Przestrzenie ograniczone są jednym z najbardziej wymagających obszarów pracy. Bezpieczne podnoszenie osób i ładunków w miejscach o utrudnionym dostępie lub niewielkiej ilości miejsca wymaga stosowania wysoko specjalistycznego sprzętu. Na rynku dostępne są liczne rozwiązania, warto jednak zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale także łatwość konfiguracji, transportu i przechowywania.
Maszt kotwiczący Davimast podnosi bezpieczeństwo w niebezpiecznych obszarach
Zbiorniki, kanały, studnie czy studzienki kanalizacyjne należą do obszarów szczególnie niebezpiecznych, w których ryzyko nieszczęśliwych wypadków jest bardzo duże. Urządzenia wykorzystywane do tego rodzaju pracy muszą posiadać niezbędne normy, ale także gwarantować wydajną pracę i sprawną ewakuację w razie potrzeby.
Przykładem takiego urządzenia jest maszt kotwiczący Davimast. Zapewnia on bezpieczne podnoszenie osób i ładunków w miejscach o ograniczonej przestrzeni, umożliwiając operacje podnoszenia materiałów oraz działając jako punkt kotwiczący o udźwigu 150 kilogramów. Doskonale sprawdza się jako mobilne i wydajne rozwiązanie w sytuacjach ratowniczych. Zapewnia ochronę i całkowitą mobilność dla dwóch osób jednocześnie, podczas pracy, w której występuje ryzyko upadku. Dzięki możliwości konfiguracji z szeroką gamą osprzętu Tractel masz Davimast jest rozwiązaniem uniwersalnym i swego rodzaju standardem w pracy o ograniczonej przestrzeni.
Sprawna ewakuacja bez zbędnych narzędzi
Masz kotwiczny Davimast razem z urządzeniem samohamownym Blocfor R ze zintegrowaną wyciągarką do wchodzenia lub zjazdu podczas ewentualnej akcji ratunkowej to idealne rozwiązanie w tym segmencie. Co ważne, do montażu na Davimast nie są potrzebne żadne narzędzia. Z myślą o bezpieczeństwie użytkowników linka Blocfor R jest prowadzona przez krążek oraz zabezpieczona przed wypadnięciem z rowka sworzniem zamocowanym w głowicy masztu Davimast. To lekkie, łatwe w transporcie i konfiguracji urządzenie, które spełnia niezbędne, europejskie standardy. Jako stały punkt kotwiczący - normę EN 795-A:2012 i normę CEN/TS 16415:2013-B jako zabezpieczenie przed upadkiem dla dwóch użytkowników o wadze 150 kilogramów każdy, a także normę EN 1496 / EN 360 w konfiguracji jako urządzenie samohamowne z wyciągarką ratunkową Blocfor R.
Poniższe filmy przedstawiają maszty kotwiczące zastosowane Davimast podczas akcji:
Pracuj bezpiecznie w każdej ograniczonej przestrzeni
Firma TRACTEL ma w swojej ofercie szeroką gamę specjalnych rozwiązań asekuracyjnych, które wspierają pracę w miejscach o ograniczonym dostępie i małej ilości miejsca. Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym z nim.
Mobilny słupek kotwiczący Tracrod szybko i łatwo tworzy bezpieczny punkt kotwiczący podczas wejścia do przestrzeni zamkniętych, co oszczędza czas potrzebny na kontrole okresowe. Jest bardzo poręcznym narzędziem, ze względu na niewielkie rozmiary i wagę wynoszącą zaledwie 5,5 kilograma. Posiada wstępnie zainstalowaną podstawę ze stali nierdzewnej, więc można go zakotwić i usunąć w ciągu kilku sekund.
Żurawik Davitrac bezpiecznie podnosi i opuszcza materiały w warunkach ograniczonej przestrzeni. Jest mobilny i szczególnie sprawdza się w sytuacjach ratowniczych. Zapewnia mobilność dwóm osobom jednocześnie podczas prac związanych z ryzykiem upadku. Davitrac jest kompatybilny z szeroką gamą produktów Tractel, umożliwiając różnorodne konfiguracje i zastosowania. Oferuje udźwig do 500 kilogramów, co sprawdza się w przypadku dwóch użytkowników wraz z materiałami.
Trójnóg ratowniczy Tracpode może stać się stanowiskiem do pracy w przestrzeniach ograniczonych. Składany statyw o jedyny statyw o udźwigu 500 kilogramów jest łatwy w obsłudze i transporcie. Może również być użytkowany przez dwóch użytkowników, wraz z materiałami.
Każdy z tych produktów został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników i efektywności operacyjnej w różnych warunkach, gdzie kluczowa jest dostępność bezpiecznych punktów mocowania i stabilność.