×
Artykuły

Poznaj zalety wózków czołowych serii DX marki UniCarriers

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Seria DX wózków czołowych marki UniCarriers wyróżnia się precyzją, mocą i wysoką wydajnością. Dzięki mnogości dostępnych konfiguracji znajdą zastosowanie w różnych środowiskach magazynowania. Solidna konstrukcja, niska emisja spalin czy wysoki poziom ergonomii to tylko część zalet tej zaawansowanej technologicznie serii wózków wiodącego na rynku producenta.

Gama sześciu modeli DX (DX-15, DX-18, DX-20, DX-25, DX-30 oraz DX-32) jest przeznaczona do pracy z ładunkiem o masie od 1,5 do 3,2 tony. Seria wyróżnia się najwyższej jakości silnikiem spalinowym zasilanym olejem napędowym lub LPG spełniającym najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe. Wózki DX posiadają możliwość przełączenia w tryb ECO (za pomocą przycisk Eco-Driving), umożliwiający zużycie paliwa o 18% i zmniejszenie poziomu hałasu o 2 dB.

W zamyśle projektantów jazda wózkiem DX ma w jak największym stopniu przypominać jazdę samochodem. Amortyzowana, przestronna kabina chroni operatora przed wstrząsami, drganiami i hałasem. Zarówno fotel operatora, jak i koło kierownicy posiadają tryb regulacji. Sterowanie wózkiem za pomocą wygodnie osadzonego podłokietnika wyposażonego w przyciski obsługiwane palcami jest niezwykle łatwe i zgodne z zasadami ergonomii. Należy bowiem pamiętać, że komfort pracy operatora wpływa na jego efektywność i bezpieczeństwo. Konstrukcja kabiny w serii DX ma na celu maksymalne zwiększenie widoczności kierującego pojazdem. Układ CSC czyli Cushion Stability Control odpowiedzialny jest z kolei za stabilność boczną wózka podczas pokonywania zakrętów.

Wózki z serii DX są tak skonstruowane, aby maksymalnie ułatwić wszelkie czynności konserwacyjne. Wbudowany komputer pokładowy diagnozuje awarie oraz dysponuje układem rozwiązywania problemów. Efektem jest minimalizacja czasu przestojów i optymalizacja serwisu urządzenia. Dodatkowo funkcja kodu PIN eliminuje nieautoryzowany dostęp do wózka wpływając na bezpieczeństwo użytkowania.
Konstrukcja wózków DX pozwala na przemieszczanie ładunków z dużą prędkością oraz na precyzyjne podnoszenie i manewrowanie na ograniczonej powierzchni. W celu poprawy komfortu pracy operatora oraz zwiększenia wydajności maszyny istnieje wiele opcji jej doposażenia.

Wózki czołowe z serii DX znajdują się w ofercie firmy FLT Grupa – autoryzowanego dealera marki UniCarriers. Aktualnie model DX15-LP jest objęty promocją. Tylko do 31.03.2020 istnieje możliwość zakupu tej maszyny w okazyjnej cenie 15 000 EURO, ponadto jest ona objęta gwarancją na 5 lat lub 10 000 motogodzin (w zależności, co nastąpi pierwsze). Transport zakupionego wózka jest darmowy na terenie całej Polski.

 

Parametry wózka:

  • maszt Duplex 3300 mm,
  • widły 1100 mm,
  • opony pompowane,
  • 3 sekcja rozdzielcza z dźwignią,
  • ochronna krata ładunku,
  • lusterka wsteczne,
  • daszek z poliwęglanu,
  • komplet świateł,
  • sygnał cofania.

Więcej szczegółów: FLT Grupa.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG