×
Artykuły

Żurawie wieżowe TEREX budują Varso Tower - najwyższy budynek w UE

Prześlij nam swój artykuł
Zobacz galerię zdjęć

Wieżowiec Varso Tower, powstający w warszawskiej dzielnicy Wola, to budynek najwyższego kalibru. Przy łącznej wysokości 310 metrów kompleks biurowy będzie najwyższym budynkiem w UE, a gdy budowa zostanie ukończona w 2020 roku będzie górował nad całym polskim kapitałem. Żurawie wieżowe Terex, dostarczone przez Herkules SA dla Warbud – generalnego wykonawcy tego prestiżowego projektu, odgrywają kluczową rolę na placu budowy.

Zastosowanie żurawi wieżowych Terex było logicznym krokiem dla wiodącej polskiej firmy wynajmującej żurawie Herkules SA podczas realizacji tego projektu. Po pierwsze, firma Terex Cranes jest naszym preferowanym dostawcą żurawi, dlatego dysponujemy szerokim asortymentem żurawi tego producenta, spełniających wszelkie możliwe wymagania. Po drugie, modele CTT 332 i CTL 340 zamówione specjalnie na potrzeby tego projektu doskonale pasowały do warunków na placu budowy z racji ich wysokich udźwigów i konstrukcji. Żurawie typu luffing, takie jak CTL 340, są idealnym wyposażeniem podczas budowy drapaczy chmur, wyjaśnia Mateusz Rychlewski, Dyrektor Handlowy w Hercules. Ponadto dwa żurawie zostały szybko przetransportowane z pobliskiego oddziału Herkulesa pod Warszawą na plac budowy, gdzie czteroosobowy zespół Herkulesa przygotował je do pracy w ciągu zaledwie czterech dni.

 

Terex Cranes wspiera projekt

Zespół Herkulesa miał do wykonania wiele wstępnych zadań – tak gigantyczny projekt budowlany wymaga niezwykle drobiazgowego planowania i koordynacji ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w budowę. Od samego początku mogliśmy polegać na wsparciu działu inżynierii aplikacji Terex, informuje Mateusz Rychlewski. W ramach tego projektu zespół Terex opracował optymalny układ placu budowy dla żurawi wieżowych i technicznie zaawansowaną koncepcję dla kolejnych ustawień żurawi równolegle do postępu budowy budynku. Wymagana była solidna wiedza techniczna, szczególnie dla żurawia CTL 340-24, ponieważ zgodnie z planem będzie się on "wspinał" w sposób ciągły wraz z budynkiem z budynkiem do wysokości 240 metrów. Producent wspierał również swoich klientów na placu budowy. Pracownik serwisu technicznego Terex Cranes był na miejscu przez całą fazę instalacji, a kierownik działu sprzedaży, Bartosz Irzyniec, również regularnie odwiedzał plac budowy. Ta usługa producenta jest bardzo ceniona przez Herkulesa. Nasz kontakt z Terex Cranes opiera się na zaufaniu, zawsze możemy polegać na szybkim i kompetentnym wsparciu, z którego chętnie korzystamy raz za razem w oparciu o przyjazny sposób, w jaki pracujemy ze sobą, podkreśla Mateusz Rychlewski.

 

Kolejne projekty

Aby wybudować Varso Tower żurawie Terex pozostaną na miejscu przez około dwa lata - i to chyba dopiero początek. Mateusz Rychlewski spodziewa się prawdziwego boomu w budownictwie wysokich i bardzo wysokich budynków w Polsce w ciągu najbliższych kilku lat. Dzięki naszym żurawiom wieżowym Terex i wsparciu działu inżynierii zastosowań Terex jesteśmy na doskonałej pozycji, mówi, patrząc w przyszłość z jednakowym optymizmem zarówno dla swojej firmy, jak i Terex Cranes.


Komentarze

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.


Pozostałe artykuły

Krótkoterminowy wynajem wózków WDX

Krótkoterminowy wynajem wózków WDX

Krótkoterminowy wynajem wózków widłowych to doskonałe rozwiązanie, gdy występują sezonowe spiętrzenia pracy, brakuje środków na inwestycje, czy...

wszystkie artykuły

BLOG