×
Artykuły

Sarens transportuje i montuje pylon o wadze 1700 ton

Sarens przetransportował z Belgii do Wielkiej Brytanii potężny pylon o wadze 1700 ton i zainstalował go na moście New Wear Crossing. 

Most New Wear Crossing w mieście Sunderland, w północno-wschodniej Anglii jest aktualnie w trakcie budowy, a jego otwarcie planowane jest w 2018 roku. Most nad rzeką Wear łączyć będzie dzielnice Castletown i Paillion, a jego centralnym punktem jest pylon o wysokości 105 metrów.

Operacja transportu i montażu potężnego pylonu o kształcie litery A wymagała bardzo dokładnego i szczegółowego planowania. Pierwszy etap przedsięwzięcia polegał na przetransportowaniu pylonu z zakładu Victor Buyck Steel Construction w Gandawie w Belgi do miasta Sunderland w Wielkiej Brytanii. Transport tak dużego elementu stanowił ogromne wyzwanie, podczas którego konieczne było połącznie wiedzy inżynierskiej, pomysłowości i pracy zespołowej.

Sarens obsługuje ciężkie i złożone ładunki na całym świecie, mówi Carl Sarens, dyrektor Global Operations and Technical Solutions, Projects & Engineering, ale operacja transportu pylonu, a następnie podniesienia go na miejscu w ciągu kilku tygodni, była niezwykle skomplikowana i wymagała szczegółowej wiedzy inżynierskiej, w ścisłej współpracy z zespołem Farrans Victor Buyck (FVB).

Pierwszym wyzwaniem było powolne wymanewrowanie pylonu z terenu zakładu produkcyjnego. Następnie należało go opuścić w dół na bliźniacze barki kanałowe, należące do floty firmy Sarens: Jozef-Rosa and Karel-Victor, stosując kombinację systemu podnoszenia Sarens PJ250 oraz 52-osiowego pojazdu SMPT .Podczas trwającego dwa dni procesu załadunku barki przycumowane były za pomocą różnych wciągarek hydraulicznych.

Był to powolny proces ponieważ obciążenie barek musiało być starannie dostosowywane przez cały czas trwania operacji, powiedział Carl Sarens.

Kiedy pylon został zabezpieczony, zespół przetransportował go do portu w Gandawie, manewrując wzdłuż wąskich kanałów, pod serią niskich mostów, gdzie przestrzeń miedzy pylonem a mostem wynosiła zaledwie 30 centymetrów.

W porcie w Gandawie pylon przeniesiono na większą barkę morską Louis. W tym celu najpierw barki kanałowe zostały odholowane na boki przy pomocy pojazdów SPMT, a następnie, kiedy były dostatecznie rozdzielone, pomiędzy nie została wprowadzona barka Louis.

Pylon został przeniesiony za pomocą SPMT i balastowania/obciążenia barek. Kiedy znalazł się na pokładzie barki Louis, został obrócony o 90 stopni i zamocowany do transportu morskiego. Przez kolejne dwa tygodnie trwały przygotowania do dwudniowego rejsu morskiego do Sunderland, gdzie został podniesiony i ulokowany.

Poniższy film pokazuje transport pylonu:

Galeria


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły