×
Artykuły

SHERPAL - rozwiązanie telematyczne Haulotte

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Haulotte wprowadza własne rozwiązanie telematyczne. Powstało ono w odpowiedzi na pytania klientów o cenne i dokładne dane. Począwszy od przygotowań do wezwań technicznych, identyfikacji niebezpiecznych zachowań na miejscu, po proaktywne zarządzanie energią — nowe rozwiązanie Haulotte zmienia sposób zarządzania flotą ludzi.

 

Monitoring floty z dowolnego miejsca w czasie rzeczywistym

System zarządzania flotą SHERPAL jest łatwy w użyciu i zapewnia wypożyczalniom, właścicielom sprzętu i menedżerom przydatne informacje, ułatwiające podejmowanie właściwych decyzji we właściwym czasie. Zdalny dostęp do danych maszyn umożliwia przegląd stanu wszystkich aktywów, niezależnie od wielkości floty.

SHERPAL został zaprojektowany, aby efektywniej zarządzać flotami. Łącząc maszyny z rozwiązaniami telematycznymi firmy SHERPAL, z pewnością zwiększysz czas sprawności i stopień wykorzystania sprzętu, a wszystko to przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych, mówi Christophe Lacaze, kierownik ds. marketingu operacyjnego w Haulotte.

 

Rozwiązanie telematyczne SHERPAL poprawia wydajność i produktywność floty

SHERPAL korzysta z pokładowego systemu GPS do natychmiastowej lokalizacji maszyn w terenie. Interaktywna mapa umożliwia śledzenie określonego zasobu lub przegląd całej floty. Ponieważ urządzenie SHERPAL stale monitoruje to, co dzieje się w sieci komunikacyjnej CAN bus maszyny, może przechwytywać i przesyłać szeroki zakres danych. Znacznie więcej niż tylko lokalizacja GPS.

 

Wyświetla kluczowe informacje umożliwiające zdalną diagnostykę, jak:

  • stan pracy maszyn w czasie rzeczywistym z prostym kodem kolorystycznym,
  • licznik godzin pracy maszyn i terminy następnych przeglądów,
  • stan silnika i akumulatora,
  • kody błędów, główne przyczyny, a nawet instrukcje, jak rozwiązać problem.

Dane telematyczne usprawniają obsługę klienta. SHERPAL ułatwia planowanie podróży zespołów technicznych i zapewnia bardziej efektywne wezwania dzięki precyzyjnej identyfikacji problemu. Dotyczy to także części wymaganych przed planowaniem naprawy na miejscu.

Głębokość danych SHERPAL jest taka, że ​​użytkownicy mogą rozwiązać problem, zanim stanie się poważny i spowoduje awarię. Skrócenie przestojów, oszczędność czasu i pieniędzy to prawdziwy atut, mówi Etienne Garnier, kierownik ds. marketingu usług w firmie Haulotte.

Odczyty licznika motogodzin w czasie rzeczywistym umożliwiają proaktywne planowanie kampanii konserwacji zapobiegawczej. Aby ułatwić planowanie, użytkownicy mogą przeglądać listę maszyn wymagających zbliżającej się konserwacji.

 

SHERPAL poprawia bezpieczeństwo i stan floty

Moduł zarządzania energią zapewnia mniejsze koszty konserwacji i wymiany. Monitorując przestrzeganie instrukcji obsługi (ładowanie akumulatora i uzupełnianie wody, regeneracja filtra cząstek stałych itp.), SHERPAL pozwala wydłużyć żywotność akumulatorów i podzespołów silnika oraz upraszcza zarządzanie energią.

Rozwiązanie telematyczne SHERPAL zawiera funkcje bezpieczeństwa, aby lepiej chronić sprzęt. W miejscach pracy można ustawić granice geofence, aby uniknąć kradzieży maszyn. Alert jest aktywowany automatycznie, jeśli maszyna porusza się poza dozwolonymi obszarami.

