×
Artykuły

System lekkich suwnic ERIKKILA z wciągnikami KITO w najnowocześniejszej fabryce ciągników

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

DEUTZ-FAHR LAND w Lauingen w Niemczech jest jedną z najbardziej innowacyjnych fabryk ciągników na świecie. DEUTZ-FAHR to marka ciągników uznawanych za niezawodne (Made in Germany), która ustanowiła nowy standard w branży pod względem wielkości. Fabryka zajmuje powierzchnię 150 000 m2 ( 40 000 m² jest zadaszona). Główny projekt był nadzorowany przez jednego partnera w zakresie udźwigowienia, który był odpowiedzialny za zaplanowanie i wyposażenie wszystkich stanowisk montażowych. Indywidualnie zaprojektowane systemy lekkich suwnic modułowych ERIKKILA i wciągniki KITO oferują klientowi i wszystkim pracownikom pracownikowi ogromne korzyści podczas montażu zielonych ciągników.

DEUTZ-FAHR od 90 lat działa w inżynierii rolniczej jako producent innowacyjnych i wydajnych ciągników i kombajnów. Produkty - zwłaszcza ciągniki - oferują rolnikom łatwiejszą pracę, maksymalną wydajność i rentowność. Aby pozostać na najwyższym poziomie i zmierzyć się z przyszłością, firma postanowiła zainwestować łącznie 90 milionów euro w budowę najnowocześniejszej w Europie fabryki ciągników o nazwie DEUTZ-FAHR LAND.

 

Nowe standardy w produkcji ciągników i znani partnerzy

Zakład DEUTZ-FAHR LAND w Lauingen (Bawaria, Niemcy) świętował swoje otwarcie w 2017 r. po prawie trzech latach planowania i budowy. Zakład produkuje serię wysokowydajnych ciągników o mocy 130 KM na rynek globalny. Codziennie taśmę produkcyjną opuszcza 40 ciągników z 16 różnych serii, co wymaga przemyślanej koncepcji i najnowszych technologii.

Za udźwigowienie w całym zakładzie odpowiedzialna była firma Carl Stahl, która z kolei skonsultowała się z Grupą KITO w celu znalezienia najlepszych rozwiązań do podnoszenia. Łącznie opracowano ponad 60 niestandardowych urządzeń do przenoszenia ładunków dla fabryki ciągników. Dostosowanie lekkich systemów suwnic ERIKKILA i elektrycznych wciągników łańcuchowych KITO do procesów produkcyjnych poprzedzone było wielokrotnymi testami. Zastosowano wiele nowych rozwiązań technicznych, które wcześniej nie istniały w branży. Tak więc DEUTZ-FAHR wyróżnia się nie tylko na tle konkurencji, ale wyróżnia się przewagą technologiczną.

 

Systemy ERIKKILA wykonane z aluminium i stali

Aby zagwarantować wydajną produkcję ciągników, zakład został wyposażony w inteligentną infrastrukturę lekkich systemów suwnic ERIKKILA. Systemy robocze serii PROSYSTEM zwiększają wydajność dzięki dużej przepustowości i krótszemu czasowi oczekiwania. 15 lekkich aluminiowych systemów suwnicowych, z wewnętrzną szyną zasilającą, zainstalowanych w suficie nad montażem wstępnym, zapewnia bezprzewodowe, bezpieczne i przejrzyste środowisko pracy. Zasilanie linii przewodów znajdujących się w profilach opierało się na modułowej płycie końcowej.

Kolejne 45 lekkich systemów jest umieszczonych nad przenośnikiem taśmowym ciągnika, który ma ponad 400 metrów długości. Profile aluminiowe ERIKKILA są wykonane z wysokiej jakości anodowanego aluminium i mają maksymalny udźwig 1000 kg. Wózki mają stalową obudowę, a także gładkie i bardzo ciche rolki. Dzięki funkcji samocentrującej wahanie ładunku jest zminimalizowane. System ERIKKILA ma najlepszy stosunek udźwigu do ciężaru między niewielką wagą a długimi odległościami podwieszenia, a inteligentna identyfikacja poszczególnych rozmiarów profili aluminiowych ułatwia identyfikację komponentów podczas montażu.

Oprócz systemów z profili aluminiowych zainstalowano 8 lekkich systemów suwnic z profili stalowych o udźwigu 1500 kg. Zasilanie współpracuje również z szyną przewodzącą umieszczoną w profilu, zapobiegając zwisaniu pętli kablowych w miejscu pracy. Systemy lekkich suwnic ERIKKILA ze stalowymi profilami mogą być używane do maksymalnych obciążeń 2000 kg.

 

Optymalne uzupełnienie: elektryczne wciągniki łańcuchowe KITO

Płynnie działające suwnice modułowe i żurawie stanowiskowe ERIKKILA w produkcji ciągników zostały wyposażone w 50 elektrycznych wciągników łańcuchowych KITO (KITO ER2 i KITO CDER2), które można precyzyjnie ustawić we wszystkich kierunkach. Podczas montażu ciągników wciągniki pozostają bezpiecznie w wybranej pozycji, pomagając pracownikom podnieść ładunek lub precyzyjnie zamontować komponenty.

Elektryczne wciągniki łańcuchowe KITO charakteryzują się wysoką jakością i niezawodnością. KITO jest jedynym producentem na świecie, który nikluje swoje łańcuchy ładunkowe, co gwarantuje niskie zużycie i wysoką wytrzymałość. Ponadto łańcuch nośny jest zabezpieczony przed korozją. Elektryczne wciągniki łańcuchowe wykorzystują opcjonalne przetwornice częstotliwości do płynnego podnoszenia lub opuszczania ładunków. Umożliwia to precyzyjne pozycjonowanie komponentów, zwłaszcza podczas montażu. Bezpieczeństwo pracy zapewnia między innymi sprzęgło cierne, które chroni przed przeciążeniem wciągnika.

Najważniejszym wyposażeniem technicznym fabryki ciągników są wciągniki KITO pracujące przy montażu pokryw, które współpracują z technologią próżniową. Dzięki wyrafinowanemu systemowi technologia podciśnieniowa jest zamocowana do elektrycznego wciągnika łańcuchowego KITO ER2 i przenosi maskę na niskim profilu na zakrzywionej ścieżce w doskonałej pozycji na ciągniku.

 

Wszystko z jednego źródła – zaleta dla użytkownika

DEUTZ-FAHR i Carl Stahl wybrali idealnych partnerów jakimi są ERIKKILA i KITO EUROPE.

KITO EUROPE który w późniejszym etapie przejął ERIKKILA, oferuje obecnie kompleksowe systemy lekkich suwnic i przemysłowych stacji roboczych. Wciągniki KITO uzupełniają systemy ERIKKILA, zapewniając jakość, bezpieczeństwo i łatwość obsługi.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG