×
Artykuły

Stany magazynowe pod kontrolą dzięki układnicy magazynowej firmy Baumalog

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Zapewnienie odpowiedniej ilości materiałów do obróbki na laserze wysokiej wydajności w celu zagwarantowania ciągłości produkcji to główny powód, dla którego firma Retech (producent wyposażenia ze stali nierdzewnej) zdecydowała się na wdrożenie rozwiązania automatyzującego składowanie rur, prętów i profili o długości do 6 metrów. W ramach przetargu jako dostawcę magazynu wybrano Baumalog – firmę inżynierską produkująca automatyczne systemy magazynowe i transportowe wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu.

W efekcie wykonanych prac powstała instalacja o pojemności 119 000 kg z możliwością składowania kilkuset asortymentów rur i profili ze stali nierdzewnej. Magazyn o wysokości 8 m składa się ze struktury nośnej posiadającej dwa rzędy regałów z 5 kolumnami, 68 ruchomych półek o wymiarach 6200mmx450mmx600mm i nośności 1750 kg każda. Załadunek towarów do magazynu odbywa się przy pomocy wózka widłowego na zewnątrz budynku dzięki ruchomej stacji wyjeżdżającej na zewnątrz hali przez automatyczne drzwi bez konieczności wwożenia wózkiem widłowym pakietów rur i profili do wnętrza hali. Transport materiałów do dwóch wycinarek laserowych do rur następuje w trybie automatycznym wewnątrz hali. Tym samym czas potrzebny na załadunek lasera spadł poniżej 2 minut.

System informatyczny pozwala na pełną kontrolę stanów magazynowych, stanów minimalnych, zarządzanie lokalizacjami, realizacje zleceń (kompletacja, pobranie , zwroty, załadunek) zarządzanie i rozróżnianie operatorów na podstawie użycia loginów i haseł oraz zawiera rozbudowany moduł serwisowo-diagnostyczny zapewniający pełną kontrolę nad techniczną stroną magazynu umożliwiający pracę bez przestojów i awarii.

Cały projekt obejmował rozbudowę hali, instalację automatycznego magazynu wraz z układnicą magazynową, a także dostawę wycinarki laserowej do profili. Jest to kolejna ukończona instalacja zaawansowanego systemu automatycznego składowania i transportu materiałów dłużycowych przy wykorzystaniu układnicy magazynowej, tym razem wykonana również z pracami budowlanymi. Nasza dewiza to dostarczać systemy, które zapewniają oszczędność powierzchni, krótki czas dostępu do składowanych materiałów, integrację informatyczną w celu pozyskania pełnej informacji o stanach magazynowych i realizacji zleceń oraz wzrost bezpieczeństwa. A wszystko po to by uzyskać wzrost wydajności i zwiększony poziom produkcji, powiedział Marcin Kozłowski, Prezes Zarządu Baumalog Sp. z o.o.

Korzyści z wdrożenia systemu:

  • skrócenie czasu realizacji zleceń produkcyjnych,
  • zapewnienie ciągłości produkcji,
  • oszczędność powierzchni magazynowej,
  • pełna informacja o składowanym asortymencie,
  • wzrost bezpieczeństwa pracy,
  • wzrost wydajności pracy.

Więcej informacji na temat układnicy magazynowej i innych automatycznych systemów magazynowania firmy Baumalog można znaleźć na stronie internetowej www.baumalog.pl 


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG