×
Artykuły

TWP - bezprzewodowy system zasilania TYRI dla wózków jezdniowych

Bezprzewodowy system zasilania TYRI to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia oświetlenie bezprzewodowe, które porusza się wraz z widłami, dzięki czemu operator wózka ma doskonałą widoczność obszaru roboczego na dowolnej wysokości i niweluje ryzyko zaplątania się przewodów.

Bezprzewodowy system zasilania TWP (ang. TYRI Wireless Power system) przyczynia się w wzrostu bezpieczeństwa, wydajności i produktywności w środowisku magazynowym, zapewniając oświetlenie bezprzewodowe na dowolnej wysokości i pozycji wideł. Światła ładują się po powrocie do pozycji obniżonej, zapewniając prawdziwie bezprzewodowe rozwiązanie. System sterowany jest za pomocą małego urządzenia zdalnego sterowania, można go zastosować w dwóch dodatkowych jednostkach oraz wszystkich typach wózków widłowych, zarówno nowych jak i starych.

System TWP może również łączyć się z innymi systemami, takimi jak kamery, lasery i zawory elektroniczne i jest podłączony do Bluetooth lub Wi-Fi, aby zdalnie sterować źródłem światła i / lub przesyłać obrazy z kamer.

Bezprzewodowy system zasilania składa się z dwóch sekcji, które łączą się ze sobą, gdy widły wózka są w obniżonej pozycji, a następnie rozpoczynają automatyczne ładowanie akumulatora litowo-jonowego. Bateria z kolei uruchamia światła robocze LED zamontowane po bokach wideł.

Dostarczany wraz z nieoślepiającymi reflektorami roboczymi VL4 Diffused LED, system TWP stanowi ekonomiczne rozwiązanie oświetleniowe. Wyposażony jest w szerokie oświetlenie, które zapewnia lepszą widoczność z kabiny i doskonale sprawdza się podczas użytkowania w z kamerami, umożliwiając uzyskanie lepszego obrazu na monitorze.

 

Jak to działa?

Bezprzewodowy system ładowania TYRI składa się z dwóch sekcji P i W.

Sekcja P

Akumulator wózka widłowego jest podłączony do transformatora napięcia TWP i dostarcza prąd elektryczny szyną do ładowania zainstalowaną z boku ramy wózka widłowego.

Sekcja W

Złącze WP jest zamontowane po przeciwnej stronie wideł, która z kolei jest podłączona do własnego zestawu akumulatorów systemu TWP. Stąd dwa światła robocze VL4 Diffused LED są podłączone po obu stronach wideł.

Gdy widły znajdują się w obniżonej pozycji, sekcje W i P są zamknięte, a złącze WP styka się z szyną ładującą, ładowanie akumulatora rozpoczyna się automatycznie. Bateria następnie uruchamia oświetlenie robocze oraz inne urządzenia elektroniczne, na przykład kamerę.

Za pomocą zdalnego sterowania operator może włączać i wyłączać oświetlenie robocze, a także inne opcjonalne urządzenia.

Galeria


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły