×
Artykuły

Refleksje po targach BISFAIR

W dniu 28 października 2018 dobiegły końca Międzynarodowe Targi Building Industry Solutions organizowane przez Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Oprócz branży budownictwa reprezentowana była również branża dźwignicowa, poprzez takie firmy jak: Uplifter, który wzbudzał zainteresowanie zwiedzających podnośnikami podciśnieniowymi do płyt elewacyjnych, tak powszechnie stosowanych w budownictwie przemysłowym czy Interhandler, który przedstawił elektryczne podnośniki nożycowe marki JCB Access, niezbędne przy pracach wykończeniowych i instalacyjnych. Uwadze zwiedzających nie umknęły elektryczne mini żurawie marki JMG prezentowane przez firmę Logistech. Wśród nagrodzonych za najciekawszą ekspozycje targową znalazła się firma Modulo Parking Sp. z o.o., polski producent platform parkingowych. Segment żurawi wieżowych reprezentowała firma Corleonis z Gdańska, która oprócz żurawia wieżowego marki Terex CTT 132 przedstawiła dźwigi budowlane Scando firmy Alimak.

Na stoisku naszej redakcji przedstawiliśmy koncepcję pierwszego polskiego żurawia wieżowego KR 90-5, firmy Krupinski Cranes Sp. z o.o. z Gdańska, którego pierwsze egzemplarze trafią do polskich klientów już na początku listopada br.

Relację dotycząca realizacji procesu produkcji oraz pierwszych dostaw pierwszego polskiego, na wskroś nowoczesnego żurawia wieżowego śledzić będzie można za pośrednictwem publikacji w naszym portalu.

W trakcie codziennych konferencji, odbywających się w ramach targów, Związek Zawodowy Wspólnota Pracy poruszał kwestie związane z problemami operatorów żurawi wieżowych, jak m.in. stan żurawi wieżowych w Polsce na przestrzeni ostatniej dekady, BHP przy obsłudze żurawi wieżowych oraz dążenia do osiągnięcia europejskich standardów pracy na żurawiach wieżowych.

Galeria


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Lekkie suwnice aluminiowe

Lekkie suwnice aluminiowe

Aluminiowe systemy dźwigowe SRA firmy Schmalz wyróżniają się konsekwentnie lekką konstrukcją. Standaryzowane komponenty pozwalają na efektywne...