×
Artykuły

Światowa premiera - TIME Versalift prezentuje nową serię Versalift "VTL" na targach Intermat

Podczas odbywających się w dniach 23 - 28 kwietnia targach Intermat w Paryżu, TIME International wprowadził na rynek nową, lekką serię platform roboczych montowanych na pojazdach Versalift.

Nowa seria oznaczona "VTL" (ang. Versalift Telescopic Light) łączy w sobie doskonałą konstrukcję wysięgnika serii Versalift VT z niewielką wagą istniejącej serii Versalift ETL. Rezultatem tej fuzji jest zupełnie nowa, lekka teleskopowa seria platform przeznaczona do zabudowy na lekkich podwoziach van, innych podwoziach i pickupach dostępnych ze standardową licencją na prawo jazdy kategorii B.

 

Perfekcja wydajności

Nowy Versalift VTL posiada wysięgniki stalowe o ultra wysokiej wytrzymałości i formowanym profilu, gwarantującym wyjątkową sztywność, zapewniając operatorom podnośników wyjątkowo gładką i stabilną obsługę w koszu.

W porównaniu z istniejącą, lekką serią Versalift ETL, nowa, całkowicie stalowa wieża VTL jest zarówno większa, jak i bardziej sztywna, co z kolei pozwoliło na zwiększenie długości ramion i poprawienie momentu wywracania się całej platformy. Udoskonalenia te są kluczowymi czynnikami, które powodują znaczną poprawę parametrów związanych zarówno z wysokością roboczą, jak i wysięgiem bocznym.

Strukturalnie, VTL jest wyjątkowo wytrzymały, pomimo niewielkiego ciężaru wspierającego parametr udźwigu kosza do 265 kg (ze względu na stateczność, udźwig 265 kg możliwy jest tylko do zaoferowania w przypadku vanów oraz podwozi o DMC wynoszącym co najmniej 5 ton).

 

Kompatybilny z istniejącymi instalacjami Versalift

Seria Versalift VTL jest kompatybilna dla pojazdów z istniejącymi instalacjami ETL i ETM, ponieważ wykorzystuje wiele takich samych komponentów montażowych. Ze względu na wysoki stopień dopasowania, VTL jest już dostępny w wielu „rozmiarach” i konfiguracjach dla wielu popularnych podwozi van, innych podwozi i pickupów, w tym Mercedes-Benz Sprinter, Renault Master, Ford Transit, Iveco Daily i Ford Ranger.

 

Zgrabna, lekka konstrukcja

Nowy Versalift VTL został stworzony, aby pracować na drodze. Zaprojektowano go i wyprodukowano w Europie, a wszystkie ramiona (teleskopy) są poddawane gruntownemu lakierowaniu proszkowemu w pełnej zgodności z normą ISO C3, aby wytrzymać często zmieniające się i trudne okresy pogodowe w Europie.

Zarówno wysięgniki, jak i wieża nie posiadają zbędnych komponentów i plastikowych osłon, co zapewnia niskie koszty eksploatacji i łatwą konserwację.
Pomimo wprowadzenia wszystkich innowacji, nowa seria Versalift VTL nie zagraża najważniejszemu: ładowności, ponieważ waży nieco mniej niż podobna instalacja Versalift ETL i znacznie mniej niż podobne instalacje Versalift ETM.

 

Bezpieczny i stabilny

Podnoszenie ludzi to potencjalnie ryzykowny biznes, a dla Versalift bezpieczeństwo zawsze pozostaje na 1 miejscu. W związku z tym zarówno podparcie podnośnika za pomocą podpór typu A jak i zachowanie pracy w obrysie urządzenia są świetnie widoczne w lusterkach bocznych pojazdu, co zapewnia optymalną wydajność pracy bez zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Dodatkowo, dla wzmocnienia bezpieczeństwa na kolumnie został zamontowany zespół zaworów awaryjnego opuszczania, dostępny z poziomu podłoża.

 

Historia innowacji

Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu jako pioniera branżowego w segmencie zabudowy samochodów dostawczych, innowacja nie jest czymś obcym dla TIME. To firma, która kilkukrotnie zaburzała rynek innowacjami na przestrzeni lat.

Wraz z wprowadzeniem nowej serii VTL, po raz kolejny postanowiliśmy przesunąć granice w branży i zaprojektować najlepszą możliwą do zamontowania na pojeździe platformę, przeznaczoną do montażu na lekkich 3,5-tonowych pojazdach i cieszę się, że udało nam się to osiągnąć, mówi Per Cæsar Torp, dyrektor sprzedaży w TIME International.

 

Artykuł promocyjny firmy WINDEX.

Galeria


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły