×
Artykuły

VarioBase – w czołówce systemów podparcia żurawi samojezdnych

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Firma K&W Autokrane GmbH & CO.KG z siedzibą w Hildesheim dysponuje flotą ośmiu żurawi samojezdnych. Do tej pory jedynymi maszynami z gamy Liebherr były żuraw LTM 1030-2.1 i kompaktowy żuraw LTC 1050-3.1. Firma zamówiła trzy kolejne żurawie samojezdne LTM w Liebherr. Uzasadnieniem zakupu jest niezwykle udany system podpór — VarioBase.

Pierwszy z trzech zamówionych żurawi samojezdnych Liebherr ma w sierpniu wyruszyć z fabryki w Ehingen. Będzie to 5-osiowy żuraw samojezdny LTM 1160-5.2 o udźwigu do 180 ton. Rozszerzy portfolio firmy z Hildesheim i stanie się nowym sztandarowym produktem K&W. W ciągu roku flotę zasilą dwa kolejne żurawie w czarno-żółtych barwach: LTM 1110-5.1 i LTM 1055-3.2.

Dyrektor zarządzający Christoph Klein przyznaje, że jedyne dotychczasowe doświadczenie firmy z żurawiami Liebherr dotyczyło żurawia kompaktowego LTM 1030-2.1 i LTC 1050-3.1. LTC jest wierna swojej nazwie jako kompaktowa maszyna do podnoszenia, ponieważ wymaga minimalnej ilości miejsca, szczególnie w niesprzyjających warunkach na miejscu lub w niskich budynkach przemysłowych. W tym drugim przypadku potężny żuraw 3-osiowy sprawdza się, gdyż ma krótki wysięgnik montażowy z praktycznym hakiem do dużych obciążeń. Umożliwia to mocowanie ładunków lub mocowanie sprzętu na wysokości wysięgnika.

Dzięki temu wysięgnikowi może osiągnąć wysokość podnoszenia tuż poniżej dachu budynku lub poziomów granicznych – w przeciwieństwie do prac, w których stosuje się konwencjonalny zblocze hakowe.

Jest to ogromna zaleta podczas instalowania zbiorników, montażu suwnic bramowych lub pozycjonowaniu dużych obrabiarek. Podobnie jak podnoszona teleskopowo kabina, która zapewnia operatorowi doskonałą widoczność przez cały czas i wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania prac żurawiem.

 

VarioBase — system podparcia żurawia samojezdnego do szerokiego spektrum zastosowań

Żuraw LTC zrobi dla nas wszystko, mówi Klein. Od szybkich codziennych prac, przez długoterminowe budowy, po prace dźwigowe wewnątrz budynków. Kompaktowy żuraw jest przez nas powszechnie używany przez ostatnie cztery lata.

System VarioBase, opracowany przez firmę Liebherr, umożliwia wydłużenie każdej z podpór stabilizacyjnych na inną długość, sprawdził się w różnych sytuacjach, zwłaszcza podczas pracy wewnątrz budynków przemysłowych. System ten, niezwykle popularny i ugruntowany na rynku, stał się obecnie istotną częścią operacji dźwigowych.

VarioBase® jest Ferrari wśród systemów podparcia żurawi, Christoph Klein opisuje główną cechę, która stoi za decyzją przejścia jego firmy na żurawie Liebherr.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Rewizja dyrektywy maszynowej na finiszu

Rewizja dyrektywy maszynowej na finiszu

Komisja Europejska opublikowała projekt rozporządzenia parlamentu Europejskiego i Rady dotyczący produktów maszynowych, będący wynikiem procesu...

wszystkie artykuły

BLOG