×
Artykuły

Riwal spotkał się z klientami podczas Dni Otwartych w Zabrzu i w Szczecinie

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Riwal – firma z branży wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych w maju i w czerwcu zorganizowała Dni Otwarte dla Klientów w nowo otwartych oddziałach w Zabrzu przy ulicy Handlowej 10 oraz w Szczecinie przy ulicy Wiosennej 28.

Na spotkanie przybyli klienci oraz osoby współpracujące z Riwal. Wydarzenie miało na celu nawiązanie bliższych relacji pracowników z klientami, ale również zaprezentowanie nowych modeli maszyn oraz innowacyjnych rozwiązań do bezpiecznej i wydajnej pracy na wysokości.

Główną atrakcją wydarzenia była konferencja pt: Nowe wytyczne prawne dotyczące bezpiecznej pracy z wykorzystaniem podestów ruchomych, prowadzona przez kierownika działu szkoleń Radosława Wrońskiego. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem i wywołała burzliwą dyskusję wśród uczestników, w związku ze zmianą uprawnień UDT na terminowe.

Spotkanie w Zabrzu odbyło się w Centrum Szkoleniowym IPAF. Riwal jako pierwsza firma w Polsce posiada Centra Szkoleniowe do przeprowadzania szkoleń IPAF, dzięki którym operatorzy zdobywają międzynarodowe uprawnienia do pracy na podnośnikach za granicą.

Dla Riwal bezpieczeństwo jest najważniejszą wartością, dlatego zaprezentowaliśmy również najnowsze rozwiązanie do nauki, sprawdzania oraz odświeżania umiejętności obsługi podnośnika – symulator VR, który służy do przeprowadzania szkoleń z  jazdy podestami w wirtualnej rzeczywistości. Korzystający z symulatora VR, po założeniu gogli i wejściu na platformę, mają możliwość sprawdzenia obsługi podnośnika w kilku sceneriach. Do wyboru są różne modele maszyn pracujące  w rozmaitych warunkach. Symulator VR podczas Dni Otwartych cieszył się dużym powodzeniem, a operatorzy podczas korzystania z maszyny mogli się wymienić doświadczeniami i uwagami ze szkoleniowcami z Riwal w sprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości.

Poniższy film przedstawia działanie symolatora VR:

 

W czasie prezentacji podnośników i ładowarek teleskopowych każdy chętny mógł podnieść się w koszu maszyny. Duże zainteresowanie wzbudzały ładowarki obrotowe Magni: SH 5.23 oraz RTH 5.25 Smart - 5-tonowe ładowarki, na których można było podziwiać okolicę z wysokości odpowiednio 23 i 25 metrów.

Odbyły się również konkursy z nagrodami, między innymi konkurs jazdy na podestach nożycowych JLG 3246ES  oraz JLG 1930ES – osoby biorące w nim udział musiały przejechać między przeszkodami i wykonać określone zadania.

Oprócz pokazu podestów i ładowarek, pokazaliśmy także rozwiązania, które zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo i wydajność pracy na podnośnikach. Były to: SkyGuard – system ochrony przeciwzgnieceniowej, generator, system sygnalizacji świetlnej w koszu zamontowane między innymi w podeście JLG 450AJ i analizer do diagnostyki podestów JLG.  Na wszystkich czekał pyszny poczęstunek, a w przerwie między konferencją i prezentacjami pracownicy Riwal wozili gości Riwal Vanem – wiekowym już busem VW w stylu retro.

Warto wspomnieć, że misją Riwal jest dostarczanie najlepszych doświadczeń w branży poprzez zaangażowany zespół, a dzięki organizowaniu takich wydarzeń jak Dzień Otwarty jest okazja do przedstawienia wszystkich wartości Riwal.

 

Artykuł promocyjny firmy Riwal Poland.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG