×
Artykuły

Jak bezpiecznie przenieść okno lub szybę ważącą 500 kg? Schmalz znalazł na to rozwiązanie!

Firmy produkujące okna czy też zajmujące się produkcją elewacji szklanych często spotykają się z problemem jak transportować, przenosić ciężkie okna, szyby lub panele szklane. Osoby zarządzające produkcją, specjaliści ds. utrzymania ruchu szukają różnych rozwiązań, aby proces przenoszenia okien był bezpieczny dla pracowników a ponadto zwiększał ergonomię pracy.

Firma Schmalz obserwując sytuację w przemyśle szklarskim zaczęła prace nad nową wersją chwytaka podciśnieniowego VacuMaster Window 500 Comfort +, który będzie wykorzystywany do transportu okien, szyb, konstrukcji szklanych, fasad szklanych i innych elementów szklanych.

Ten model chwytaka będzie umożliwiał podnoszenie ciężkich ładunków w bezpieczny oraz ergonomiczny sposób. Pracownicy będą mogli obracać ładunek o 180 stopni pionie: (90° prawo / 90° w lewo), przechylanie o 90 stopni z pionu do poziomu i odwrotnie, dodatkowo innowacyjnym rozwiązaniem będzie połączenie obrotu z przechyłem. Dzięki tym zaawansowanym funkcjom chwytak będzie używany podczas różnych procesów na produkcji takich jak montaż, szklenie, czy też załadunek okien na stojaki transportowe.

System podciśnieniowy będzie z łatwością obsługiwany przez pracowników w fabrykach produkujących okna czy też fasady szklane. Nowy chwytak będzie charakteryzował się inteligentną, intuicyjną obsługą, tak aby jego obsługa nie przysparzała trudności pracownikom.

Urządzenie będzie posiadało 7-przyciskowy panel sterujący, elektroniczny wyświetlacz, na którym będą pojawiać się informacje o stanie systemu. Przestoje w firmie będą mogły być zmniejszone dzięki wielu funkcjom wspomagającym prognozowanie utrzymania ruchu. Inżynierowie zadbali, aby chwytak był wyposażony w szereg funkcji bezpieczeństwa takich jak monitorowanie w czasie rzeczywistym aktualnego stanu urządzenia, stały nadzór systemu bezpieczeństwa, zapobiegnie niewłaściwemu użytkowaniu przez operatora. Nie będzie można opuścić ładunku zawieszonego na chwytaku. Operator będzie mógł w prosty sposób rozmieścić ssawki tak, aby pochwycić ładunki o zróżnicowanych wymiarach i kształtach.

Nowy model chwytaka podciśnieniowego VacuMaster Window 500 Comfort + jest wciąż udoskonalany, trwają liczne prace oraz testy, które mają na celu wprowadzenie go w jak najkrótszym czasie do sprzedaży.

 

Więcej informacji o chwytakach VacuMaster znaleźć można na stronie producenta.

 

Galeria


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły