×
Artykuły

Wciągnik KITO ED - serce mini żurawia budowlanego MK 240

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Firma Xella specjalizuje się w dostarczaniu prefabrykowanych elementów betonowych powszechnie stosowanych w nowoczesnym  budownictwie. Oprócz materiałów budowlanych producent posiada w swojej ofercie kilka urządzeń, jak mini żurawie i wózki, które pomagają w łatwy sposób montować te elementy. Projektując swój najnowszy mini żuraw MK 240 firmy Xella i Cadconnetcion wyposażyły go elektryczny wciągnik łańcuchowy ED marki KITO dostarczony przez firmę Eurotech.

KITO ED to wysokowydajny elektryczny wciągnik łańcuchowy o kompaktowej, lekkiej konstrukcji. Urządzenie pozwala na bardzo szybkie podnoszenie nawet do 20,1 metra na minutę, choć prędkości mogą być zmienne w zależności od wymagań zastosowania. Z uwagi na to, że ED posiada zasilanie jednofazowe 230 V/50 Hz, wciągnik ten jest więc zwolniony z pełnego odbioru UDT i podlega jedynie obowiązkowi dozoru uproszczonego. Mając na względzie powyższe zalety firmy Xella wraz z firmą podwykonawczą Cadconnetcion postanowiły zastosować go w projektowanym mini żurawiu. W związku z tym zwróciły się do firmy eurotech, będącej oficjalnym przedstawicielem marki KITO na rynku polskim.

 

Mini żuraw MK - idealny partner podczas budowy domów jednorodzinnych i nie tylko

W mini żurawiu MK 240 firmy Xella zamontowano model KITO ED24ST o udźwigu 240 kg i dwóch prędkościach podnoszenia, w tym jeden szybkiej (12,9-3,0 m/min). Mini żuraw MK 240 jest dedykowany do montażu wielkowymiarowych bloków Ytong Jumbo czy Silka Tempo oferowanych przez firmę Xella. Jednak oprócz pierwotnego przeznaczenia, dzięki swoim cechom urządzenie udowadnia coraz większą wszechstronność na placach budów. Jest bardzo lekki i kompaktowy. Dla użytkowników istotny będzie fakt, że obsługa urządzenia jest niezwykle prosta i nie wymaga od operatora specjalnych uprawnień. W przeciwieństwie do innych mini żurawi czy innych urządzeń podnoszących nie wymaga również przeglądów UDT. MK 240 ma niewielkie rozmiary i można go transportować na zwykłej przyczepie samochodowej, a w samym miejscu pracy, na budowie można go szybko i z łatwością przemieszczać. Do pracy potrzebuje zwykłego napięcia 1-fazowego. Z powodzeniem może być używany do wszelkiego rodzaju zadań związanych z podnoszeniem i przemieszczaniem ciężkich przedmiotów.

Poznaj zalety mini żurawia MK 240:

 

KITO ED – mały wciągnik, wielkie możliwości

Z uwagi na niewielkie wymiary oraz wagę wciągnik ED można z łatwością zastosować w dowolnym miejscu i aplikacji. Urządzenie jest przystosowane do pracy z obciążeniami od 60 do 240 kilogramów. Opcjonalny zastaw modernizacyjny składającego się z górnego haka, dolnego bloku i dłuższego łańcucha pozwala przekształcić go w urządzenie o udźwigu do 480 kilogramów. Dla wciągnika dostępne są również dwa warianty silników: silnik prądu stałego o mocy 300 W dla zakresów obciążenia 60, 100 i 180 kilogramów oraz większy wariant o mocy 600 W dla obciążeń do 160, 240 lub z podwójnym łańcuchem do 480 kg.

Wśród licznych zalet wciągników serii ED wymienić należy niewielką strefę martwą, wszechstronność aplikacji, w których można go zastosować oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Wyjątkowo szczelna obudowa pozwala na zastosowanie w trudnych warunkach atmosferycznych, gdzie występuje duże zapylenie oraz wilgotność powietrza, a kaseta sterownicza jest odporna na wstrząsy. Bezpieczeństwo podczas użytkowania zapewnione jest przez zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz wbudowane sprzęgło antypoślizgowe. Podobnie jak inne produkty japońskiego producenta wyróżnia się najwyższą jakością wykonania oraz użytych komponentów. Wciągnik ED znajdzie swoje miejsce w warsztatach, magazynach, centrach logistycznych i na placach budowy. Na uwagę zasługuje również fakt, że został on przetestowany podczas pracy na farmach wiatrowych, gdzie transportuje ładunki wewnątrz wież turbin.


Znajdź firmę EUROTECH w katalogu firm portalu dzwignice.info


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

wszystkie artykuły

BLOG