×
Artykuły

Żuraw hydrauliczny HMF i cysterna na jednym podwoziu

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

HMF Polska Sp. z o.o. zaprojektowała i dostarczyła w 2015 roku firmie świadczącej usługi wodo-kanalizacyjne w Poznaniu wielofunkcyjny pojazd, na podwoziu którego można zainstalować platformę z żurawiem hydraulicznym lub cysternę z wodą. 

 

Optymalne wykorzystanie sprzętu


Celem poznańskiej spółki, zaopatrującej w wodę blisko 800 tysięcy mieszkańców, była optymalizacja działalności i ograniczenie kosztów. Klient poszukiwał samochodu o uniwersalnym zastosowaniu, który można maksymalnie wykorzystać poprzez jednoczesne zaangażowanie go do wielu zadań.

Klient, idąc z duchem czasu, podjął decyzję o zakupie specjalistycznych jednostek sprzętowych. Jedną z tego typu inwestycji był zakupiony pojazd z nośnikiem różnego rodzaju zabudów: platformy z cysterną z wodą oraz platformy z żurawiem hydraulicznym HMF 735-K2 (o udźwigu 925 kg/6,9 m).

Rozwiązanie zaproponowane przez firmę HMF Polska pozwala przy pomocy jednego pojazdu wykonać prace, do których wcześniej angażowane były trzy różne pojazdy wraz z trzema kierowcami. Do obsługi nowego pojazdu koniecznie jest zaangażowanie tylko jednego kierowcy, który zarazem jest operatorem urządzenia.

 

Jeden pojazd – wiele możliwości 

Kluczowym elementem rozwiązania jest zaprojektowany i stworzony system wymienny, pozwalający w klika chwil zmienić przeznaczenie zabudowy na inną (wymiany zabudowy dokonuje się przy pomocy zaledwie dwóch przełączników). Platformy z cysternami dostarczają wodę do miejsc, gdzie jest aktualnie potrzebna. Przy pomocy platformy z żurawiem HMF transportuje się i odstawia mniejsze zbiorniki z wodą do mniejszych gospodarstw.

 

Prosta obsługa

Pojazd z dwoma rodzajami zabudów nie wymaga specjalistycznych uprawnień co pozwala na wykonywanie czynności wymiany przez niemal każdego kierowcę samochodu ciężarowego. Urządzenia posiadają zabezpieczenia przed dokonaniem błędnych czynności i są proste w obsłudze.

 


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Rynek wózków widłowych po epidemii

Rynek wózków widłowych po epidemii

Po związanym z epidemią spowolnieniu dynamiki wzrostu w 2020 r. analitycy przewidują, że rok 2021 może przynieść odbicie na globalnym rynku...

wszystkie artykuły

BLOG