Ciekawostki
Usługi

Czego szuka Sarens podczas zakupu żurawia?

Redakcja dzwignice.info
18.09.2019
0
Żuraw terenowy Demag

Budowa stadionu Pucharu Świata w Katarze, załadunek i rozładunek podczas ogromnej operacji logistycznej związanej z farmami wiatrowymi w Holandii, przenoszenie żurawi terminalowych w Stanach Zjednoczonych czy rozbudowa warszawskiego metra w Polsce – to przykłady projektów realizowanych przez potentata w zakresie największych projektów transportu ciężkiego i inżynieryjnego. Za tymi projektami stoi Sarens, którego flota liczy 1500 żurawi.

Zarządzanie tak obszernym portfolio maszyn pracujących w każdym regionie świata oznacza, że Grupa Sarens musi mieć stale na uwadze nowe technologie w segmencie żurawi, jednocześnie biorąc pod uwagę potrzeby klientów oraz własną strategiczną wizję.
Sarens nieustannie ocenia, które maszyny warto kupić, rozważnie zastępując starsze modele, dodając takie, które najlepiej pomogą zaspokoić potrzeby klientów, rynku i wzmocnić portfolio. Sarens dzieli się z czytelnikami tym, jakie są 3 główne czynniki, które bierze pod uwagę podczas każdego zakupu żurawia.

Żuraw Demag we flocie Sarens

1. Zapewnienie właściwie dobranego zestawu urządzeń w światowym portfolio

Dzięki zróżnicowanemu i bogatemu portfolio projektów na całym świecie, Sarens musi utrzymywać flotę żurawi zdolnych sprostać wyzwaniom związanym z każdą pojawiającą się pracą. Oznacza to, że każdy zakup żurawia Sarens musi wpasować się w większą strategiczną wizję i zrównoważyć ogólny portfel Grupy.

Każdego roku przyglądamy się całej flocie, a także żurawiom przeznaczonym do wymiany, mówi Jan Sarens. To sprowadza się do posiadania odpowiedniej kombinacji żurawi. Każdy typ będzie miał swoją zaletę, ale i wadę, jednak potrzebujemy odpowiedniej równowagi, aby zapewnić odpowiednią obsługę naszym klientom.

Zakupy żurawi zwykle odzwierciedlają większe trendy w branży. Na przykład, mówi Jan Sarens, zastępujemy niektóre starsze żurawie modelami montowanymi na ciężarówkach. Zaletą tych żurawi jest to, że są one montowane na ciężarówkach zaprojektowanych z myślą o dużych przebiegach i są stosunkowo niedrogie w eksploatacji.

Podejście Sarensa w ostatnich latach polegało na zwiększeniu ogólnej wydajności żurawia nawet w przypadku zmniejszania się wielkości floty. Na przykład ze względu na mniejszy popyt na żurawie o niższej wydajności, Grupa może wycofać dwie jednostki od 30 do 40 ton i zakupić jedną jednostkę od 70 do 80 ton, która zajmie ich miejsce.

Kupujemy mniej żurawi, ale zwiększamy ich wydajność. Inwestujemy mniej w mniejszy asortyment i więcej w osiąganie wysokiej wydajności, kontynuuje Jan Sarens.

Sarens kupuje przede wszystkim nowe żurawie, chociaż od czasu do czasu Grupa wybiera dobre oferty z drugiej ręki. Podczas, gdy Sarens współpracuje ze wszystkimi głównymi producentami, w swojej flocie ma żurawie o określonym typie lub zakresie wydajności i zwykle trzyma się tego modelu w jak największym stopniu, aby usprawnić wydajność operacyjną.

 

2. Przewidywanie potrzeb klienta i odpowiedzialność za ich zaspokojenie

Ciągłe innowacje inwestycyjne i sprzętowe to jedna z cech charakterystycznych Sarensa. Podczas gdy solidna flota żurawi oznacza, że Sarens może wdrożyć odpowiedni sprzęt wszędzie tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny, grupa często decyduje się na inwestowanie w zupełnie nowe żurawie do konkretnych projektów klientów.

Mamy dużą flotę na całym świecie, z której możemy korzystać, mówi Sarens. Jednak robimy to częściowo - nie w 100% - ponieważ nie chcemy pozostawiać naszych jednostek biznesowych bez sprzętu w przypadku pojawienia się innych projektów. Więc kiedy pojawią się duże projekty, korzystamy w zrównoważonym stopniu zarówno z istniejącego oraz nowego sprzętu.

Nowe żurawie są starannie dobierane w oparciu o potrzeby klienta, ogólne trendy rynkowe i sposób, w jaki żuraw będzie później pasował do całej floty. Jednak zapewnienie odpowiedniego sprzętu zaspokajającego potrzeby klienta jest być może najważniejsze i jest czymś, na czym Sarens opiera swoją reputacje od lat.

Żuraw samojezdny Liebherr LTM 1450

Na przykład, Jan Sarens wyjaśnia, że dzisiejsi klienci preferują żurawie o dłuższych wysięgnikach, ponieważ nowoczesne projekty budowlane są coraz wyższe. W przypadku żurawi teleskopowych często jest to kompromis między udźwigiem, a długością wysięgnika. Klienci preferują dziś dłuższe wysięgniki, ale jeśli udźwig ma naprawdę duże znaczenie, nadal możemy posłać tam żurawie o większej wydajności.

Odpowiadając na takie potrzeby klientów i rynku, Sarens dokonał ostatnio dwóch dużych zakupów. Jednym z nich był pakiet 44 żurawi Demag o udźwigu od 55 do 250 ton, a drugi - trzy nowe żurawie Liebherr LTM1450, które są szczególnie łatwe w konfiguracji i obsłudze. Ponadto Grupa złożyła zamówienie na 70-tonowe żurawie Liebherr serii LTF.

Nowo zakupione jednostki będą dystrybuowane w Wielkiej Brytanii, Francji i Belgii, a wiele z nich będzie dostępnych w dwóch nowych magazynach Sarens w Wielkiej Brytanii. Umożliwi to Grupie zapewnienie opłacalnych, niemal natychmiastowych usług dźwigowych klientom zarówno w Londynie, jak i na terenie elektrowni jądrowej Hinkley Point.

 

3. Maksymalizacja bezpieczeństwa wraz z każdym zakupem

Ostatnim czynnikiem, który wpływa na zakup pojedynczego żurawia Sarens jest bezpieczeństwo. Wszystko inne w żurawiu może być absolutnie doskonałe, ale jeśli nie ma odpowiednich zabezpieczeń, nigdy nie zdobędzie miejsca w flocie Sarens.

Bezpieczeństwo nie jest opcjonalne, mówi Jan Sarens. Wyjaśnia, że podczas gdy on i jego zespół mogą dyskutować o tym, które dostosowania preferują dla każdego żurawia, funkcje bezpieczeństwa nigdy nie będą dyskutowane. Nie omawiamy opcji bezpieczeństwa, ponieważ automatycznie wybieramy je wszystkie, stwierdza.

Każdy główny producent wie o standardach bezpieczeństwa Sarensa i automatycznie dołącza „pakiet Sarens” do każdego zakupu żurawia. Kiedy kupujemy nowy żuraw, domyślnie są tam wszystkie opcje bezpieczeństwa, mówi Jan Sarens.

Opcje bezpieczeństwa obejmują takie funkcje, jak ochrona przed upadkiem, co jest szczególnie ważne w przypadku żurawi kratownicowych i większych żurawi hydraulicznych. Inną ważną opcją dostępną w większości nowych żurawi teleskopowych głównych producentów jest system zwiększonego wskaźnika ruchu ładunku (LMI), który monitoruje pozycje przeciwwagi i wysięgników. Zmniejsza on ryzyko związane z błędami człowieka przy wyborze właściwego programu podnoszenia dla konkretnego przypadku obciążenia.

 

Inwestowanie w standard doskonałości

Ścisła dbałość Sarensa o dokonanie właściwego zakupu żurawia dla właściwego projektu, a także bezwzględny nacisk na bezpieczeństwo, stworzyły flotę żurawi cenionych za ich zdolność do sprostania każdemu wyzwaniu - bez względu na to, jak jest ono ciężkie czy wysokie. Ciągłe inwestowanie w siłę swojej floty na przestrzeni lat oznacza, że dziś Sarens jest powszechnie uważany za światowego lidera w usługach wynajmu żurawi, podnoszenia ciężkich ładunków i inżynierii transportu. Sarens buduje swoją reputację z dnia na dzień, trzymając się zasady: jeden zakup żurawia na jeden raz.


Żuraw samojezdny
Żuraw Sarens
wynajem żurawi
usługi dźwigowe
zakup żurawia
rozbudowa floty

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także