×
Artykuły

Lekkie suwnice aluminiowe

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Aluminiowe systemy dźwigowe SRA firmy Schmalz wyróżniają się konsekwentnie lekką konstrukcją. Standaryzowane komponenty pozwalają na efektywne kosztowo wdrożenie indywidualnych rozwiązań przepływu materiałów.

Aluminiowe systemy dźwignicowe wyróżniają się konsekwentnie lekką konstrukcją. Priorytetem jest  maksymalne odciążenie pracowników, oraz maksymalne uproszczenie procesów przeładunkowych które to wpływa na skrócenie czasu przenoszenia ładunków a tym samym na wzrost wydajności. Suwnice aluminiowe Schmalz są znane z bardzo długiej żywotności ze względu na solidność wykonania oraz stosowanie galwanicznych powłok zabezpieczających suwnice przed korozja oraz różnorakimi zanieczyszczeniami.

 

Aluminium robi różnicę

Wszystkie systemy dźwigowe firmy Schmalz opierają się na profilu aluminiowym, który jest dostępny w pięciu rozmiarach i długościach do 8000 mm. Służy on zarówno do torowiska dźwigowego, jak i dźwigarów dźwigowych. Pomimo kompaktowych wymiarów i niewielkiej wagi jest wyjątkowo odporny na zginanie i skręcanie. Najsilniejszy profil może pomieścić ładunki do 1000 kg. Kolejnym istotnym elementem jest wózek transportowy, który jest wyposażony w specjalne walce o niskim tarciu. Podwiesza się do niego różnorakie urządzenia: balansery, manipulatory, podnośniki próżniowe lub wciągniki łąńcuchowe. Kompletny system obejmuje również wózek kablowy do przyłączenia zasilania (prąd, sprężone powietrze lub próżnia), ograniczniki końcowe ograniczające i ustawiające obszar ruchu, a także płyty uszczelniające i elementy montażowe.

Jakie są wynikające z tego opcje konfiguracji? Modułowy system komponentów umożliwia zaprojektowanie go jako systemu jednodźwigarowego, dwubelkowego lub jednoszynowego. W razie potrzeby można zastosować kilka dźwigarów w ramach jednego systemu dźwigowego. Możesz użyć łączników szynowych, aby przedłużyć drogi startowe żurawia i rozszerzyć obszar roboczy zgodnie z potrzebami. Na przykład kilka podnośników do rur próżniowych może być używanych w połączonym systemie dźwigowym, aby pokryć większe obszary wysyłki i kompletacji. Ze względu na niską masę ruchomą wszystkie systemy dźwigowe są niezwykle łatwe do przemieszczania, hamowania i pozycjonowania - niezależnie od konfiguracji i stosowanego urządzenia nośnego.

 

Modułowe systemy komponentów umożliwiają elastyczną konfigurację

System suwnic aluminiowych oferuje różne rozwiązania dla indywidualnych wymagań, takich jak warunki ograniczonej przestrzeni. Niskie wysokości sufitu można przearanżować przez zamontowanie dźwigara na wysokości pasów dźwigowych. Za pomocą teleskopowego wysięgnika można ominąć kontury interferencji, które mogą być spowodowane belkami stropowymi lub filarami. Można również użyć linii przewodowej do zasilania. Schmalz Conductor Line SCL dostarcza energię elektryczną do wszystkich urządzeń przenoszonych wraz z dźwigiem, takich jak wciągnik łańcuchowy lub podnośnik próżniowy. W przeciwieństwie do systemów zasilanych kablem wleczonym, nie ma potrzeby stosowania urządzenia do przechowywania kabli ani kłopotliwych pętli kablowych.

Więcej o systemach dźwignicowych firmy Schmalz na stronie producenta.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG