×
Artykuły

Linde Connect zarządza flotą wszystkich wózków przemysłowych

Oprogramowanie connect firmy Linde Material Handling śledzi czas pracy, wstrząsy i przestoje, wskazuje, kiedy potrzebne są prace konserwacyjne i nie tylko. Kompleksowe rozwiązanie do zarządzania flotą jest dostępne dla wszystkich wózków przemysłowych – również innych producentów.

Modułowe oprogramowanie do zarządzania flotą Linde connect, dostępne jest dla całej floty pojazdów, zarówno dla urządzeń pochodzących bezpośrednio z fabryki oraz jako rozwiązanie modernizacyjne. Operatorzy flot mieszanych mogą z powodzeniem wykorzystywać je do zarządzania podstawowymi funkcjami wszystkich swoich pojazdów, gdyż umożliwia ono zintegrowanie również wózków innych producentów.

Dzięki dostępności Linde connect oferujemy naszym klientom pełną przejrzystość w zakresie ich floty, mówi Anke Hensel, Senior Director Business Solutions w Linde Material Handling. Dzięki możliwości integracji marek zewnętrznych, nasz system idealnie nadaje się również do flot mieszanych, dodaje Hensel. Connect jest już używany w ponad 100 000 wózków przemysłowych na całym świecie.

Funkcje Linde connect są podzielone na trzy obszary: kontrola dostępu (connect:ac), dane pojazdu (connect: dt) i analiza użycia (connect:an). W każdym segmencie dostępnych jest kilka modułów serwisowych zorientowanych na zapotrzebowanie. Dzięki "connect" można na przykład stworzyć wysoce efektywny system kontroli użytkowania, w którym kierowca loguje się w wózku poprzez chip RFID lub kod PIN przed rozpoczęciem pracy. Menedżer floty zawsze wie, kto jechał którym wózkiem i kiedy, co umożliwia lepsze planowanie operacji oraz zapewnia lepsze użytkowanie pojazdów. Ponadto, można przewidzieć który kierowca może prowadzić konkretny wózek w określonym czasie i z jaką prędkością.

Oprogramowanie connect:desk zapewnia doskonały przegląd. Służy jako centrum sterowania dla menedżera floty, gdzie wszystkie dane są zbierane, monitorowane i analizowane. W zależności od wybranych modułów funkcji, logistyk może pobrać ponad 25 interaktywnych raportów dotyczących floty. Obejmują one, między innymi, aktualne schematy dostępności, szczegółowe informacje o użytkowaniu lub prognozy przewidywanych godzin pracy wózka. Dzięki temu o wiele łatwiej jest zidentyfikować niewykorzystany potencjał, unikać przestojów i optymalnie wykorzystywać pojazdy.

Ciekawą funkcją programu jest raport o wstrząsach mogą w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa operacyjnego. Ta funkcja umożliwia niezawodne śledzenie, gdy kierowca spowodował "wstrząs" w pojeździe - na przykład w wyniku zderzenia lub przejechania przez wyboistą dziurę.

Kolejną zaletą jest elastyczność transmisji danych za pośrednictwem GPRS (karta SIM), Bluetooth lub WLAN. Wszystkie trzy standardy są dostępne i można je używać jednocześnie w ramach floty, na przykład, jeśli w obszarze zewnętrznym nie ma dostępu do sieci WLAN. W takiej sytuacji działające tam pojazdy mogą być wyposażone w kartę SIM, która przekazuje informacje do bazy danych.

connect:desk instalowane jest standardowo na komputerach PC lub notebookach. Dane pozostają w sieci IT firmy, a klient zachowuje niezależne dane. Ponadto Linde oferuje swoim klientom wersję opartą na przeglądarce i może lokować oprogramowanie na zewnętrznym serwerze. Nowe rozwiązanie Linde Connect umożliwia nowoczesne zarządzania flotą firmom o ograniczonych zasobach IT.

Galeria


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły