×
Artykuły

PS Lift podnosi poprzeczkę profilami aluminiowymi

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Profile aluminiowe znajdują zastosowanie w praktycznie wszelkich możliwych branżach, zaczynając od branży motoryzacyjnej poprzez przemysł spożywczy, branżę meblarska, a na branży drzewnej, farmaceutycznej czy nawet kosmetycznej kończąc.

W większych magazynach, halach i zakładach produkcyjnych spotkać można różne konstrukcje z profili aluminiowych. W większości przypadków, są to lekkie systemy suwnicowe, ale to nie wszystko!

Częstymi urządzeniami dźwignicowymi są również żurawie na profilach aluminiowych, również te z wysuwanym ramieniem, jako ciekawa alternatywa dla ramienia łamanego. Szczególnie skuteczne są w miejscach gdzie znacznie obniżony jest sufit, a praca odbywa się w niższych lub trudnodostępnych częściach linii produkcyjnej.
Ciekawym rozwiązaniem są również stoły montażowe na profilach aluminiowych. Tego typu konstrukcje wykorzystywane są najczęściej przy stanowiskach serwisowych.  

 

Gdzie najlepiej sprawdzi się podnoszenie na profilach aluminiowych?

Systemy unoszące wykonane z aluminium znajdziemy wszędzie tam, gdzie trzeba odciążyć pracownika od nadmiernego noszenia i przenoszenia ładunków. Nie zawsze ładunek, który ma być przeniesiony musi ważyć tonę czy dwie. Profile aluminiowe z których lekkie systemy suwnicowe PS Lift są tworzone, to idealne rozwiązaniem zarówno dla lżejszych, jak i cięższych ładunków.

W zależności od rodzaju przenoszonego ładunku, na lekkich systemach suwnicowych czy żurawiach, zawieszone mogą być takie urządzenia jak:

  • wciągniki łańcuchowe,
  • podnośniki podciśnieniowe,
  • zawiesia próżniowe,
  • wciągniki teleskopowe,
  • balansery.

To od rodzaju przenoszonego ładunku zależy, które urządzenie będzie najlepsze w danym przypadku. 

 

Za lekkim systemem suwnic z aluminium przemawia wiele zalet

Lekkie systemy suwnicowe charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, bezawaryjnymi zespołami i są zawsze dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Niewątpliwą korzyścią jest łatwość manewrowania urządzeniem podnoszącym, czy nawet całym mostem lekkiego systemu suwnic. Wynika to z faktu, iż lekkie aluminium pozwala na delikatny start i bezproblemowe wprawienie urządzenia w ruch. Manewrowanie ładunku wciągnikiem łańcuchowym czy podnośnikiem podciśnieniowym to lekka i przyjemna praca.

Ergonomia systemu pozwala na oszczędności czasu i pieniędzy, a także niweluje prawdopodobieństwo wypadków. Niższy poziom hałasu sprawia, iż system jest przyjazny środowisku.

Niski ciężar własny zachowany jest nawet przy udźwigu 2000 kg. Co więcej, ta lekka zabudowa znikomo wpływa na konstrukcję do której podwieszony jest system. Lekkie systemy suwnicowe można przymocować do konstrukcji stalowych, do innych profili, a także wraz ze stalową konstrukcją wsporczą, kotwioną do posadzki.

Przy dokładnej, wręcz idealnie wypoziomowanej konstrukcji, można pozwolić sobie na stałe zawieszenie. Możliwe jest także zawieszenie przegubowe, a do tego wszystkiego zasilanie wewnątrz profilu. Dzięki modułowemu systemowi budowy montaż i demontaż profili jest łatwy i szybki. Aluminium z którego zbudowane są profile nie koroduje, tak więc nie ma potrzeby malowania ochronnego.  

Zarówno rozbudowa jak i przebudowa całego systemu jest bardzo prosta, a zastosowanie stacji serwisowych w przypadkach dłuższych torów i mostów pozwala na szybką reakcję serwisową. Eliminuje to konieczność ściągania całej konstrukcji, a dzięki minimalnej obsłudze zmniejsza również koszty serwisu. 

Bardzo dużym atutem aluminiowych systemów suwnicowych jest szeroka gama proflili w rozmiarach od XS do XXL przy tylko jednym typie wózka. To duża przewaga, ponieważ potrzebny jest mały zapas części. Oznacza to, że profile mają jedną podstawę i jeden wózek o udźwigu 300 bądź 600 kg. Specjalnie ułożone rolki powodują, iż wózek jest stabilny i nie wypada z konstrukcji.  

Możliwość zastosowania profilu wzmacniającego V powoduje, iż nie ma potrzeby zmieniania całego profilu M,L,XL i XXL. Można również zastosować specjalny adapter, który umożliwia obrót wciągnika względem mostu. Ma to dobre zastosowanie, gdy należy zwiększyć odległość pomiędzy równolegle wiszącymi, na torach suwnicy, wciągnikami czy podnośnikami. Firma Eepos, z którą PS Lift współpracuje, umożliwia adaptację starego profilu KBK poprzez wykorzystanie go i włożenie do niego nowego profilu z aluminium. 

Im większe rozpiętości, tym więcej torów mogą mieć suwnice. Ważne, by pamiętać o zachowaniu odpowiedniego dystansu. Nie można łączyć dwóch profili w odległości większej niż 250 mm od łączenia podwieszenia.  

W zależności od potrzeb można zamontować gumowe odboje na końcach torów jako dodatkowe zabezpieczenie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest guma do zamykania powierzchni górnej profilu, która szczególnie znajduje swoje zastosowanie w branży spożywczej.  

 

Eksperci z PS Lift wesprą Cię na każdym etapie

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego systemu? Możesz liczyć na fachowe doradztwo inżynierów sprzedaży. Serwisanci dostarczą i zamontują konstrukcję wraz z urządzeniem podnoszącym. A specjaliści ds. rejestracji przygotują za Ciebie dokumentację i zgłoszą Twoje produkty do rejestracji w Urzędzie Dozoru Technicznego.

 

Dowiedz się więcej na stronie PS Lift.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG