×
Artykuły

Przegląd produktów dźwignicowych Giovenzana

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Firma Astat to oficjalny dystrybutor włoskiej firmy Giovenzana w Polsce. Astat ma do zaoferowania wiele produktów dla branży dźwignicowej. Od przeszło 70 lat firma Giovenzana produkuje i dostarcza na rynki światowe wysokiej jakości, komponenty automatyki przemysłowej do wielu branż. W ofercie dla branży dźwignicowej znaleźć można m.in. szynoprzewody czy kasety sterownicze.

 

Produkty dźwignicowe w ofercie firmy Astat

Kasety sterownicze Giovenzana podwieszane i naścienne, do sterowania pośredniego i bezpośredniego. Kasety sterownicze charakteryzują się wysokim stopniem szczelności IP65, dużą wytrzymałością mechaniczną i elektryczną oraz maksymalnym bezpieczeństwem pracy. W zależności od potrzeb klienta dostępne są kasety od 2 do 14 aktywatorów, w zależności od potrzeb aplikacji.

Wyłączniki krańcowe wrzecionowe FGR służące do kontroli położenia maszyn przemysłowych, wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność przeniesienia ruchu obrotowego. Dostępne są ze standardowymi przełożeniami od 1:12 do 1:400 (na zamówienie dostępne są niestandardowe przełożenia). Mają możliwość konfiguracji max. z 8 mikro przełącznikami i łączyć je można z enkoderami oraz potencjometrami. Występują w stopniu szczelności od IP65 do IP67 oraz do stref zagrożonych wybuchem Ex 2 i 21.

Wyłączniki krańcowe krzyżowe FFH / FCR powszechnie stosowane są do ograniczania ruchów roboczych, mechanizmów jazdy po torze prostym (np. suwnica czy wciągnik). Występują w wariantach prędkości pojedynczej lub podwójnej, 3- lub 4- pozycyjnej z blokadą aktywatora lub bez.

 

Rozwiązania firmy Giovenzana do przesyłu energii

Szynoprzewody izolowane serii TR60 i TR85 przeznaczone są do zasilania odbiorników ruchomych. Wytwarzane są w postaci gotowych 4-metrowych odcinków w wersji cztero- lub pięciobiegunowej dla prądów od 40A do 320A. Fabrycznie zamontowane taśmy miedziane umożliwiają szybki, dokładny i pewny montaż śrubowy.

Szynoprzewody pojedynczo izolowane MULTIPOLE SYSTEM dedykowane są do mobilnych odbiorców energii: automatyczne magazyny, lekkie dźwigi i maszyny pakujące. Konstrukcja systemu pozwala na to, by wózki prądowe mogły poruszać się z prędkością do 500 m/min. System jest czterobiegunowy dla prądów 60A, 100A oraz 140A.

Firany kablowe Festoon to system tradycyjny używający kabla. Klient ma do dyspozycji systemy oparte na C szynie 30x32mm, 39x56mm, system ze stali nierdzewnej, system do strefy zagrożonej wybuchem Ex oraz wózki kablowe do toru z linki stalowej 8 mm.

Giovenzana przede wszystkim stawia na bezpieczeństwo. Dbałość o wysoką jakość produktów doskonale odzwierciedla ten cel. Certyfikowane produkty spełniają wymagania jakościowe określone przez ISO 9001: 2015.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG