×
Artykuły

Usługi dźwigowe – wynajem, transport UTB i nie tylko

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Wynajem żurawi samojezdnych, mobilnych żurawi wieżowych, podnośników koszowych oraz transport HDS to tylko wybrane usługi z kategorii tzw. usług dźwigowych. Eksperci z firmy Usługi Dźwigowe Szczurowski przybliżają co kryje się pod tym pojęciem oraz jak szybko i sprawnie wynająć UTB i na co zwracać uwagę podczas zamawiania sprzętu.

Pod pojęciem usług dźwigowych kryje się wiele różnych usług polegających na wynajmie różnego typu żurawi: żurawi samojezdnych, mobilnych żurawi wieżowych, żurawi hydraulicznych (HDS) oraz podnośników koszowych (zwyżek), ich transportu na miejsce pracy lub transportu przy ich zastosowaniu oraz bardzo często również obsługi na miejscu pracy. Usługa dźwigowa rzadko kiedy realizowana jest jako wyłącznie wypożyczenie samego sprzętu. Do obsługi UTB w na terenie naszego kraju wymagane jest posiadanie uprawnień UDT, potwierdzających odpowiednie kwalifikacje. W większości przypadków firmy korzystające z usług dźwigowych same nie zatrudniają operatorów z uprawnieniami.

Działamy nieprzerwanie od 1993 roku i jesteśmy niekwestionowanym liderem usług dźwigowych na Mazowszu. Nasz park maszynowy obejmuje żurawie samojezdne o udźwigu od 30 do 220 ton, mobilne żurawie wieżowe, transport HDS oraz wynajem podnośników koszowych. Doświadczona kadra i wyszkoleni operatorzy sprawiają, że usługi dźwigowe i transportowe realizowane przez firmę Szczurowski świadczone są na najwyższym poziomie, mówi Kamil Szczurowski, Dyrektor Techniczny w firmie Usługi Dźwigowe Szczurowski.

 

Dobór odpowiedniego urządzenia dla danej usługi

Zgłaszając zapotrzebowanie na usługę w firmie Szczurowski klient może być pewny, że doświadczeni specjaliści ds. wynajmu urządzeń transportowych, takich jak żurawie samojezdne, mobilne żurawie wieżowe Spierings, samochody z HDS czy podnośniki koszowe, nie tylko doradzą najbardziej odpowiednie urządzenie do realizacji zadania, ale również zajmą się wszystkimi formalnościami związanymi z jego wynajęciem.

Klient zgłasza zapotrzebowanie na sprzęt, a nasi specjaliści zajmują się całą resztą, pozwalając klientowi bez przeszkód realizować swoje zadania, dodaje Kamil Szczurowski.

 

Usługi dodatkowe – specjalistyczny osprzęt do zadań specjalnych

Bardzo często podczas wykonywania prac dźwigowych niezbędne jest użycie specjalistycznego osprzętu. Przykładem takiego sprzętu może być trawers lub belki trawersowe. Trawers to belka rozporowa, która zapobiega uszkodzeniu urządzenia podczas transportu pionowego.

W ofercie naszej firmy można znaleźć trawers kwadratowy do podnoszenia barek lub łodzi lub trawers podłużny do podnoszenia urządzeń chłodniczych, wiertnic czy koparek, dzięki temu możemy oferować nasze urządzenia wymagającym klientom z wielu różnych branż, mówi Kamil Szczurowski.

 

Tymczasowe biura i magazyny

Poza usługami z zakresu wynajmu dźwigów i żurawi, w firmie Usługi Dźwigowe Szczurowski można również skorzystać z usługi wynajmu kontenerów biurowych, socjalnych lub magazynowych, które niezbędne okazują się podczas prowadzenia szerokiego zakresu prac budowlanych czy remontowych, gdzie brak odpowiedniego zaplecza.

Kontener biurowy to idealne rozwiązanie w przypadku organizacji tymczasowego biura, np. na placu budowy. Kontener socjalny sprawdzi się jako szatnia dla pracowników natomiast w kontenerze magazynowym można przechowywać narzędzia i sprzęt. Dostawa kontenera do wyznaczonego miejsca i ustawienie go jest realizowana razem z transportem HDS.

 

Jak łatwo i szybko zamówić usługę dźwigową?

Po zgłoszeniu zapotrzebowania na żuraw samojezdny, HDS czy podnośnik koszowy należy zwrócić uwagę na to, aby dostawca usługi dostarczył odpowiednią dokumentację oraz przesłał niezbędne dokumenty, jak: dokumentacja potwierdzająca dopuszczenie UDT do eksploatacji, uprawnienia operatora, potwierdzenie odbycia przez niego szkolenia BHP, aby mieć pewność, że usługa będzie wykonana na odpowiednim poziomie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Sprawny przepływ informacji, przejrzyste warunki wynajmu i minimum formalności są gwarancją udanej współpracy pomiędzy firmą Szczurowski, a naszymi klientami, podsumowuje Kamil Szczurowski.

 

Artykuł promocyjny firmy Usługi Dźwigowe Jerzy Szczurowski


Wynajmij mobilny żuraw wieżowy w firmie Szczurowski.

Wynajmij żuraw samojezdny w firmie Szczurowski.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG