×
Artykuły

Dealer Yale buduje relacje z Sewera Polska Chemia

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Hurtownia Sewera Polska Chemia obsługuje branżę budowlaną od ponad 25 lat, oferując pełną gamę materiałów budowlanych kontrahentom i klientom detalicznym. Od cegieł i kominów po rynny i izolacje, firma dostarcza kompleksowe rozwiązania dla projektów budowlanych.

Sewera Polska Chemia ma osiem oddziałów w całej Polsce, a centralny magazyn i centrala mieści się w Katowicach. Każda lokalizacja różni się wielkością i ma swoje własne unikalne wymagania dotyczące transportu wewnętrznego.

 

Dostosowanie do potrzeb klienta

Emtor, działający na polskim rynku dealer Yale, dostarcza sprzęt Yale firmie Sewera Polska Chemia od 2009 roku. Wózki widłowe Yale są używane w całej firmie, a roczne rozładunki sięgają 25 000 ton materiału na ciężarówkę. Obecnie we wszystkich zakładach Sewera Polska Chemia pracuje 19 wózków LPG serii Yale VX.

Przemysł budowlany jest jednym z najbardziej wymagających środowisk operacyjnych dla wózków widłowych, a wózki w Sewera Polska Chemia również muszą radzić sobie z różnymi warunkami pracy w każdym z oddziałów firmy. W zależności od lokalizacji wózki zwykle pracują na zewnątrz na platformach ładunkowych lub rozładowują materiały w pobliżu magazynu, a następnie dostarczają towary na półki. Zróżnicowane warunki pracy i szeroki zakres działalności Sewera Chemia Polska oznaczają, że przenoszone są ładunki o różnej masie - od farb i chemikaliów po okna i płytki.

Warunki w naszych magazynach są różne, ale wózki są dobierane w taki sposób, aby zawsze działały dobrze, niezależnie od branży, w której pracują. Przykładem tego jest zastosowanie trzystopniowych masztów, dzięki którym możemy być pewni, że wózki będą mogły przejeżdżać przez obszary o niskiej wysokości sufitu. Dlatego nawet w przypadku przeniesienia wózka widłowego w inne miejsce jesteśmy pewni, że może on działać w nowym środowisku, mówi Danuta Zdancewicz, kierownik operacyjny w Sewera Polska Chemia.

Ze względu na dużą liczbę operacji wykonywanych na zewnątrz, szczególnie jesienią i zimą, liczne wózki wyposażono w ogrzewanie kabinowe. To nie jest standardowa funkcja, ale biorąc pod uwagę szczególne wymagania naszej pracy, poprosiliśmy o opcję kabiny ogrzewanej, aby zwiększyć komfort operatora, jednocześnie zapobiegając skraplaniu się pary wodnej, dodaje Zdancewicz.

 

Patrząc w przyszłość

Początkowo Sewera Polska Chemia korzystała z usług wynajmu długoterminowego, ale w ciągu ostatnich dwóch lat firma kupiła sprzęt, zwiększając udźwig całej floty z 2000 kg do 2500 kg na wózek.

Myśląc o zakupie wózków widłowych, zawsze staramy się patrzeć w przyszłość przez pryzmat kilku lat, aby nie ograniczać się do rozwiązywania tylko problemów, przed którymi stoimy tu i teraz. Mając na uwadze rozwój firmy, staramy się przewidzieć, z jakimi problemami będą musiały zmierzyć się nasze wózki widłowe, powiedzmy, za pięć lat. Za każdym razem, gdy wymieniamy jeden wózek na nowy, spotykamy się z Emtor, który analizuje specyfikę pracy i analizuje nasze potrzeby. Dzięki temu są w stanie szybko zobaczyć pewne elementy, które można zoptymalizować i zaoferować nam najlepsze rozwiązania, podsumowuje Zdancewicz.

Ta elastyczność i zrozumienie potrzeb Sewera Polska Chemia w połączeniu z umiejętnością reagowania na indywidualne rozwiązania jest jednym z głównych powodów długoterminowej współpracy firmy z Emtor.

Sewera Polska Chemia docenia korzyści wynikające z, trwającej lata, bliskiej współpracy z Emtor oraz niezawodność oferowanych przez nią wózków widłowych Yale, a ich relacje wciąż rosną w siłę.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

2019 w gospodarce magazynowej

2019 w gospodarce magazynowej

Dynamiczny przyrost powierzchni magazynowej, upowszechnienie baterii litowo-jonowych, rozwiązań automatyzacyjnych i cyfrowych, a także zapowiedź...

wszystkie artykuły

BLOG