×
Artykuły

Kompendium użytkownika podnośników nożycowych

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Podnośniki nożycowe są używane na całym świecie i umożliwiają codzienną, bezpieczną pracę na wysokości, warto zaznaczyć, że są również najczęściej wynajmowaną maszyną budowlaną na świecie.

 

Słów kilka o podnośnikach nożycowych oraz ich istota

Istnieje wiele rodzajów urządzeń wspomagających pracę na wysokościach.
W komunikacji formalnej maszyny te określane są mianem podnośnik przejezdny,  podest ruchomy. Natomiast w komunikacji mniej formalnej, najczęściej spotykaną nazwą jest zwyżka lub też podnośnik koszowy, podnośnik nożycowy, podnośnik budowlany, wózek nożycowy. Podnośniki nożycowe są powszechnie stosowane w celu uzyskania bezpiecznego dostępu do pracy w wysokich partiach budynku lub wszędzie tam, gdzie trzeba bezpiecznie dostać się aby wykonać pracę na wysokości.

Branżami, których pracownicy najczęściej mogą używać podnośników nożycowych, są branże elektryczne oraz HVAC.  Będą oni potrzebować dostępu do instalacji w magazynach, zakładach produkcyjnych etc. Kolejną grupą są inżynierowie budowlani, którzy mogą potrzebować podnośników do inspekcji budynku w ich wyższych partiach, lub różnego rodzaju instalacji umieszczonych na wysokości.

 

Podział podnośników nożycowych ze względu na rodzaj napędu

Istnieją dwa podstawowe rodzaje podnośników nożycowych do prac na wysokości ze względu na rodzaj zasilania. Są nimi podnośniki nożycowe elektryczne i podesty nożycowe spalinowe.

Podnośniki elektryczne - są najczęściej używanym typem podnośników nożycowych, są przeznaczone i używane w zamkniętych pomieszczeniach na twardych i równych powierzchniach. Najczęściej spotykanymi wysokościami roboczymi takich maszyn, jest zakres od 5 metrów do 18 metrów.

Podnośniki spalinowe – są napędzane silnikiem wysoko prężnym, są przeznaczone do prac na zewnątrz w trudnym i nie równym terenie. Posiadają dużo większy udźwig platformy roboczej, niż podnośniki elektryczne, nawet powyżej 1 tony, oraz posiadają większe wymiary platformy roboczej. Zwykle sięgają od 10 metrów do 18 metrów.

 

Zalety podnośnika nożycowego

Najważniejszą mocną stroną podczas korzystania z podnośnika nożycowego jest to, że są łatwe w manewrowaniu w ciasnych przestrzeniach; w przypadku podestów elektrycznych mogą to być nawet pomieszczenia zamknięte. Podnośniki nożycowe spalinowe z kolei, dzięki wyposażeniu ich w podpory samopoziomujące, można wykorzystywać na nierównym terenie. Posiadają dość prostą konstrukcję oraz są łatwe w użytkowaniu. W firmie AA Herkules podnośniki nożycowe są dostępne zarówno w sprzedaży, jak i w wynajmie.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG