×
Artykuły

Nowy żuraw Grove oraz ładowarki teleskopowe Manitou w ofercie Zeppelin Polska

Zeppelin Polska Sp. z.o.o jest m.in. autoryzowanym dealerem dwóch wysoko cenionych w Polsce i na świecie producentów maszyn budowlanych: koncernu Manitowoc - producenta żurawi szosowo-terenowych i terenowych GROVE oraz Manitou BF – lidera sprzedaży ładowarek teleskopowych.

W ostatnim czasie zarówno wspomniani producenci jak i firma Zeppelin Polska mogą pochwalić się ważnymi wydarzeniami.

Manitowoc ogłosił, że wprowadza następcę swojego niezwykle popularnego (100 sprzedanych urządzeń w ciagu zaledwie dwóch lat) żurawia szosowo-terenowego Grove GMK6300L, który został wprowadzony w 2010 roku i stał się natychmiastowym hitem na całym świecie. Nowy model o udźwigu 300 ton  to model GMK6300L-1, który dzięki wprowadzeniu kilku ulepszeń konstrukcji, wykresy udźwigu ma średnio o ponad 7% lepsze w porównaniu z poprzednikiem. Na dużych wysokościach, poprawa jest jeszcze większa, z przewagą ponad 16% w zakresie pracy wysięgnika na 70 - 80 metrach wysokości. Maksymalna wysokość wysięgnika wynosi 120 metrów (główny – 80 metrów plus dodatkowe). Podczas pracy na głównym wysięgniku można podnieść do 14 ton na pełnej wysokości i w promieniu roboczym 14 - 28 metrów, oferując elastyczny zakres możliwości w pracy przede wszystkim podczas montowania żurawi  wieżowych. Maszynę napędza główny silnik Mercedes-Benz o mocy 430 kW (580 KM) (Euromot 4 / EPA Tier 4 final) współpracujący z automatyczną przekładnią Allison. Do zasilania wieży wykorzystywany jest silnik o mocy 210 kW (280 KM) Mercedes Benz (Euromot 4 / EPA Tier 4 final). Podobnie jak jego poprzednik, GMK6300L-1 posiada zawieszenie Megatrak™, a także standardowe sterowanie wszystkimi kołami. Sztaby przeciwwagi i pomocnicza wciągarka są wymienne z GMK5180-1, GMK5200-1, GMK5250L i GMK6300L, co czyni go szczególnie atrakcyjną inwestycją dla obecnych klientów Grove.

Firma Zeppelin Polska może pochwalić się zakontraktowaniem w bieżącym roku trzech największych maszyn produkowanych seryjnie przez Manitou. Są to pierwsze w Polsce dwa egzemplarze obrotowej ładowarki teleskopowej Manitou MRT3255  Privilege Plus, z wysięgnikiem głównym o zasięgu 31,5m i 5500kg maksymalnego udźwigu na widłach (dla środka ciężkości 600m od karetki). Maszyny zostały ponadto wyposażone w platformy robocze oraz wciągarki hydrauliczne. Trzecia maszyna to również pierwsza w Polsce, ładowarka MHT10230 o udźwigu maksymalnym 23 tony (dla środka ciężkości 900m od karetki) i wysięgu 9,65m. Maszyna ta pracując z zawiesiem hakowym może podnieść aż 25 ton.

 

Materiał promocyjny firmy Zeppelin Polska Sp. z o.o.

Galeria


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły