×
Artykuły

Linde Connect zarządza flotą wszystkich wózków przemysłowych

Oprogramowanie connect firmy Linde Material Handling śledzi czas pracy, wstrząsy i przestoje, wskazuje, kiedy potrzebne są prace konserwacyjne i nie tylko. Kompleksowe rozwiązanie do zarządzania flotą jest dostępne dla wszystkich wózków przemysłowych – również innych producentów.

Modułowe oprogramowanie do zarządzania flotą Linde connect, dostępne jest dla całej floty pojazdów, zarówno dla urządzeń pochodzących bezpośrednio z fabryki oraz jako rozwiązanie modernizacyjne. Operatorzy flot mieszanych mogą z powodzeniem wykorzystywać je do zarządzania podstawowymi funkcjami wszystkich swoich pojazdów, gdyż umożliwia ono zintegrowanie również wózków innych producentów.

Dzięki dostępności Linde connect oferujemy naszym klientom pełną przejrzystość w zakresie ich floty, mówi Anke Hensel, Senior Director Business Solutions w Linde Material Handling. Dzięki możliwości integracji marek zewnętrznych, nasz system idealnie nadaje się również do flot mieszanych, dodaje Hensel. Connect jest już używany w ponad 100 000 wózków przemysłowych na całym świecie.

Funkcje Linde connect są podzielone na trzy obszary: kontrola dostępu (connect:ac), dane pojazdu (connect: dt) i analiza użycia (connect:an). W każdym segmencie dostępnych jest kilka modułów serwisowych zorientowanych na zapotrzebowanie. Dzięki "connect" można na przykład stworzyć wysoce efektywny system kontroli użytkowania, w którym kierowca loguje się w wózku poprzez chip RFID lub kod PIN przed rozpoczęciem pracy. Menedżer floty zawsze wie, kto jechał którym wózkiem i kiedy, co umożliwia lepsze planowanie operacji oraz zapewnia lepsze użytkowanie pojazdów. Ponadto, można przewidzieć który kierowca może prowadzić konkretny wózek w określonym czasie i z jaką prędkością.

Oprogramowanie connect:desk zapewnia doskonały przegląd. Służy jako centrum sterowania dla menedżera floty, gdzie wszystkie dane są zbierane, monitorowane i analizowane. W zależności od wybranych modułów funkcji, logistyk może pobrać ponad 25 interaktywnych raportów dotyczących floty. Obejmują one, między innymi, aktualne schematy dostępności, szczegółowe informacje o użytkowaniu lub prognozy przewidywanych godzin pracy wózka. Dzięki temu o wiele łatwiej jest zidentyfikować niewykorzystany potencjał, unikać przestojów i optymalnie wykorzystywać pojazdy.

Ciekawą funkcją programu jest raport o wstrząsach mogą w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa operacyjnego. Ta funkcja umożliwia niezawodne śledzenie, gdy kierowca spowodował "wstrząs" w pojeździe - na przykład w wyniku zderzenia lub przejechania przez wyboistą dziurę.

Kolejną zaletą jest elastyczność transmisji danych za pośrednictwem GPRS (karta SIM), Bluetooth lub WLAN. Wszystkie trzy standardy są dostępne i można je używać jednocześnie w ramach floty, na przykład, jeśli w obszarze zewnętrznym nie ma dostępu do sieci WLAN. W takiej sytuacji działające tam pojazdy mogą być wyposażone w kartę SIM, która przekazuje informacje do bazy danych.

connect:desk instalowane jest standardowo na komputerach PC lub notebookach. Dane pozostają w sieci IT firmy, a klient zachowuje niezależne dane. Ponadto Linde oferuje swoim klientom wersję opartą na przeglądarce i może lokować oprogramowanie na zewnętrznym serwerze. Nowe rozwiązanie Linde Connect umożliwia nowoczesne zarządzania flotą firmom o ograniczonych zasobach IT.

Galeria


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Lekkie suwnice aluminiowe

Lekkie suwnice aluminiowe

Aluminiowe systemy dźwigowe SRA firmy Schmalz wyróżniają się konsekwentnie lekką konstrukcją. Standaryzowane komponenty pozwalają na efektywne...