×
Artykuły

Nowy, ulepszony elektryczny wciągnik łańcuchowy GIS

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Od ponad 50 lat wciągniki elektryczne łańcuchowe GIS są konstruowane i produkowane w Szwajcarii. Urządzenia są obecne w setkach firm na całym świecie. Stosowane są wszędzie tam, gdzie tak istotne jest bezpieczeństwo: podczas pracy wielozmianowej, w środowisku zapylonym bądź chemicznie agresywnym, a nawet na zewnątrz.

Wciągniki łańcuchowe elektryczne GIS doskonale sprawdzają się w przemyśle motoryzacyjnym, chemicznym, farmaceutycznym, tworzyw sztucznych, a nawet w przemyśle rozrywkowym. Użytkowane są w transporcie i logistyce, w transporcie lotniczym, w branżach obróbki stali, drewna czy metalu. Ale ich szerokie zastosowanie to tylko jedna z wielu zalet!

W czerwcu tego roku szwajcarski producent wprowadził dwa nowe modele wciągnika łańcuchowego GP1600 oraz GP2500. W pierwszym przypadku możliwe jest podniesienie 2,5 ton na jednym łańcuchu, natomiast w przypadku drugiego modelu są to 3,2 t. Model GP2500 na podwójnym łańcuchu udźwignie nawet 6,3 tony. I choć mogłoby się wydawać, że takie udźwigi to żadna nowość na rynku urządzeń dźwignicowych, to za sprawą przemyślanych rozwiązań w budowie i kultury pracy, GP to jedyny słuszny wybór w kwestii wciągników łańcuchowych elektrycznych.

 

Postaw na wciągnik łańcuchowy elektryczny GIS

Wciągnik GP posiada prostą konstrukcję i nie zawiera żadnej wrażliwej elektroniki, co minimalizuje ryzyko awarii. Cechuje się bardzo spokojną i cichą pracą dzięki. Zaprojektowano go w taki sposób, by mógł zapewnić długą żywotność w trudnych warunkach. Konserwacja jest prosta, szybka i odbywa się bez specjalistycznych narzędzi.

PS Lift jako dystrybutor szwajcarskiej firmy GIS oferuje 3 lata gwarancji na zakupiony wciągnik łańcuchowy. Każdy z proponowanych wciągników dostosowany jest do indywidualnych potrzeb klienta. Urządzenie dostępne jest zarówno w wersji trzyfazowej, jak i jednofazowej, a może być zawieszone na haku lub na oku. W projektach indywidualnych wciągnik może zostać wyposażony w szeroką gamę akcesoriów i opcji: falownik, sterowanie radiowe, wykonanie ATEX, wersja odporna na korozję, specjalne prędkości, dowolne napięcia sterowania, licznik cykli pracy i wiele więcej.

 

Niezawodność i trwałość  

Elektryczne wciągniki łańcuchowe GIS mogą pracować w temperaturach nawet od -30 do +50 stopni C. Obudowa i pokrywa wykonane zostały z aluminium. Zarówno wciągnik, jak i kaseta sterująca wykonane są w stopniu ochrony IP 65 już w standardzie. Oznacza to, że, bez żadnych dodatkowych kosztów, GP jest zarówno pyłoszczelny, jak i zabezpieczony przed działaniem strumienia wody. Solidna budowa i kompaktowy projekt umożliwiają pracę wciągnika na zewnątrz.

Wciągnik GP posiada współczynnik bezpieczeństwa do 8 (FEM 2m, ISO M5). Hartowany dyfuzyjnie i fosforowany manganowo łańcuch stalowy zapewnia zwiększoną o ok. 25% obciążalność przy jednakowej średnicy znamionowej w porównaniu do łańcucha o okrągłym profilu. Dzięki większej powierzchni przekroju zostaje zmniejszone zużycie i zwiększa się żywotność łańcucha. Wciągnik może zostać wyposażony w dowolną długość łańcucha. Hak nośny ze stabilnym zabezpieczeniem zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.

Prawdziwa innowacja skryta jest we wnętrzu modułowo zbudowanego wciągnika.Wszystkie połączenia wał-piasta skonstruowane są w wersji poligonalnej. Takie rozwiązanie pozwalają na szybki montaż i demontaż urządzenia, szczególnie przy pracach związanych z konserwacją, naprawą czy podczas przeglądów. Dzięki temu, wykonywane czynności zajmują mniej czasu, a to z kolei znacząco wpływa na zmniejszenie kosztów serwisowania wciągników.

Kaseta sterująca wciągnika GP, dzięki swej ergonomicznej budowie, dopasowuje się do dłoni operatora. Jest wytrzymała, odporna na wstrząsy i sterowana bezpiecznym niskim napięciem 42 V. Na potrzeby indywidualnych projektów może być także sterowana napięciem 24 V. Równolegle rozmieszczone przyciski zwiększają wygodę obsługi. Kabel sterujący zabezpieczony jest linką sterującą, co uniemożliwia zerwanie się kabla.

 

Co jeszcze trzeba wiedzieć o wciągnikach łańcuchowych elektrycznych GIS

PS Lift wyposaża wciągniki w specjalnie dopasowane wózki elektryczne. Do wyboru są różne prędkości jazdy od 4 do 30 m/min przy sterowaniu falownikiem. W przypadku, gdy udźwig wciągnika trójfazowego przekroczy 250 kg lub gdy jest to 1000 kg w przypadku urządzenia jednofazowego specjaliści mogą zaproponować pomoc w odbiorze urządzenia przez UDT. Dział serwisu PS Lift przygotowuje wszystkie potrzebne dokumenty, wypełnia wniosek, a także, w imieniu klienta, zgłasza wciągnik do Urzędu. Pracownik z uprawnieniami konserwatorskimi pojawia się również na miejscu w dniu odbioru.  

Ważne, by pamiętać o regularnych przeglądach wciągników łańcuchowych elektrycznych, które odbywać powinny się co 90 dni. Podczas przeglądów najczęściej wykonywane są czynności, jak: czyszczenie urządzenia, sprawdzenie instalacji elektrycznych i prędkości ruchów roboczych. Kontroli poddawany jest stan mechaniczny urządzenia, czy układ hydrauliczny bądź jezdny.

Koordynator działu serwisu w PS Lift Michał Kordus podsumowuje: Jako dumny dystrybutor firmy GIS oferujemy szeroki asortyment wciągników oraz części i osprzętu do nich. W naszym magazynie oprócz kilkudziesięciu wciągników dostępnych od ręki znajdują się również i kasety sterujące, przewody, trzpienie, łańcuchy, wyłączniki krańcowe. Dzięki temu w przypadku awarii, potrzeby przeglądu czy konserwacji urządzenia działamy szybko i skutecznie. Co więcej, nasi pracownicy szkolą się w Szwajcarii w siedzibie producenta, otrzymują dyplomy i certyfikaty, które poświadczają dodatkowo o profesjonalnej i rzetelnej wiedzy z zakresu wciągników łańcuchowych elektrycznych GIS. Nasza oferta jest kompleksowa i przemawia do firm, które cenią sobie jakość, moc i ergonomię.  

Dowiedz się więcej na stronie www.ps-lift.com


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Branża dźwignicowa a strefa EX

Branża dźwignicowa a strefa EX

O użyteczności urządzeń dźwignicowych wie chyba każdy. Branża ta, jak żadna inna, stawia sobie trudne zadanie poprawy jakości pracy,...

wszystkie artykuły

BLOG