicznych i jest obecnie wykorzystywany przez wiele firm w magazynach e-commerce. Dzięki wysokości podnoszenia do 7,5 metra, niewielkiemu podwoziu i udźwigowi do 1400 kg, wózek idealnie nadaje się do pracy w ciasnych przestrzeniach. Modele R1.0E, R1.2E i R1.4E są wyposażone w maszt przechylny, dzięki czemu operator nie musi sięgać tak daleko podczas układania w stos i podnoszenia palet z regału.

Wózki wysokiego składowania Hyster z masztem przechylnym są wyposażone w taki sam wysokiej jakości przedział operatora, jak inne wózki wysokiego składowania Hyster, które zapewniają doskonałą widoczność przez maszt i górną osłonę. Jednak mają także liczne ulepszenia ergonomiczne, które zwiększają komfort operatora. Dostępne są różne opcje wsparcia, jak system zarządzania flotą Hyster Tracker oraz zasilacz, który można indywidualnie dostosować do wymagań dotyczących czasu i obciążenia zadania za pomocą opcji o różnych rozmiarach akumulatorów.

 

Ekonomiczne rozwiązania do przechowywania w ciasnych przestrzeniach

Kompaktowa seria wózków podnośnikowych S1.0E-1.2E, przeznaczona jest przede wszystkim dla firm potrzebujących wózka o dobrej zwrotności w ciasnych przestrzeniach. Udźwig do 1,2 tony zapewnia wykonywanie codziennych, mniej intensywnych operacji magazynowych, przy niewygórowanej cenie.

 

Wspomagane przez IT planowanie optymalnej logistyki towarów

Warunkiem optymalnego wykorzystania dostępnej powierzchni w magazynie jest efektywne planowanie. Aby to ułatwić, Hyster zaprojektował narzędzie do symulacji, które może uwzględniać ograniczenia przestrzenne i identyfikuje rozwiązania, które nadal zapewniają wymaganą przepustowość w godzinach szczytu.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG