×
Artykuły

Podnośnik koszowy Omme Lift 2750 RXBDJ – uniwersalny „żołnierz”

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Prace budowlane, remontowe czy montażowe w galeriach handlowych, parkach i lesie, na starówkach, a także renowacje wnętrz kościołów to żmudne zadania, które wielokrotnie stawiają przed wykonawcami wyzwania związane z zachowaniem zabytkowych wnętrz czy chronionych obszarów w nienaruszonym stanie. Nie są stanowią one jednak problemu dla podestu gąsienicowego Omme Lift 2750 RXBDJ.

Po raz kolejny mamy przyjemność dostarczać właśnie ten model, z serii gąsienicowych podestów Omme Lift. Wybór naszego klienta podyktowany był przede wszystkim uniwersalnością zastosowania maszyny, mówi Michał Bohowicz, Kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu w firmie Windex, która jest wyłącznym dystrybutorem podnośników Ruthmann, Versalift, Omme Lift, Airo i Böcker.

Moc silnika wysokoprężnego pozwala podnośnikowi Omme Lift 2750 RXBDJ na przemierzanie miękkiego, błotnistego terenu i trawiastych pochyłości. Maszyna ma zdolność pokonywania wzniesień do 35%, co odpowiada 19,3°. W połączeniu z mocnymi, antypoślizgowymi gąsienicami, podnośnik zapewnia łatwość w poruszaniu się trasami terenowymi. Kompaktowe wymiary umożliwiają dostęp do wąskich i niewygodnych miejsc.

Wysięg do 15,5 metra i brak wystawania wysięgnika przegubowego poza obrys rozstawionych podpór, zapewnia wyjątkowe 10,5 metra wolnej przestrzeni „w górę i ponad”. Długie ruchome ramię kosza umożliwia precyzyjne ustawienie kosza. Maksymalna wysokość robocza 27,5 metra wraz z wyjątkowym wysięgiem zapewniają ogromną wszechstronność zastosowania, a wysokie obłożenie pracą oznacza oszczędność kosztów.

Automatyczne poziomowanie umożliwia bezpieczne ustawienie w najtrudniejszych sytuacjach i za każdym razem. Rozstawienie jest w rzeczywistości możliwe na nierównym terenie do 35%, ułatwiając ustawienie na pagórkach, schodkach lub betonowych półkach.

Na specjalne życzenie klienta, urządzenie może zostać wyposażone w radiowe sterowanie jazdą, automatyczne poziomowanie, białe gąsienice czy też mieszane zasilanie (Diesel/Akumulatory) z opcją podwójnej ładowarki.

 

Podnośnik koszowy Omme 2750 RXBDJ w szczegółach

Prawdziwy system hybrydowy (nie tylko bi-energy)

Podnośnik koszowy Omme 2750 RXBDJ może pokonywać duże odległości przy zasilaniu silnikiem spalinowym, a także korzystać z akumulatorów podczas pracy w pomieszczeniach lub gdy wymagana jest cicha praca. Oferuje on optymalną wszechstronność i nieograniczone czasy pracy dzięki prawdziwemu systemowi hybrydowemu. Moc akumulatorów eliminuje dobrze znany problem ze spadkiem napięcia, który może znacznie utrudnić działanie urządzenia zasilanego z sieci, a także zapewnia szybsze działanie podnośnika i jazdę bez kłopotliwego połączenia z zasilaniem sieciowym. Co więcej, przerwy w zasilaniu lub lokalne wahania napięcia nie mają wpływu na wydajność podnośnika zasilanego z akumulatorów.

O podnośniku mówi się "prawdziwa hybryda". Oznacza to optymalne wykorzystanie źródła energii. Akumulatory są automatycznie ładowane ponownie, gdy silnik jest włączony. Zatrzymanie silnika umożliwia automatyczną zmianę zasilania z silnika na zasilanie akumulatorowe i odwrotnie. Ponadto, ciągłe doładowywanie zestawu akumulatorów jest możliwe podczas pracy podnośnika i bez odłączania, gdy urządzenie jest w ruchu. Wszystko dzięki wbudowanej ładowarce, wyjaśnia Michał Bohowicz.

 

Potężny zasięg poziomy i duża stabilność podczas pracy na pochyłościach

Ramiona przegubowe zapewniają ponad 10 metrów wolnej przestrzeni z wysięgiem do 15,5 metra. Maksymalny zasięg poziomy jest możliwy do osiągnięcia na wszystkich wysokościach od 2 do 14 metrów, zapewniając doskonały dostęp do miejsc zlokalizowanych ponad przeszkodami. Dzięki temu, że wysięgnik nie odchyla się do tyłu podczas podnoszenia, unikamy ryzyka kolizji w zatłoczonych miejscach. 

Długie nogi podpór stabilizacyjnych umożliwiają bezpieczne ustawienie na ekstremalnych pochyleniach i w najtrudniejszych sytuacjach, które można spotkać na placu budowy. Ponadto umiejscowione na stabilizatorach zamki zabezpieczające wyposażone zostały w osobne wskaźniki L.E.D i alarm dźwiękowy, które informują o bezpiecznym ustawieniu urządzenia. Zmienne położenie podpór umożliwia stosowanie w przestrzeniach zamkniętych (szerokie / szerokie, szerokie / wąskie, wąskie / wąskie). Pełny zasięg poziomy jest dostępny ze stabilizatorami ustawionymi po obu stronach w pozycji wąskiej. Trwale zamontowane, duże stopy podpór zapewniają szybkie, bezpieczne rozstawienie i dodatkową stabilność, nawet gdy nie są stosowane oddzielne podkłady podporowe.

Szerokość podwozia podnośnika Omme 2750 RXBDJ jest zmienna. Szerokie ustawienie (1,5 metra), ma zapewnić bezpieczne przemieszczanie się i doskonałą stabilność podczas jazdy po pochyłościach. Z kolei wąskie (1,10 metra) ułatwi manewrowanie podczas pracy w przestrzeniach zamkniętych oraz przejazd przez standardowy otwór drzwiowy. Z kolei całkowita długość wynosząca mniej niż 6,6 metra, zapewnia doskonałą zwrotność w ograniczonej przestrzeni.

 

Podnośnik koszowy Omme – ergonomiczny w transporcie i łatwy w manewrowaniu

Podnośnik koszowy Omme 2750 RXBDJ może przemieszczać się z podniesionym wysięgnikiem oraz wysuniętym ramieniem jib. Opcja ta umożliwia operatorowi omijanie przeszkód podczas jazdy i „czyste podejście” do wzniesienia / zjazdu bez utknięcia.

Ruchome ramię kosza jib (o długość 2,20 metra wraz z koszem) oferuje znaczenie większą wszechstronność, szczególnie podczas pracy w górę i ponad krawędziami dachów lub w innych trudno dostępnych miejscach. Brak mocowania pod koszem pozwala uniknąć uszkodzenia budynku lub dekoracji wnętrz podczas pracy.

Niewielkie wymiary oraz odłączany kosz z kółkami transportowymi zmniejsza całkowitą długość i szerokość transportową urządzenia.

 

Obsługa Omme 2750 RXBDJ – bezproblemowa praca operatora

Sekcje teleskopowe na rolkach to m.in. brak tarcia ślizgów przy ruchach teleskopowych, co zapewnia taką samą prędkość działania przy pełnym obciążeniu kosza we wszystkich pozycjach. Szczotki na zakończeniach sekcji teleskopowych uniemożliwiają wsuwanie się drobnych gałęzi lub innych fragmentów pomiędzy ramiona teleskopowe.

Duże i niewymagające smarowania stalowe człony wysięgnika minimalizują gromadzenie się np. trocin i zabrudzeń pomiędzy sekcjami teleskopowymi, zapewniając większą niezawodność i minimalizując potrzebę konserwacji. Cylinder wysięgnika teleskopowego został umieszczony pod głównym wysięgnikiem. Dzięki temu nie jest narażony na uderzenia spadających z góry przedmiotów i uszkodzenia spowodowane kolizjami. Przesuwane na zawiasach płyty podpór, zapobiegające zarysowaniom zmniejszają tarcie na wrażliwych powierzchniach i zapewniają delikatne ustawienie na przykład na marmurze lub podobnych powierzchniach. 

Zarówno sterowanie dolne, z przyjaznym w obsłudze panelem sterowniczym, jak i panel w koszu, zapewniają prostą obsługę. Jedna dźwignia to jedna funkcja, co eliminuje konieczność wielokrotnego przełączania pomiędzy licznymi możliwościami i tym samym zmniejsza ryzyko wadliwego użytkowania. 

Wygodę operatora zapewnia również wyposażenie kosza Omme 2750 w tacki narzędziowe i gniazdo zasilające oraz wspomniane wcześniej sterowanie radiowe jazdą.

 

Poznaj podnośniki gąsienicowe Ommelift w ofercie Windex.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG