×
Artykuły

RUTHMANN prezentuje nową serię podnośników STEIGER - Hi-light Performance

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Nowe modele TB / TBR-STEIGER 3,5 t w nowej gamie produktów Hi-light Performance potwierdzają pozycję RUTHMANN jako wiodącego producenta podnośników w kategorii 3,5 tony. Nowe podnośniki, o wysokościach roboczych od 23 do 30 m i rewelacyjnym zasięgu do 18 metrów, sprawdzą się u szerokiego grona klientów. Podnośniki oferują maksymalną stabilność, wydajność oraz łatwą, intuicyjną obsługę.

Nowe modele podnośników RUTHMANN STEIGER w nowej gamie Hi-Light Performance w kategorii 3,5 t to: TB 300, TB 290 pro i TB 270 pro – w serii TB, a także TBR 260 i TBR 230 w serii TBR.

Dyrektor zarządzający RUTHMANN, Rolf Kulawik, rzuca światło na nową gamę Hi-light Performance: Istnieje długa lista nowych funkcji. Całkowicie nowa podstawa, nowy projekt kosza roboczego i wiele innych udoskonaleń technicznych demonstrują kompetencje RUTHMANN w zakresie projektowania, produkcji stali oraz inżynierii. Ta specjalistyczna wiedza zaowocowała powstaniem pięciu całkowicie nowych modeli 3,5 t.

Zachętą dla zaprojektowania nowych modeli stały się potrzeby rynku. W procesie projektowania i rozwoju ważną rolę odgrywały również inicjatywy ulepszeń RUTHMANNSERVICE. Urządzenia z nowej serii Hi-light Performance, określane są jako maszyny dnia powszedniego. Dla tej serii RUTHMANN stworzył nowe logo Hi-light, które symbolizuje nowe możliwości w lżejszej kategorii 3,5 tony. Określenie Hi-light odnosi się do genialnej techniki projektowania i obróbki stali RUTHMANN.

 

Wysoka wydajność przy maksymalnej stabilności

W porównaniu z poprzednią serią, nowa seria Hi-Light Performance osiąga maksymalną wydajność, większy udźwig kosza (do 250 kg), szybsze ruchy i większą stabilność. W rzeczywistości możliwości nowej serii są bezprecedensowe. Podnośnik TB 270 pro po raz pierwszy przekroczył barierę zasięgu 18 metrów, co stanowi o 1,7 metra więcej niż w poprzednim modelu - TB 270. Przy 90° operatorzy mają dodatkowe 2,8 metra.

W serii wyróżnia się model RUTHMANN STEIGER TB 300, który ustanawia nowy rekord świata dzięki wysokości roboczej wynoszącej do 30 metrów na pojeździe 3,5 tony. Jest to sensacja na rynku podnośników koszowych montowanych na ciężarówkach. Jednocześnie podnośnik oferuje stabilność i moc przy pełnym obciążeniu kosza wynoszącym 250 kilogramów.

 

Większa wygoda i szybsze ruchy

RUTHMANN dąży do optymalizacji obsługi, bezpieczeństwa i ogólnej wydajności w miejscu pracy. Nico Wessels, szef Działu Projektowania Produktów, przemieścił teleskopowy cylinder wewnątrz teleskopowego systemu wysięgnika, aby chronić go przed uszkodzeniem i / lub niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Zapewnia to również płynniejsze przedłużanie i wsuwanie systemu wysięgnika. Optymalne działanie jest również wspierane przez nowo opracowany profil wysięgnika. Wykonane z pojedynczego arkusza wysokowytrzymałej, drobnoziarnistej stali, sekcje wysięgnika są wycinane laserowo, składane / fazowane, a następnie spawane (pojedynczy szew) przy użyciu innowacyjnej techniki spawania laserowego (LBW). Ze względu na mniejszy wzrost ciepła, ten proces produkcyjny powoduje znacznie mniejsze odkształcenia i prawie niewidoczny szew spawalniczy.

 

Wielokrotne ruchy i elastyczność porównywalne z podnośnikami większej skali

System proporcjonalnego sterowania umożliwia jednoczesne podnoszenie, obracanie, teleskopowanie, ruchy wysięgnika i obrót kosza roboczego. W kategorii podnośników większej skali ruchy wielokrotne od lat były najnowocześniejszą funkcją. Ten niezwykle wygodny i wysoce wydajny system jest teraz rozszerzany na inne modele.

Operatorzy STEIGER lżejszej, 3,5-tonowej kategorii nie będą już musieli obchodzić się bez funkcji występujących w większych modelach, mówi dr inż. Nico Krekeler, kierownik ds. Projektowania i Rozwoju Produktów RUTHMANN. Modele w nowej gamie Hi-Light są wyposażone w nowy blok sterowania hydraulicznego z dodatkowymi zaworami proporcjonalnymi.

Cztery podpory stabilizacyjne mogą być teraz sterowane z każdej strony, a także z panelu sterowania w koszu roboczym i pomocniczych elementach sterujących. Ponadto (co stanowi nowość w modelach RUTHMANN STEIGER w tej kategorii) stabilizatory mogą być również aktywowane z nowego mechanizmu sterowania podporami w pojeździe. Upraszcza to i przyspiesza proces stabilizowania i pozycjonowania podkładek podpór. Korzystając z wygodnego schematu kolorów LED, operator może natychmiast określić, czy podpory są odpowiednio wysunięte i ustabilizowane (zielone światło) lub czy konieczne są dalsze regulacje (czerwone światło).

 

Nowe funkcje

Lista nowo zaprojektowanych funkcji technicznych jest długa. Nowa rama podstawy ma znacznie wyższą sztywność skrętną. Wieża jest skośna, dodatkowo wzmocniona i (pod kątem 90°) nigdy nie obraca się ani nie wystaje poza szerokość pojazdu. Nowe czujniki zbliżeniowe / czujniki na wysięgnikach ułatwiają bezpieczniejsze pozycjonowanie we wszystkich warunkach pogodowych. Osłona podwozia jest lekka, a jednocześnie wytrzymała. Dzięki temu modele STEIGER z serii Hi-light mogą być licencjonowane i prowadzone w każdym kraju w Europie.

 

Nowy kosz roboczy dla podnośników w kategorii 3,5 t

Nowo zaprojektowany kosz roboczy charakteryzuje się dużym udźwigiem 250 kg przy maksymalnej wydajności. Kosz obraca się za pomocą elektrohydraulicznego mechanizmu napędu ślimakowego. W koszu roboczym znajduje się również perforowana, antypoślizgowa podłoga, która zwiększa bezpieczeństwo pracy. Nową, antypoślizgową podłogę docenią w szczególności osoby zajmujące się czyszczeniem elewacji budynków. Rozpórki na koszu zostały zredukowane, co zmniejsza ilość przeszkód. Balustrady nie mają już kształtu stożka, dzięki temu w koszu jest więcej miejsca, pomimo niezmienionych wymiarów.

Nowy mechanizm napędu przekładni ślimakowej do obrotu kosza maksymalizuje stabilność i zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa. Zmniejszenie luzu jest szczególnie zauważalne przy pracy na wysokości 30 metrów nad ziemią.

 

Odmiany podwozia i opcjonalne dodatki

Nowe modele TB i TBR firmy RUTHMANN z serii Hi-light Performance wyposażone są w zaawansowane, najnowocześniejsze opcjonalne dodatki. Na szczególną uwagę zasługuje dodatkowy system ochrony SGS (ang. Secondary Guarding System). RUTHMANN jest w pełni zaangażowany w bezpieczeństwo pracy w miejscu pracy, a dzięki systemowi SGS operator w koszu roboczym jest lepiej chroniony przed uwięzieniem między obiektami.

Inne opcjonalne dodatki obejmują regulowane reflektory punktowe, lekkie podkładki podpór stabilizacyjnych, wyświetlacz w koszu roboczym, pojemniki do przechowywania, światła obrysowe itp.

W kategorii 3,5 tony dostępne są podwozia Mercedes Sprinter i Iveco Daily. Inne wymagania klientów (napęd na wszystkie koła i / lub większa ładowność) są opcjonalnie dostępne w cięższych podwoziach. Podwozia takie jak STEIGER HV5 lub S7 przeznaczone są dla innych grup docelowych, gdzie prawo jazdy klasy B nie jest aż tak ważne. Wysokie rezerwy ładowności dla narzędzi i materiałów, możliwość jazdy w terenie w trudnych warunkach to priorytety dla klientów z sektora budowlanego, komunalnego i energetycznego.

 

Identyczne części ułatwiają obsługę wielu modeli

Wszystkie modele z serii TB i TBR są oparte na sprawdzonej koncepcji modułowej - wykorzystując jak najwięcej identycznych części. Daje to klientom i operatorom znaczne korzyści w zakresie orientacji, obsługi, konserwacji, naprawy i dostępności części.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Dlaczego warto wynająć wózek widłowy?

Dlaczego warto wynająć wózek widłowy?

Większość przedsiębiorstw wykorzystujących w swojej działalności środki transportu wewnętrznego rezygnuje z posiadania ich na własność, a zaczyna...

wszystkie artykuły

BLOG