×
Artykuły

Manitowoc inwestuje w europejskie fabryki żurawi wieżowych Potain

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

W ciągu ostatnich trzech lat, w ramach programu The Manitowoc Way firma Manitowoc zmodernizowała swoje europejskie fabryki żurawi wieżowych o łącznej powierzchni 400 000 m2. Inwestycje objęły fabryki żurawi wieżowych Potain w Charlieu i Moulins we Francji, Baltar w Portugalii i Niella Tanaro we Włoszech. Inicjatywa doprowadziła do poprawy bezpieczeństwa, jakości i produktywności, przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko.

 

Charlieu (Francja) - nowa linia produkcyjna do obrotnic 2,45 m

W zakładzie Potain w Charlieu firma Manitowoc zainwestowała w nową linię produkcyjną do wieńców obrotowych 2,45 m dla żurawi górnoobrotowych, poprawiając jakość i skracając czas realizacji. Nowa linia produkcyjna obejmuje narzędzia odpowiednie do  wielkości produkcji, które zapewniają poprawę ergonomii i bezpieczeństwa, a także innowacyjny, automatyczny proces spawania łukiem krytym. Umożliwia to nie tylko duże nałożenie spawu, ale także optymalny przetop, co z kolei prowadzi do poprawy jakości i oszczędności czasu.

 

Moulins (Francja) - nowa linia do cięcia rur i specjalne narzędzia do wież typu K

W Moulins firma Manitowoc zastąpiła zainstalowaną 30 lat temu linię do cięcia rur nową, automatyczną linią o długości 35 m i szerokości 11 m. Nowa linia do cięcia rur, która zostanie uruchomiona w październiku 2021 r., została specjalnie zaprojektowana zgodnie ze specyfikacją Potain. Zapewni większą precyzję, jakość i bezpieczeństwo. Ponadto zakład w Moulins otrzymał nowe specjalistyczne narzędzia, które umożliwiają masową produkcję wież monoblokowych o długości 3,33 m oraz masztów K o długości 5 m. Dzięki zwiększeniu wydajności produkcji nowe oprzyrządowanie skróci czas realizacji zamówień klientów, którzy zamawiają te wieże.

 

Baltar (Portugalia) - powiększone powierzchnie produkcyjne, nowe centrum obróbcze i nowy sprzęt spawalniczy

W latach 2017-2020 firma Manitowoc przeniósł działalność produkcyjną ze swojej lokalizacji w historycznym portugalskim mieście Fânzeres do swojego zakładu w Baltar. Projekt ten obejmował rozbudowę nie tylko hal spawalniczych i montażowych, ale także powierzchni magazynowych w budynkach i na zewnątrz. Rezultatem był wzrost mocy produkcyjnych, wydajności i jakości. Manitowoc zainstalował również nowe, wysokowydajne centrum obróbcze, które może produkować duże, spawane podzespoły (takie jak wieże i obrotnice) na samym końcu procesu produkcyjnego. W ten sposób Potain był w stanie poprawić jakość tych zespołów, zgodność z określonymi tolerancjami i ostatecznie montaż żurawi wieżowych na miejscu. Podobną poprawę jakości, bezpieczeństwa i wydajności osiągnięto dzięki dodatkowym inwestycjom w narzędzia spawalnicze. Na przykład nowe roboty spawalnicze gwarantują optymalne warunki spawania, a tym samym lepiej zorganizowane i bardziej ergonomiczne miejsca pracy.

 

Niella Tanaro - nowa zabudowa osi transportowej, nowy obszar testowy, przeprojektowane procesy logistyczne i ulepszenia linii lakierniczej

Manitowoc wybudował od podstaw nowy budynek w Niella Tanaro, wyłącznie do produkcji osi transportowych żurawi. Jednocześnie firma dużo zainwestowała w testowanie gotowych produktów i zoptymalizowała procesy logistyczne przy wysyłce żurawi. Dotychczas testy produktu i wysyłka żurawi odbywały się w ciasnych przestrzeniach. Inwestycje te przełożyły się na wyższy poziom bezpieczeństwa pracowników, produktywność oraz osiągane przez zakład terminy dostaw. Ponadto zespół Nielli Tanaro był w stanie odnotować znaczną poprawę na linii lakierniczej. Dzięki wdrożeniu szeregu środków zwiększających efektywność operacyjną skrócono przestoje w lakierni. Całkowite zużycie farby zostało zmniejszone o 10%, a zastosowanie nietoksycznych rozpuszczalników spowodowało zmniejszenie wpływu na środowisko.

 

Większość wprowadzonych przez nas ulepszeń ma związek z procesem „wysłuchania klienta”. Oczywiście szczycimy się jakością, niezawodnością i zaawansowaną technologią naszych żurawi, ale obrona tej pozycji lidera w naszej branży wcale nie jest łatwa. Musimy motywować się, aby każdego dnia robić jeszcze lepiej, nie tylko w zakresie projektowania naszych żurawi, ale także ich produkcji. Musimy nie tylko korzystać z najnowocześniejszych maszyn i najbardziej wydajnych procesów, ale także zatrudniać najzdolniejszych pracowników w naszych fabrykach. Pod tym względem The Manitowoc Way jest czymś w rodzaju naszej wiodącej gwiazdy, powiedział Christophe Simoncelli, wiceprezes Manitowoc ds. żurawi wieżowych w Europie.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG