×
Artykuły

Innowacyjny wózek podnośnikowy ELEVAH 5 TIRES – wrażenia po prezentacji

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Pod koniec maja br. firma FARAONE POLAND Sp. z o.o. wyruszyła w ogólnopolską trasę pokazową z elektrycznym wózkiem podnośnikowym ELEVAH 5 TIRES. Wózek wspiera prace magazynowe związane z kompletacją opon i kół samochodowych. Specjaliści firmy odwiedzili m.in. salony samochodowe oraz magazyny opon. Podsumujmy serię wyjątkowych pokazów, które odbywały się w magazynach klientów.

Pomysł na zademonstrowanie technicznych walorów wózka podnośnikowego bezpośrednio u klienta zrodził się z potrzeby praktycznego zaprezentowania możliwości ELEVAH 5 TIRES najbardziej wymagającym firmom w Polsce. Wśród klientów znalazły się takie marki samochodowe jak BMW, Toyota, Ford, Skoda, które w swojej ofercie świadczą usługi serwisowania i magazynowania opon.

Odwiedziliśmy firmy, które szukają optymalnych rozwiązań systemów magazynowania opon i kół, mówi Małgorzata Mikrut, manager ds. rozwoju rynku.

 

Wózek ELEVAH 5 TIRES usprawnia pracę w magazynie kół i opon

Obecnie wiele magazynów prace związane z przechowywaniem i kompletacją wykonuje ręcznie, przy użyciu podestów lub drabin. Taki sposób pracy w magazynie angażuje przeważnie kilku pracowników (jeden podaje drugiemu), a więc jest kosztowny i mało efektywny i przede wszystkim bywa niebezpieczny dla zdrowia.

Zapytaliśmy Artura Lipowicza, głównego specjalistę ds. bhp, trenera i biegłego sądowego, o najczęściej występujące zagrożenia dla zdrowia i życia podczas pracy w magazynach kół i opon.

W magazynach mamy przede wszystkim do czynienia z niestabilnością składowanych opon, odpowiedział Lipowicz. Z powodu braku miejsca do magazynowania, opony czy nawet całe koła składowane są w większości na regałach wysokiego składowania. Takie konfekcjonowanie to nic innego jak praca na wysokości. Bardzo często wykonywana z drabin jest szczególnie niebezpieczna, ponieważ nie pozwala zachować zasady trzech punktów podparcia, kiedy próbujemy oburącz zdjąć oponę z regału. Tak wykonywana kompletacja opon może doprowadzić do upadku z wysokości spowodowanej potknięciem się, utratą równowagi przy wchodzeniu i schodzeniu, dodatkowo mogą występować dolegliwości bólowe odcinka szyjnego, lędźwiowego kręgosłupa oraz dolegliwości związane ze stopniowym obciążaniem mięśni szkieletowych wskutek ciągłego wysiłku polegającym na podnoszeniu/ przenoszeniu towaru. W związku z powyższym racjonalne byłoby zastosowanie odpowiedniego bezpiecznego sprzętu do kompletacji opon.

ELEVAH 5 TIRES — to nowoczesny produkt włoskich inżynierów i konstruktorów. Elektryczny wózek podnośnikowy jest maszyną, która z powodzeniem zdobywa światowe rynki. Wózek łączy bowiem wydajność pracy z bezpieczeństwem – zapewniając najwyższą efektywność.

 

Właściwe przechowywanie i eksploatacja wydłuża żywotność opon

Kluczem do długowieczności opon jest ich przechowywanie w zamkniętym, wentylowanym pomieszczeniu. Kluczowa jest ochrona przed działaniem promieni słonecznych, substancji chemicznych oraz wysoką temperaturą. Opony renomowanych producentów, odpowiednio przechowywane mogą być bezpieczne użytkowanie nawet wiele lat po wyprodukowaniu.

Przechowywanie opon w miejscach spełniających wymagane standardy umożliwia bezpieczne eksploatowanie opony przez 10 lat od daty produkcji, powiedział Tomasz Młodawski, Ekspert Produktu Linii Opon Osobowych Michelin Polska.

Michelin zaleca przeprowadzanie dorocznej kontroli stanu opon po upływie pięciu lat od daty produkcji.

 

Wózek podnośnikowy zaprojektowany specjalnie do obsługi opon i kół samochodowych

Samojezdny wózek ELEVAH 5 TIRES usprawnia pracę w magazynach i przechowalniach opon i kół.  Ergonomia  i niezwykle kompaktowe wymiary (szerokość wynosząca zaledwie 70 cm) oraz zerowy promień skrętu umożliwiają manewrowanie  w niewielkich przestrzeniach oraz przejazd w wąskich korytarzach pomiędzy regałami. Na uwagę zasługuje fakt, że wózek ELEVAH 5 Tires może przejeżdżać z obciążeniem na pełnej wysokości podnoszenia tj. 3,15 metra.

Zobacz prezentację wózka podnośnikowego ELEVAH 5 Tires:

Specjalny system wyposażenia pozwala na pobieranie zestawów opon lub kół bezpośrednio z poziomu posadzki. Automatycznie regulowana długość tzw. „skoku” umożliwia przybliżanie lub oddalanie zestawu opon od operatora. Ułatwia to bezpieczne pobieranie/ zdejmowanie kompletu opon z regału. ELEVAH 5 Tires doskonale sprawdzi się w małym i w dużym magazynie. Ta cecha została doceniona w czasie przeprowadzonych pokazów.

Przy czynnościach składowania operator znajduje się w bezpiecznym koszu — nie wychodząc z niego. Wózek kompletacyjny ma możliwość równoczesnej jazdy i unoszenia/ opuszczania kosza, dzięki czemu skutecznie skraca się czas pracy, co efektywnie wpływa na zmniejszenie kosztów ogólnych.

Za nami seria bardzo owocnych spotkań, skomentowała prowadząca pokaz Małgorzata Mikrut, Manager ds. Rozwoju Rynku W Faraone Poland Sp. z o.o. Cieszymy się, że pomimo pandemii i związanych z nią utrudnień udało nam się w bezpiecznej konwencji zaprezentować nasz produkt wielu firmom, które mogły przetestować jego możliwości w swoich magazynach. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, a naszym partnerom biznesowym za otwartość na nowe możliwości.

Mimo iż trasę pokazową mamy już za sobą, wszystkich zainteresowanych usprawnieniem i zwiększeniem bezpieczeństwa pracy w swoich magazynach i przechowalniach opon i kół samochodowych zapraszamy do kontaktu z firmą FARAONE i zadawania pytań, podsumowuje Małgorzata Mikrut.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Rewizja dyrektywy maszynowej na finiszu

Rewizja dyrektywy maszynowej na finiszu

Komisja Europejska opublikowała projekt rozporządzenia parlamentu Europejskiego i Rady dotyczący produktów maszynowych, będący wynikiem procesu...

wszystkie artykuły

BLOG