×
Artykuły

Nowy Jungheinrich AGV dla Sauer Polymertechnik

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Sauer Polymertechnik zlecił firmie Jungheinrich wdrożenie rozwiązania systemów logistycznych w zakładzie produkcyjnym w Föritztal. Zamówienie obejmuje zautomatyzowane systemy transportowe AGV (ang. Automated Guided Vehicles) z jedenastoma nowymi automatycznymi wózkami Jungheinrich ERC 213a, które zajmą się przepływem materiałów między produkcją a magazynem wysokiego składowania w dwóch halach.

Za pośrednictwem interfejsu logistycznego Jungheinrich zautomatyzowane wózki są połączone z systemem zarządzania magazynem WMS (ang. Warehouse Management System), który również dostarcza Jungheinrich. Zautomatyzowane pojazdy z przewodnikiem będą obsługiwać łącznie ponad 150 stacji. Trasy zautomatyzowanych wózków mają do 870 metrów długości. AGV w firmie Sauer będą wykonywać ponad 100 zadań transportowych na godzinę.

Wózek widłowy ERC 213a to najnowszy model z portfolio AGV firmy Jungheinrich. Dzięki zwartej konstrukcji zautomatyzowany wózek nadaje się szczególnie do zautomatyzowanych procesów transportu w wąskich przestrzeniach. ERC 213a cechuje również wysoki poziom dostępności dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii litowo-jonowej. Trójfazowy silnik o mocy 2,8 kW zapewnia stałą wydajność, a sterowany elektronicznie silnik podnośnika umożliwia delikatne i ciche podnoszenie ładunków do 4400 mm. Dzięki stalowej ramie i zamkniętej konstrukcji ERC 213a ma wyjątkowo solidną budowę.

Systemy bezpieczeństwa, takie jak skaner ochrony osobistej, który jest standardem w tej serii, sprawdzają trasę pod kątem przeszkód podczas pracy. Nowa konfiguracja skanera wokół zautomatyzowanego wózka zapewnia bezpieczeństwo i bezdotykową jazdę w kierunku ładunku i podczas pokonywania zakrętów. Nawigacją steruje laser. W tym celu stosuje się reflektory na trasie lub kombinację reflektorów i znaczników otoczenia. Jungheinrich opracował ERC 213a w oparciu o seryjnie produkowane wózki, które mają ogromne doświadczenie w pracy. Jedną z zalet tej sprawdzonej technologii wózków dla klientów z branży automatyki jest wysoki poziom dostępności części zamiennych. AGV można łatwo zintegrować z istniejącymi strukturami IT lub zastosować jako samodzielny system.

Obecne zamówienie Sauer Polymertechnik jest następstwem budowy w pełni zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania palet w 2015 r. Obejmuje on system regałów o podwójnej głębokości, 130 metrów długości, 23,5 metra szerokości i 38 metrów wysokości w konstrukcji wsporczej, systemy przenośników, w tym stacje centrujące, układarki podwójnych palet i maszyny do etykietowania palet, drzwi przeciwpożarowe, dźwigi sceniczne i trzy układnice z widłami teleskopowymi od spółki zależnej Jungheinrich MIAS. Ponadto całe oprogramowanie i IT używane w magazynie pochodzi od Jungheinrich i składa się z technologii sterowania oraz WMS ze zintegrowanym kalkulatorem przepływu materiałów.

Artykuł promocyjny firmy Jungheinrich.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG