×
Artykuły

Światowa premiera - TIME Versalift prezentuje nową serię Versalift "VTL" na targach Intermat

Podczas odbywających się w dniach 23 - 28 kwietnia targach Intermat w Paryżu, TIME International wprowadził na rynek nową, lekką serię platform roboczych montowanych na pojazdach Versalift.

Nowa seria oznaczona "VTL" (ang. Versalift Telescopic Light) łączy w sobie doskonałą konstrukcję wysięgnika serii Versalift VT z niewielką wagą istniejącej serii Versalift ETL. Rezultatem tej fuzji jest zupełnie nowa, lekka teleskopowa seria platform przeznaczona do zabudowy na lekkich podwoziach van, innych podwoziach i pickupach dostępnych ze standardową licencją na prawo jazdy kategorii B.

 

Perfekcja wydajności

Nowy Versalift VTL posiada wysięgniki stalowe o ultra wysokiej wytrzymałości i formowanym profilu, gwarantującym wyjątkową sztywność, zapewniając operatorom podnośników wyjątkowo gładką i stabilną obsługę w koszu.

W porównaniu z istniejącą, lekką serią Versalift ETL, nowa, całkowicie stalowa wieża VTL jest zarówno większa, jak i bardziej sztywna, co z kolei pozwoliło na zwiększenie długości ramion i poprawienie momentu wywracania się całej platformy. Udoskonalenia te są kluczowymi czynnikami, które powodują znaczną poprawę parametrów związanych zarówno z wysokością roboczą, jak i wysięgiem bocznym.

Strukturalnie, VTL jest wyjątkowo wytrzymały, pomimo niewielkiego ciężaru wspierającego parametr udźwigu kosza do 265 kg (ze względu na stateczność, udźwig 265 kg możliwy jest tylko do zaoferowania w przypadku vanów oraz podwozi o DMC wynoszącym co najmniej 5 ton).

 

Kompatybilny z istniejącymi instalacjami Versalift

Seria Versalift VTL jest kompatybilna dla pojazdów z istniejącymi instalacjami ETL i ETM, ponieważ wykorzystuje wiele takich samych komponentów montażowych. Ze względu na wysoki stopień dopasowania, VTL jest już dostępny w wielu „rozmiarach” i konfiguracjach dla wielu popularnych podwozi van, innych podwozi i pickupów, w tym Mercedes-Benz Sprinter, Renault Master, Ford Transit, Iveco Daily i Ford Ranger.

 

Zgrabna, lekka konstrukcja

Nowy Versalift VTL został stworzony, aby pracować na drodze. Zaprojektowano go i wyprodukowano w Europie, a wszystkie ramiona (teleskopy) są poddawane gruntownemu lakierowaniu proszkowemu w pełnej zgodności z normą ISO C3, aby wytrzymać często zmieniające się i trudne okresy pogodowe w Europie.

Zarówno wysięgniki, jak i wieża nie posiadają zbędnych komponentów i plastikowych osłon, co zapewnia niskie koszty eksploatacji i łatwą konserwację.
Pomimo wprowadzenia wszystkich innowacji, nowa seria Versalift VTL nie zagraża najważniejszemu: ładowności, ponieważ waży nieco mniej niż podobna instalacja Versalift ETL i znacznie mniej niż podobne instalacje Versalift ETM.

 

Bezpieczny i stabilny

Podnoszenie ludzi to potencjalnie ryzykowny biznes, a dla Versalift bezpieczeństwo zawsze pozostaje na 1 miejscu. W związku z tym zarówno podparcie podnośnika za pomocą podpór typu A jak i zachowanie pracy w obrysie urządzenia są świetnie widoczne w lusterkach bocznych pojazdu, co zapewnia optymalną wydajność pracy bez zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Dodatkowo, dla wzmocnienia bezpieczeństwa na kolumnie został zamontowany zespół zaworów awaryjnego opuszczania, dostępny z poziomu podłoża.

 

Historia innowacji

Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu jako pioniera branżowego w segmencie zabudowy samochodów dostawczych, innowacja nie jest czymś obcym dla TIME. To firma, która kilkukrotnie zaburzała rynek innowacjami na przestrzeni lat.

Wraz z wprowadzeniem nowej serii VTL, po raz kolejny postanowiliśmy przesunąć granice w branży i zaprojektować najlepszą możliwą do zamontowania na pojeździe platformę, przeznaczoną do montażu na lekkich 3,5-tonowych pojazdach i cieszę się, że udało nam się to osiągnąć, mówi Per Cæsar Torp, dyrektor sprzedaży w TIME International.

 

Artykuł promocyjny firmy WINDEX.

Galeria


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Przygotuj magazyn. Zima nadchodzi.

Przygotuj magazyn. Zima nadchodzi.

Po nadzwyczajnie ciepłej pierwszej połowie listopada, pierwsze mrozy i opady śniegu przypomniały o zbliżającej się zimie. To najwyższy czas, żeby...