SHERPAL identyfikuje również ryzykowne zachowania i wysyła ostrzeżenie w przypadku pułapki lub przeciążenia. Monitorowanie niebezpiecznego użytkowania maszyn i zdarzeń ułatwia wdrażanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa w miejscu pracy.

 

SHERPAL napędza rozwój biznesu

Korzystanie z telematyki otwiera nowe możliwości. Funkcja timefence pozwala definiować przedziały czasowe użytkowania, a tym samym łatwiej wykrywać korzystanie z maszyn poza umową. Jeśli sprzęt działa poza zdefiniowanym przedziałem czasowym, wysyłany jest alarm.

Trwały zapis zapewnia lepszy wgląd w poprawę czasu sprawności sprzętu. Analizując je, można zidentyfikować niewykorzystane maszyny. Historia użytkowania, usterek i konserwacji jest również bardzo pomocna w zwiększaniu wartości odsprzedaży sprzętu.

Centrum powiadomień umożliwia sortowanie i dostosowywanie alertów SHERPAL, tak aby wyświetlane były tylko odpowiednie dane biznesowe. W ten sposób użytkownicy nie są przytłoczeni danymi i zwracają uwagę na najbardziej przydatne wskaźniki. Ukierunkowane alerty umożliwiają szybką identyfikację, jakie działania należy podjąć w pierwszej kolejności, aby aktywnie zarządzać flotą.

 

Zaawansowane technologicznie urządzenie telematyczne

Urządzenie telematyczne, wyposażone w antenę 4G, zapewnia stabilną i niezawodną łączność. Dane są regularnie i bezpiecznie przesyłane na serwery za pomocą technologii komórkowej: pojawienie się i zniknięcie wszelkich kodów usterek jest zgłaszane w ciągu zaledwie kilku sekund!

Oprogramowanie można aktualizować bezprzewodowo bez żadnej interwencji, aby szybko korzystać z aktualizacji i nowych funkcji. Zawiera również komponenty i technologie, które okażą się przydatne w przyszłości.

 

Dwa sposoby dostępu do danych telematycznych

Klienci mogą skorzystać z łatwego w obsłudze portalu serwisowego MyHaulotte. Alternatywnie można zintegrować dane z istniejącym systemem w celu wyświetlenia danych maszynowych.

Portal MyHaulotte.com zapewnia najwyższy komfort użytkowania i gromadzi wszystkie kluczowe informacje o flocie w postaci pulpitów nawigacyjnych, interaktywnych map i raportów. Interfejs dostępny na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych zapewnia również dostęp do szeregu usług związanych z flotą maszyn: monitorowanie kampanii bezpieczeństwa, dokumentacja techniczna, części zamienne i wezwania.

Możliwe jest również gromadzenie danych i wykorzystywanie ich we własnym systemie firmy przy użyciu standardowego interfejsu programowania aplikacji (API). Informacje i funkcje są uporządkowane tematycznie, aby ułatwić integrację. Po podłączeniu serwery dynamicznie wymieniają się danymi: klienci korzystają z pełnej mocy rozwiązania SHERPAL bez różnicowania treści.

 

Różne rozwiązania telematyczne SHERPAL dla różnych potrzeb w zakresie danych

Dostępne są trzy poziomy subskrypcji. Każdy oferuje inną zawartość i funkcje, aby dopasować się do potrzeb wszystkich klientów.

Rozwiązanie SHERPAL będzie oferowane jako opcja we wszystkich nowych maszynach Haulotte. Większość starszych maszyn z magistralą CAN może być również wyposażona w telematykę przez techników Haulotte lub przeszkolony personel. Zestawy modernizacyjne są dostępne w sklepie z oryginalnymi częściami na MyHaulotte.com.

Rozwiązanie SHERPAL jest już dostępne w UE.

Poznaj rozwiazanie telematyczne SHERPAL:

 


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG