×
Artykuły

Wciągnik dźwigniowy KITO LB - lider branży energetycznej

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

KITO LB używany jest do ciągnięcia, podnoszenia lub napinania – wciągnik wyróżnia się wysoką wydajnością i może sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom stojącym przed branżą. Dzieje się tak na przykład w sektorach takich jak energetyka. Dlatego też wciągnik KITO LB jest najchętniej wybieranym wciągnikiem przez użytkowników z branży energetycznej.

Dzięki zaawansowanemu wzornictwu przemysłowemu LB otrzymał pożądaną nagrodę Excellent Product Awards, która została przyznana przez Japońskie Towarzystwo Inżynierów Mechaników (JSME) w 2009 roku.

Wciągnik dźwigniowy LB jest dostępny w wersjach o udźwigu od 800 kg do 9 ton. W przypadku obciążeń do 3,2 t działa z jednym cięgnem łańcucha, przy 6,3 t z dwoma cięgnami łańcucha, a wersja 9 ton z trzema cięgnami łańcucha. Dzięki zastosowaniu przekładni z podwójną redukcją i opatentowanego procesu hartowania indukcyjnego części przenoszących obciążenia ciężar i wymiary wciągników są zmniejszone przy jednoczesnej poprawie ogólnej wytrzymałości. W rezultacie możesz użyć mniejszej siły do obsługi i cieszyć się bardzo kompaktowym wciągnikiem.

Ze stalową obudową, kutymi hakami ze stali węglowej i odpornym na korozję niklowanym łańcuchem nośnym wciągnik dźwigniowy LB doskonale sprawdza się w najbardziej wymagających zastosowaniach przemysłowych i kontraktowych, przede wszystkim w branży energetycznej. Unikalną zaletą wciągnika jest mechanizm wolnego koła z zabezpieczeniem przed przeciążeniem. W konwencjonalnych wariantach możliwe jest, że z powodu niezamierzonego uruchomienia dźwigni przez operatora funkcja wolnego biegu zostaje przypadkowo aktywowana, co w najgorszym przypadku prowadzi do zrzucenia ładunku. Jest to niemożliwe w przypadku wciągnika dźwigniowego KITO LB, ponieważ jest on wyposażony w pokrętło wolnego koła. Można je włączyć delikatnie pociągając pokrętło i zwalniając łańcuch w celu regulacji.

Wciągniki KITO LB dostępne są w ofercie firmy Eurotech.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Wózki na nocną zmianę

Wózki na nocną zmianę

Giełdy owoców i warzyw obsługują interesantów w godzinach porannych. By przygotować obiekt i towar na ich przybycie, prace trwają zazwyczaj nocą....

wszystkie artykuły

BLOG