×
Artykuły

Refleksja po targach MASZBUD

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

W ubiegłym tygodniu odbywały się XXIII Międzynarodowe Targi AUTOSTRADA-POLSKA, MASZBUD oraz Salon EUROPARKING w Kielcach. Wśród wystawców nie zabrakło firm z branży dźwignic. 

Ponad koparkami, walcami i wywrotkami wystawionymi na otwartych terenach targowych przyciągały uwagę swoją wyniosłością dźwignice z segmentów żurawi wieżowych, podestów ruchomych i wind budowlanych. Wśród nich dominowały żurawie wieżowe wystawiane przez firmę Corleonis z Rumii, w tym nowy żuraw wieżowy Linden Comansa 11lc 160 oraz żuraw szybkomontowalny Terex Comedil CBR 32 Plus. Corleonis jest wyłącznym przedstawicielem Terex Comedil na żurawie dolnoobrotowe na rynku polskim. Ekspozycję uzupełniały dwie windy towarowo-osobowe Alimak Hek - TPL 500 i TPL 2000, które Corleonis zaprezentował jako generalny przedstawiciel firmy Alimak-Hek. Można powiedzieć, że w ofercie firmy znajdziemy wszystko co potrzebne na placu budowy w fazie wznoszenia budynku i jego wykończenia. Wystawione windy Alimak Hek służą nie tylko do przewozu materiałów wykończeniowych, ale także szybkiego dostępu monterów do poszczególnych pięter. W segmencie żurawi szybkomontowalnych po raz pierwszy na polskich targach pojawił się żuraw firmy Cattaneo eksponowany przez firmę Jaroni. Żurawie firmy Cattaneo już od kilku lat zaczęły się pojawiać na polskim rynku wtórnym.

Wśród podestów ruchomych należy odnotować obecność specjalistycznych podnośników koszowych marki Klubb dedykowanych do prac konserwacyjnych i montażowych przy urządzeniach elektroenergetycznych . Podesty te mogą być bardzo interesujące dla polskiego rynku z racji zabudowy na pojazdach o ciężarze całkowitym do 3,5t . Oferta idealna do lekkich prac dla firm będących podwykonawcami w branży elektro-energetycznej. Oczywiście oferta firmy Klubb obejmuje również cięższe rozwiązania do instalacji na pojazdach o masie całkowitej powyżej 3,5.
Do tej samej grupy odbiorców był dedykowany dla branży energetycznej podnośnik koszowy PT22 na podwoziu Gazeli Biznes wystawiany na stoisku Kamaz Polska. Wszystkie modele Gazeli zostały wyposażone w niezawodne i nowoczesne silniki Euro5 firmy Cummins.

Wśród wystawców na salonie Europarking stawili się dostawcy techniki parkingowej z kraju i zagranicy. Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko firmy MODULO PARKING z Bydgoszczy, która prezentowała nagrodzony złotym medalem targów Europarking 2016, innowacyjny system parkingowy Scissor. Wśród pozostałych firm obecni byli dostawcy komponentów techniki parkingowej, systemów dostępu, pobierania opłat, elementów bezpieczeństwa, jak i podwykonawcy konstrukcji stalowej do parkingów.

Pragniemy przypomnieć, że wszystkie systemy parkingowe wykorzystujące w rozwiązaniach komponenty dźwignic, jak dźwigniki, autowindy czy układnice podlegają dozorowi technicznemu. W związku z tym jak najbardziej uzasadniona była na targach obecność Urzędu Dozoru Technicznego.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG