×
Artykuły

Podesty Skyjack pracują na lotnisku Chopina

Polska firma zajmująca się wynajmem podestów ruchomych, CityRent, dostarczyła podesty nożycowe Skyjack SJIII 4626 i SJIII 4632 DC do serwisu technicznego LOT AMS. Zadaniem urządzeń jest utrzymanie oraz naprawy samolotów.

Po raz pierwszy sprzedaliśmy podnośniki nożycowe firmie LOT Aircraft Maintenance Services, która jest bardzo dużą firmą, zatem stworzenie dobrej współpracy było dla nas bardzo ważne, powiedział Tomasz Zaręba, asystent zarządu CityRent. Współpracujemy z firmą Skyjack od wielu lat i posiadamy wszystkie najpopularniejsze modele, więc jesteśmy pewni ich jakości.

CityRent, z siedzibą w Warszawie, sprzedaje i wynajmuje podesty ruchome klientom w całej Polsce i krajach sąsiadujących. Firma posiada swoje biura w Poznaniu, we Wrocławiu i Gliwicach. CityRent prowadzi również kursy szkoleniowe dla operatorów, akredytowane przez IPAF.

LOT AMS, który pierwotnie stanowił część państwowego przewoźnika pasażerskiego LOT Polskie Linie Lotnicze, jest obecnie niezależną firmą. Nadal serwisuje linie lotnicze, a także obsługuje sprzęt dla agencji rządowych. Podczas składania zamówienia firma LOT AMS określiła warunki zakupu jednostek, które mogłyby być eksploatowane w sposób bezpieczny i dokładny, ponieważ samoloty i ich elementy są bardzo kosztownym sprzętem.

Podnośniki nożycowe muszą być łatwe w obsłudze i precyzyjnie sterowane, ponieważ pracują bardzo blisko samolotu, powiedział Zaręba. Ważna jest stabilność podnośnika podczas jazdy na wysokości i muszą mieć mocne baterie, aby zapewnić optymalny czas pracy.

Dodatkowo do zakupionych podnośników nożycowych Skyjack, LOT AMS zamówił pakiet ochrony samolotu, wąż sprężonego powietrza i rozciągany przewód elektryczny do podnośników nożycowych, dzięki którym operatorzy mogą sterować podestem z dowolnego miejsca na platformie. Wszystkie dodatkowe elementy zostały zaprojektowane i zainstalowane przez CityRent.

LOT AMS poprosił także o takie opcje, jak specjalne osłony zamontowane na poręczach i bokach platformy, w które wyposażyliśmy podesty, powiedział Zaręba. Przedstawiciele firmy wiedzieli, że chcą używać tych podestów przez co najmniej dziesięć lat, dlatego jakość maszyn była priorytetem.

Podnośnik nożycowy SJIII 4626 DC firmy Skyjack ma maksymalną wysokość roboczą 9,75 metra, maksymalny udźwig wynoszący 454 kilogramy, został zredukowany do 408 kilogramów, z zainstalowanym pakietem dla samolotów. Urządzenie posiada zdolność pokonywania wzniesień o nachyleniu 30%, a czas podnoszenia platformy wynosi 54 sekundy.

Wyższy- podest - SJIII 4632 DC ma wysokość roboczą 11,75 metra, maksymalny udźwig 318 kilogramów, zdolność pokonywania wzniesień o nachyleniu 25% oraz czas podnoszenia platformy wynoszący 59 sekund.

Obydwie jednostki mogą poruszać się przy pełnej wysokości, z wysuniętym przedłużeniem platformy wynoszącym 1,22 metra, która zwiększa możliwości dostępowe dla operatorów. Oba podesty wyposażone są w płynną regulację prędkości i tylny dwukołowy napęd hydrauliczny.

Podpisanie nowego kontraktu z LOT AMS to świetna wiadomość dla CityRent i dla nas również, powiedział Ron Schreurs, menedżer sprzedaży Skyjack w Europie Środkowej. Nasze elektryczne podesty nożycowe są idealne do pracy w pomieszczeniach, gdzie dokładność ruchu wokół kosztownych samolotów jest najważniejsza. Mamy dobre relacje z CityRent i mam nadzieję, że firma LOT AMS dostrzeże zalety korzystania z naszych urządzeń podczas napraw i konserwacji swojej floty.

 


Skyjack to globalny dostawca urządzeń podnośnikowych. W 1985 r. rozpoczął produkcję podestów nożycowych, a od 1990 r. stał się światowym liderem w branży podestów ruchomych. Asortyment firmy obejmuje: pionowe podnośniki masztowe, elektryczne podesty nożycowe DC, terenowe podesty nożycowe, podesty przegubowe, teleskopowe oraz ładowarki teleskopowe. Od 2002 r. Skyjack jest częścią Linamar Corporation, globalnej firmy produkującej zaawansowane produktów napędzające pojazdy, ruch, pracę i życie, która zatrudnia ponad 18 000 pracowników w 39 zakładach produkcyjnych, 5 centrach badawczo-rozwojowych i 15 biurach sprzedaży w 12 krajach w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Organizacja IPAF (ang. International Powered Access Federation) to istniejąca od 1983 r. organizacja non-profit, zrzeszająca członków zainteresowanych branżą urządzeń podnośnikowych z różnych sektorów: producentów, dystrybutorów, użytkowników, wypożyczalni oraz firm szkoleniowych. IPAF zajmuje się promocją procedur na poziomie projektowania, bezpieczeństwa oraz testowania wykorzystywanych w branży urządzeń podnośnikowych. IPAF popularyzuje na całym świecie bezpieczny sposób używanie urządzeń podnośnikowych. Program szkoleniowy IPAF dla użytkowników podestów ruchomych posiada certyfikat TÜV, potwierdzający zgodność z normą ISO 18878. Co roku organizacja szkoli ponad 100 000 operatorów w ponad 670 ośrodkach na całym świecie.

Galeria


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Refleksje po targach BISFAIR

Refleksje po targach BISFAIR

W dniu 28 października 2018 dobiegły końca Międzynarodowe Targi Building Industry Solutions organizowane przez Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie....