×
Artykuły

Przejezdny żuraw akumulatorowy JMG MC 32S – ten wybór się opłaca!

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Polscy przedsiębiorcy mają coraz większą świadomość, że na sukces ich firm duży wpływ ma jakość wykorzystywanych maszyn. Powinny one oferować nie tylko doskonałe parametry robocze, ale także być przyjazne dla pracowników i pozytywnie wpływać na komfort i bezpieczeństwo pracy. Doskonałym przykładem takiego sprzętu jest przejezdny żuraw akumulatorowy MC 32S włoskiej firmy JMG Cranes. Warto poznać jego najważniejsze zalety. 

 

Możliwości techniczne

Żuraw MC 32S należy do kategorii urządzeń kompaktowych. Jego masa wraz z przeciwwagą wynosi dokładnie 3 tony (bez przeciwwagi jest lżejszy o 400 kilogramów). To duża zaleta z punktu widzenia chociażby transportu na przyczepie. MC 32S jest przedstawicielem rodziny żurawi typu pick and carry, pozwalających podnieść ładunek i przemieszczać się wraz z nim.

Na krótkim wysięgu żuraw bez problemu osiąga udźwig przewyższający jego masę własną (3,2 tony). Całkowita długość sprzętu to 2425 mm, szerokość wynosi 980 mm, natomiast wysokość 1695 mm. Kompaktowe rozmiary przełożyły się także na bardzo dobrą skrętność żurawia – promień skrętu wynosi zaledwie 2175 mm.

Wysięgnik żurawia wznosi się maksymalnie 7 metrów nad podłożem. Jego kąt odchylenia w górę wynosi 60°, natomiast w dół 15°. Takie parametry gwarantują bardzo szerokie zastosowanie sprzętu zarówno w pracach magazynowych, jak i załadunkowych. Naturalnym środowiskiem pracy maszyny są hale produkcyjne, obiekty logistyczne, sortownie, galerie handlowe czy obiekty przemysłowe. Niewielka szerokość umożliwia przejazd przez zaledwie metrowy otwór drzwiowy, co jest bardzo dużym atutem.

 

Napęd elektryczny

Wizytówką żurawi JMG jest zasilanie akumulatorowe. Nie inaczej jest w przypadku modelu MC 32S. Napęd elektryczny sprawia, że żuraw może być bez problemu stosowany w zamkniętych pomieszczeniach oraz tam, gdzie wymagana jest cicha praca, czyli np. w szpitalach, centrach badawczych, itp.

 

Zdalne sterowanie to jest to!

Jak już wspomnieliśmy MC 32S jest żurawiem sterowanym radiowo, co przekłada się na kilka istotnych korzyści. Po pierwsze: można zrezygnować z kabiny operatora, dzięki czemu maszyna jest węższa i lżejsza. Po drugie: panel sterowania jest bardzo precyzyjny i wygodny w obsłudze. Sterowanie poszczególnymi funkcjami (jazdy i wysięgnika) może odbywać się symultanicznie. Zasięg zdalnego sterowania w terenie otwartym wynosi do 300 metrów.

Filozofia zdalnego sterowania pozwala operatorowi sterować sprzętem z odpowiedniego dystansu, a przez to zachować doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach, dzięki czemu praca jest o wiele bezpieczniejsza. 

Dużym atutem są także manipulatory konsoli sterujące, działające w sposób proporcjonalny, co skutkuje bardzo dużą precyzją ruchów urządzenia.

 

Innowacyjny napęd na przednie koła

Zastosowany układ napędowy w MC 32S pozwala na zawsze w pełni bezpieczne sterowanie żurawiem.

Dwusilnikowy napęd na przednie koła (po jednym silniku na każde koło) umożliwia żurawiowi przemieszczanie się i skręcanie w dowolnych warunkach obciążenia. Skrętność maszyny uzyskuje się wprowadzając przednie koła w przeciw-rotację. Dzięki przedniemu napędowi, przy dużym obciążeniu wysięgnika ładunkiem automatycznie wzrasta nacisk na oś napędową, co zapobiega poślizgowi i zwiększa sterowność. Paradoksalnie operator mógłby sterować maszyną nawet przy tylnej osi uniesionej nad podłoże.

Taka konstrukcja bezpośrednio przekłada się na wygodę sterowania i umożliwia wjazd żurawiem w nawet ciasne alejki oraz swobodne manewrowanie na ograniczonej powierzchni.

 

Przeciwwaga to duży atut

Żuraw jest wyposażony w łatwo demontowaną przeciwwagę. Gdy zachodzi konieczność wykorzystania maksymalnego udźwigu, urządzenie pracuje z przeciwwagą. W trakcie wykonywania lekkich prac, przy małej nośności posadzki lub podczas transportu na lawecie przeciwwagę można łatwo zdemontować. W odróżnieniu od żurawi stacjonarnych, w tym przypadku nie jest konieczne stosowanie podpór. Żuraw może poruszać się z obciążeniem, dlatego świetnie sprawdzi się w przenoszeniu ładunków na znacznym obszarze.

 

W akcesoriach jest moc

Nieocenionym atutem żurawia MC 32S jest to, że można montować na nim wielorakie akcesoria, takie jak:

  • hak
  • wciągarka hydrauliczna
  • widły hydrauliczne
  • roboczy kosz operatorski (otrzymujemy funkcję wysięgnika koszowego)
  • chwytak pneumatyczny do tafli szkła
  • mechaniczne przedłużki wysięgnika
  • opony nierysujące
  • śledzenie pozycji GPS

Żuraw przejezdny JMG MC 32S jest konstrukcją bardzo nowoczesną, przyjazną operatorowi, charakteryzującą się znacznym poziomem uniwersalności. Dla nabywców nie bez znaczenia jest też legendarna już niezawodność maszyn tego producenta. Wiemy już więc, dlaczego ten model cieszy się tak dużą popularnością na europejskim rynku.

Oficjalnym dystrybutorem sprzętu JMG w Polsce jest firma LogisTech.

Prezentacja żurawia JMG MC 32S

 

 


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Krótkoterminowy wynajem wózków WDX

Krótkoterminowy wynajem wózków WDX

Krótkoterminowy wynajem wózków widłowych to doskonałe rozwiązanie, gdy występują sezonowe spiętrzenia pracy, brakuje środków na inwestycje, czy...

wszystkie artykuły

BLOG