×
Artykuły

Platformy osobowe ELEVAH 40 – włoski design i maksymalna funkcjonalność

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Pod koniec czerwca br. firma Faraone zaprezentowała nowej generacji platformy osobowe ELEVAH 40. Wcześniejsza wersja ELEVAH 40 MOVE zyskała międzynarodowe uznanie, zdobywając m.in. nagrodę IAPA w Waszyngtonie w 2015 roku.

 

Potrzeba matką wynalazku

Rozglądając się dookoła łatwo zauważyć, że większość prac wykonywana jest na wysokościach około 4 metrów.  Sufit w sklepie znajduje się na ogół na wysokości 3 metrów. W centrach handlowych jest wiele pomieszczeń o wysokościach około 4 metry. Wiele prac na wysokości wciąż jeszcze wykonywanych jest głównie przy użyciu różnego rodzaju drabin lub przestawnych rusztowań. Wiąże się to jednak z pewnymi zagrożeniami dla ludzi. Statystyki pokazują, że 60% upadków ma miejsce z wysokości. Wypadki generują dodatkowe koszty dla firm – m.in. rozmaite sankcje i roszczenia z tytułu odszkodowań. Ponadto praca na drabinie czy też rusztowaniu wymaga większej przestrzeni oraz odpowiedniego zabezpieczenia pracownika przed upadkiem.

Odpowiedzią na te problemy jest nowa linia platform osobowych ELEVAH 40 firmy Faraone. Urządzenia te wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rynku, który używa często starego narzędzia, nieodpowiadającego już wymaganiom nowoczesnego świata.

 

Platformy osobowe ELEVAH 40 – design inspirowany kultową Vespą

Zespół projektowy Faraone wyznaje zasadę, że najlepsze rozwiązania powstają, kiedy szanuje się tradycję i stawia na innowacje. Tradycja bowiem zapewnia niezawodność, a innowacja daje lepszą przyszłość. To właśnie połączenie tych dwóch rzeczy było podstawą dla projektu nowej gamy platform osobowych ELEVAH 40. Nowa linia produktów zainspirowana została linią zaprojektowanych 70 lat temu popularnych, znanych na całym świecie włoskich skuterów Vespa.

Nowej generacji platformy osobowe ELEVAH serii 40 to zupełnie nowa linia platform, gwarantująca wysoką wydajność pracy. Oferuje całkowicie odnowioną, ale zarazem prostą i funkcjonalną konstrukcję oraz intuicyjne sterowanie. Kompaktowe wymiary, niska waga, łatwy i wygodny dostęp, zapewniający maksymalny komfort i możliwe najwyższe bezpieczeństwo dla operatora to niewątpliwie najważniejsze zalety nowej serii.

Dowiedz się, jak zrodził się pomysł na odnowienie konstrukcji platformy osobowej.

 

Platformy osobowe ELEVAH 40 – ładne i nowoczesne

Platformy osobowe ELEVAH 40 to produkty dopracowane w każdym calu i detalu. Projektanci nowej serii platform kierowali się zasadą mówiącą, że „dobrze zrobiona rzecz musi być także piękna”. Nie poprzestali jedna wyłącznie na wyglądzie. Wszystkie rozwiązania, począwszy od prostej i innowacyjnej elektroniki po każdy inny detal, zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną funkcjonalność oraz prostotę obsługi, konserwacji i transportu.

Ponadto, wybierając nowoczesne platformy nowej generacji ELEVAH 40, użytkownik może być pewny, że oferują mu one najwyższy komfort pracy w ergonomicznej pozycji oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa.

 

Najważniejsze cechy platform osobowych ELEVAH 40 możemy podsumować w kilku punktach:

 • praca w ergonomicznej pozycji,
 • system zabezpieczeń: przyciski blokujące i antykolizyjne, alarmy, bramki bezpieczeństwa
 • wygodne i łatwe sterowanie,
 • kompaktowe wymiary zapewniające łatwy transport (urządzenia zmieszczą się w typowej windzie oraz małej furgonetce),
 • elektryczne podnoszenie i opuszczanie zarówno w wersji samobieżnej, jak i przepychanej ręcznie,
 • możliwość wybrania koloru urządzenia,
 • maksymalna widoczność dzięki starannie zaprojektowanej formie,
 • zastosowanie najnowocześniejszych materiałów,
 • wiele opcji dodatkowych.

 

Pierwsze 4 modele platform osobowych ELEVAH 40

Od lipca 2021 roku platformy ELEVAH 40, dostępne są w 4 wersjach, posiadających wiele możliwościami personalizacji. Każda z nich oferuje maksymalną wysokość roboczą wynoszącą 4 metry oraz udźwig 200 kilogramów. Są nimi:

 • ELEVAH 40 MOVE — elektryczny podest ruchomy z możliwością przejazdu wyłącznie przy opuszczonym koszu;
 • ELEVAH 40 B — podest ruchomy przepychany ręcznie z elektrycznym unoszeniem/ opuszczaniem kosza;

 

Szczegóły i możliwości zastosowania podestów ruchomych ELEVAH 40 B i ELEVAH 40 MOVE przedstawia poniższy film:

 • ELEVAH 40 MOVE PICKING — wózek kompletacyjny, z elektrycznym unoszeniem/ opuszczaniem kosza i elektrycznie regulowaną półką kompletacyjną, z możliwością przejazdu wyłącznie przy opuszczonym koszu;
 • ELEVAH 40 B PICKING — wózek kompletacyjny przepychany ręcznie, z elektrycznym unoszeniem/ opuszczaniem kosza i elektrycznie regulowaną półką kompletacyjną.


Szczegóły i możliwości zastosowania wózków kompletacyjnych ELEVAH 40 B PICKING i ELEVAH 40 MOVE PICKING przedstawia poniższy film:

Pod koniec br. roku producent zaoferuje kolejne dwie wersje.

 

Platformy osobowe szyte na miarę potrzeb

Decydując się na zakup urządzeń z serii ELEVAH 40 klient ma możliwość wybory kolorystyki produkt oraz doposażenia go zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Dodatkowe funkcje i akcesoria obejmują m.in.:

 • uruchomienie urządzenia za pomocą kodu, zamiast kluczykiem,
 • blokada wysokości (aby uzyskać pełną wysokość podnoszenia, należy uruchomić urządzenie),
 • lampy sygnalizacyjne blue spot,
 • radar antykolizyjny,
 • ochrona przed przygnieceniem lub kolizją,
 • półka ładunkowa na narzędzia manualna o udźwigu 40 kg wyłącznie dla grupy podestów ruchomych,
 • modyfikowana składana półka kompletacyjna o udźwigu 100 kg — dla grupy wózków kompletacyjnych,
 • pas podtrzymujący,
 • ramię wieszaka,
 • system umożliwiający bezpieczny sposób załadunek urządzenia na samochód dostawczy. 

Zobacz film prezentujący wspólne cechy platform ELEVAH 40 oraz różnice pomiędzy podestem a wózkiem:


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Zasady bezpiecznej pracy na podnośnikach

Zasady bezpiecznej pracy na podnośnikach

Podnośniki to nazwa określająca bardzo obszerną grupę urządzeń przeznaczonych do prowadzenia prac na wysokości. Maszyny różnego typu znajdują się...

wszystkie artykuły

BLOG