×
Artykuły

Sterowanie radiowe Tiger G2 dla urządzeń w sektorze morskim

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Rozwiązania związane ze sterowaniem bezprzewodowym mają szerokie zastosowanie w przemyśle, również w branży dźwignicowej. Odnowiony Certyfikat Lloyd’s Register dla systemu sterowania radiowego Tiger G2 firmy Tele Radio oznacza, że jest on zgodny ze stosowanymi w przemyśle standardami jakości, konwencjami międzynarodowymi, a także przepisami LR przez kolejne 5 lat.

Najpopularniejszy produkt firmy Tele Radio – Tiger G2 – to system sterowania radiowego przeznaczony do wielu zróżnicowanych zastosowań przemysłowych, również w trudnych warunkach, jak wilgoć czy zapylenie. Posiada on stopień ochrony przynajmniej IP65 a w większości modeli nawet IP66. Z powodzeniem może stanowić uzupełnienie urządzeń z branży dźwignicowej, jak suwnice, żurawie, różnego rodzaju podnośniki oraz wciągniki czy wciągarki, podnosząc nie tylko ergonomię, ale również bezpieczeństwo pracy operatorów.

W zależności od potrzeb lub preferencji użytkowników oraz wymagań obsługiwanych urządzeń, system sterowania bezprzewodowego Tiger 2 można dowolnie skonfigurować, wybierając z szerokiej gamy nadajników przyciskowych lub joystickowych oraz odbiorników. Te ostatnie w ofercie producenta występują w wersji mniejszej – z 7 przekaźnikami, aż po bardzo duże - z 28 przekaźnikami. W tym zakresie znajdują się również odbiorniki z technologią magistrali: Profibus, Modbus, CANopen i J1939. Dostępne są również odbiorniki analogowe, które zapewniają bezstopniowe sterowanie.

Funkcja STOP oraz dwa wyznaczone przekaźniki zatrzymania zostały zatwierdzone zgodnie z normą SIL3 IEC 61508 i PL, co jest aktualnie najwyższą dostępną oceną bezpieczeństwa w sterowaniu radiowym.

System sterowania radiowego Tiger 2 jest w stanie przekazywać informacje zwrotne, np. odczytać wartości z czujników tensometrycznych i wyświetlić je na ekranie LCD nadajnika informując użytkownika  o obciążeniu suwnicy.
Systemy są wstępnie zaprogramowane z trybami pracy oferującymi setki różnych preferencji użytkownika. Dodatkowo, zgodnie z potrzebami klienta możliwe jest zaprogramowanie ustawień zaawansowanych lub niestandardowego oprogramowania.

Główne zalety systemu sterowania Tiger G2:

  • jeden nadajnik może obsługiwać do 15 odbiorników,
  • zasięg komunikacji do 1000 metrów,
  • 69 różnych kanałów zapewnia nieprzerwane sterowanie,
  • stopień ochrony nadajników i odbiorników IP65 lub IP66, co gwarantuje odporność na pył i wilgoć,
  • komunikacja dwustronna, CANopen i Modbus,
  • wymienna bateria z możliwością ładowania lub akumulator wewnętrzny w zależności od preferencji użytkownika.

 

Sterowanie bezprzewodowe w branży morskiej

Tele Radio od wielu lat dostarcza systemy sterowania bezprzewodowego m.in. dla statków wycieczkowych AIDA, statków kontenerowych, dużych statków ratowniczych, luksusowych jachtów i platform.

System sterowania radiowego Tiger posiada certyfikaty SIL3 i PLd, przystosowane do  wielu różnych standardowych oraz nietypowych zastosowań w rożnych warunkach.

System Tiger G2 może z powodzeniem być również stosowany w urządzeniach dla branży morskiej, stoczniowej i żeglugowej. Certyfikat typu LR, nadany przez Lloyd’s Register największy na świecie organ certyfikacyjny w tej dziedzinie, który klasyfikuje wszelkiego rodzaju systemy i ich komponenty, jak nadajniki sterowania radiowego, zapewnia producentów z branży, że system Tele Radio TIGER G2 posiada certyfikowany standard komponentów do zastosowań w sektorze morskim.

Artykuł promocyjny firmy Tele Radio Polska Sp. z o.o.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG