×
Artykuły

Podnośniki RUTHMANN BLUELIFT – projektowane w oparciu o realne potrzeby rynku

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Popularne podesty typu pająk marki RUTHMANN BLUELIFT, które projektowane są w oparciu o potrzeby zgłaszane przez klientów, cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją niską masę całkowitą, wysoką wydajność oraz kompaktowe wymiary. Dzięki zastosowanej w nich zaawansowanej technologii są łatwe w użyciu, a dla użytkowników końcowych nie bez znaczenia jest fakt, że są korzystne cenowo i znajdują zastosowanie w zarówno w czasie wykonywania prac wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Rozbudowana gama podnośników RUTHMANN BLUELIFT oferuje modele o zasięgu od 11 do 31 metrów. Nowością zaprezentowaną na ostatnich Targach Bauma 2019 w Monachium, jest opatentowany system umożliwiający pracę na poziomie minus 2 m.
Maszyny zasilane są spalinowo, spalinowo-elektrycznie (podesty hybrydowe) lub mogą być zasilane z baterii litowo-jonowych, dzięki czemu wykorzystywane są w wielu branżach przemysłowych, a świetny stosunek ceny do jakości i niezawodności sprawia, że zaufało im szerokie grono Klientów z całego świata.

 

Rozwiązania gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa

Podnośniki na gąsienicach RUTHMANN BLUELIFT są bardzo dobrze znane ze swojej zaawansowanej technologii, niezawodności oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Zastosowano w nich szereg nowoczesnych rozwiązań podnoszących wydajność oraz ułatwiających pracę.

System BLUELIFT ENERGY SAVER steruje obrotami silnika spalinowego, monitorując każdą funkcję, zmniejszając zużycie paliwa i zwiększając sprawność mechaniczną silnika.

Opatentowana funkcja BLUELIFT i-PERFORMING MOTOR, w maszynach wyposażonych w silniki elektryczne zapewnia najlepszą wydajność silnika elektrycznego na rynku, a szybkość ruchów jest porównywalna do silnika spalinowego.

Zdalne sterowanie (przewodowe lub bezprzewodowe) to proste w użyciu urządzenie z interaktywnym wielojęzycznym wyświetlaczem. W celu zwiększenia bezpieczeństwa operatora podczas jazdy platformą, w sterowniku wmontowane są czujniki, umożliwiające sterowanie jazdą tylko wtedy, gdy operator trzyma go w rękach. Na uwagę zasługuje fakt, że jeden kontroler pasuje do wszystkich modeli RUTHMANN BLUELIFT, co jest korzystne dla właścicieli flot.

System automatycznej stabilizacji płynnie i samodzielnie zarządza procesem stabilizacji napędzając zawory elektromagnetyczne odpowiedzialne za ruch podpór. System jest dobrym rozwiązaniem dla łatwej, szybkiej i bezpiecznej stabilizacji.

Czujnik BEZPIECZNEJ PRĘDKOŚCI minimalizuje ryzyko przewrócenia się, automatycznie redukując prędkość na niższą jeśli kąt nachylenia zmienia się o więcej niż 5°. Na płaskim i równym terenie, po kilku sekundach jazdy w każdym z kierunków, urządzenie zwiększa prędkość jazdy. Kiedy operator zaczyna obracać ramię lub jeździć w terenie o nachyleniu większym niż 5° (np. podczas załadunku/rozładunku z ciężarówki), urządzenie automatycznie zmniejsza prędkość w celu zagwarantowania bezpieczeństwa operatora.

System DATA CONNECT, umożliwia bezpośrednią łączność z personelem technicznym poprzez sieć LAN, Wi-Fi lub GPRS z dowolnego miejsca na świecie, aby uzyskać pełną diagnostykę lub wgrać nowe oprogramowanie. Połączenie można również wykorzystać do monitorowania pracy urządzenia.

Pakiet BLUE LITHIUM LIFT to w 100% elektryczna platforma, która zapewnia bezzapachową i cichą pracę wysięgnika jest napędzana rewolucyjnym kompaktowym, a jednocześnie bardzo wydajnym silnikiem elektrycznym. Ponadto system umożliwia jednoczesna pracę oraz ładowanie (z wykorzystaniem standardowych gniazdek 230v lub 110v), co zapewnia najlepsze możliwe parametry pod względem trwałości i wydajności silnika elektrycznego (6-8 godzin ciągłej pracy), przy zachowaniu sprawności porównywalnej z modelem napędzanym silnikiem spalinowym.

 

Mobilność i niewielkie wymiary

Niektóre prace i lokalizacje wymagają przejazdu przez wąskie przestrzenie. Szerokość podestów RUTHMANN BLUELIFT może być zmniejszona do minimum poprzez demontaż kosza. Dzięki temu podesty mogą zmieścić się nawet w bardzo wąskich pomieszczeniach lub drzwiach. Cały proces demontażu i ponownego montażu kosza jest łatwy oraz szybki i może być wykonany przez jedną osobę.

Właścicielem włoskiej marki BLUELIFT, jest firma RUTHMANN, międzynarodowe przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją podnośników koszowych. Wyłącznym dealerem oraz autoryzowanym serwisem podnośników RUTHMANN BLUELIFT na rynku polskim jest firma TransAllen.

Więcej informacji o podnośnikach RUTHMANN BLUELIFT.

 

Zobacz prezentację podnośnika RUTHMANN BLUELIFT - SA18


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG