×
Artykuły

Platforma Edukacji jako innowacyjna forma edukacji i sprawdzania wiedzy

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Ośrodek Doskonalenia Kadr ERGON stawia nacisk na nowoczesne formy kształcenia i nauczania w celu podwyższenia kwalifikacji i bezpiecznej eksploatacji urządzeń technicznych. Kadra Dydaktyczna Ośrodka składa się z wysoko kwalifikowanych wykładowców i instruktorów posiadających dużą wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie praktyczne. Innowacyjna platforma e-learningowa w Ośrodku ERGON to skuteczna technologia służąca podwyższaniu i weryfikacji wiedzy uczestników szkoleń technicznych. System zbudowany jest w oparciu o technologię sprawdzoną globalnie m.in. w uczelniach wyższych na całym świecie. Zastosowano najnowsze rozwiązania programistyczne w tym media elektroniczne i ich najbardziej atrakcyjne cechy.

Platforma e-learningowa jako rozszerzenie szkoleń stacjonarnych o nauczanie na odległość jest efektywną, a także przyjemniejszą formą kształcenia dla dorosłych. Wart podkreślenia jest fakt, iż jest to forma edukacji, która pozwala na bardzo szybką weryfikację zdobytej wiedzy.

 

Co zawiera www.platformaedukacji.pl?

System zawiera moduły i narzędzia do zarządzania szkoleniami i kursantami w tym: twoi kursanci, twoi kierownicy, twoje zgłoszenia na szkolenia (indywidualne, grupowe), zgłaszanie nieobecności, powiadomienia SMS/e-mail, dodaj nowego kursanta, importuj kursantów/grupy z pliku XLSX, dodaj kierownika, dokumenty otrzymane i wysłane, zgłoszenie kursanta(ów) na szkolenie(a).

Powyższa konfiguracja może być dostosowana do potrzeb np. o zakres wprowadzenia szablonów dla dokumentów i ich automatycznego generowania do formatu Word lub PDF. System ponadto zawiera wiele innych ważnych funkcji: Indywidualne i grupowe statusy szkoleń(obecny – zaliczył, nieobecny – usprawiedliwiony, zdał egzamin/test UDT, nie zdał egzaminu/test UDT itp.).

Dodatkowo podmiot/kierownik ma wgląd/nadzór w część procesu edukacji, tj. raporty statusów oraz aktywności i wyniki ilościowe i jakościowe pozytywnych i negatywnych testów dla poszczególnych uczestników/grup. Z panelu dotyczącego wsparcia organizacyjnego m.in.: wykazu uczestników, ich obecności, zgłoszeń, zmian, powiadomień SMS/e-mail dla grup szkoleniowych (terminy szkoleń i egzaminów, możliwości rozwiązania próbnych egzaminów UDT/TDS). Warto zaznaczyć, że platforma zapewnia istotne wsparcie dla pracodawcy oraz osób kierujących pracownikami zgłaszających uczestników na szkolenia, tj. raporty z wyników testów UDT (próbnych egzaminów) oraz nadzór nad skutecznością procesu.

Połączenie efektywnej obsługi z zastosowaniem wyżej wymienionych narzędzi pozwoliło stworzyć platformę edukacyjną, która spełnia potrzeby i oczekiwania klientów. Wg potrzeb Ośrodek Doskonalenia Kadr Ergon jest w stanie w pełni dostosować platformę oraz wdrożyć dedykowane moduły i narzędzia, które dowolnie rozszerzą jej możliwości.

Powyższe rozwiązania w organizacji szkolenia UDT sprawdziły się m.in. w firmach branży lotniczej: LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services, LS Technics, SprintAir,Welcome Airport Services, LineTech, Enter Air Services i innych. Z panelu dostępu do materiałów szkoleniowych, filmów, a przede wszystkim próbnych egzaminów UDT może skorzystać każdy kursant. System podwyższa skuteczność procesu nauczania i sprawdzania kwalifikacji.

Dzięki Platformie Edukacji wiedza pracowników jest podwyższana i weryfikowana w celu zapewnienia wysokiej skuteczności w zdawaniu egzaminów przed Komisją UDT. Platforma stanowi rozszerzenie stacjonarnych szkoleń dla operatorów i konserwatorów urządzeń technicznych. Jest to obecnie jedno z lepszych rozwiązań w dydaktyce zawodowej w dostępnych metodach i technikach aktywizujących nauczanie. Dzięki platformie zapewniamy dostęp do multimedialnych materiałów szkoleniowych w tym testów UDT. Uczestnicy szkolenia otrzymują losowo generowane zestawy pytań przygotowujące do egzaminu przed komisją UDT.

System pozwala każdemu uczestnikowi na dostęp do testów i materiałów szkoleniowych z różnych systemach operacyjnych m.in. urządzeniach mobilnych typu smartfon.

 

Platformaedukacji.pl  – Dlaczego warto?

Wybrane korzyści dla korzystających z systemu:

  • Skuteczność podnoszenia kwalifikacji
  • Optymalizacja organizacji szkoleń
  • Szybka rejestracja
  • Automatyzacja wydruku druków/formularzy w tym wniosków
  • Zdalny dostęp do zasobów wiedzy
  • Oszczędność czasu i pieniędzy na delegacje
  • Zapewnienie jakości organizacyjnej i merytorycznej szkoleń i egzaminów
  • Zapewnienie nadzoru nad efektywnością samokształcenia kierowanego
  • Powiadomienia przez SMS/e-mail o terminach szkoleń i egzaminów dla uczestników/kierujących na szkolenie

Na testy UDT składa się cześć prawna pytań oraz część techniczna – szczegółowa w zakresie bezpiecznej eksploatacji urządzeń w tym diagramy udźwigu. W ramach jednego szkolenia udostępniamy każdemu kursantowi 14 zestawów po 15 pytań do rozwiązania. Każdy test tak jak w przypadku Państwowego egzaminu UDT należy rozwiązać w czasie do 30 min.Kryteria oceny to co najmniej 11 poprawnych odpowiedzi. Kursant po rozwiązaniu każdego testu w podsumowaniu otrzymuje do wglądu braki w poprawnych odpowiedziach oraz właściwe odpowiedzi.

W gospodarce opartej na wiedzy i innowacjach, wartość firm uzależniona jest od posiadanej przez nich wiedzy oraz kapitału intelektualnego. Edukacja w postaci e-learning, znana jest także jako Distance Learning, stanowi doskonałe uzupełnienie nauczania stacjonarnego.

 

Ośrodek ERGON prowadzi efektywną naukę na bardzo wysokim poziomie, dostępną w dowolnym miejscu i czasie.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Windy i stan epidemii w Polsce

Windy i stan epidemii w Polsce

Większość z nas mimo panującej sytuacji jaka ma miejsce w kraju jak i na świecie prowadzi w miarę standardowy tryb dnia codziennego. Wstajemy,...

wszystkie artykuły

BLOG