Największe projekty

Cztery żurawie pokładowe Liebherr Offshore dla platformy morskiej w Azerbejdżanie

redakcja dzwignice.info
13.08.2020
0
Żuraw offshore BOS 2600

Żuraw Liebherr BOS, to żuraw offshore najnowszej generacji. Wyposażony jest w najnowocześniejszą technologię i jest przeznaczony dla zastosowań wymagających wysokich udźwigów przy średnich lub dużych wysięgach. Cztery nowe żurawie z serii BOS będą spełniać te wymagania w 2021 roku na dwóch platformach morskich w Azerbejdżanie.

Zakład Liebherr MCCtec w Rostoku w Niemczech i spółka UBOC (Umid Babek Operating Company) podpisały umowę na dostawę czterech nowych żurawi offshore z serii BOS (ang. Board Offshore Crane). Zamówienie obejmuje dwa modele żurawia BOS 2600 z maksymalnym udźwigiem 45 ton na 30 metrach na pokładzie, a także dwa modele BOS 4200, podnoszące 50 ton na 40 metrów na pokładzie.

Seria żurawi morskich BOS firmy Liebherr jest najbardziej znana ze swojej modułowej konstrukcji ze znormalizowanych komponentów zapewniających maksymalną niezawodność. To był ważny argument dla podpisania umowy, jak potwierdza Stefan Schneider, dyrektor sprzedaży żurawi offshore: UBOC wybrał Liebherr i serię BOS, aby połączyć kilka zalet dla swoich platform, w tym sprawdzoną konstrukcję żurawia z szerokim zakresem funkcji. Ponadto nasza lokalna stacja obsługi w Azerbejdżanie umożliwia bardzo elastyczną obsługę klienta na miejscu. Nasi technicy mogą być na platformie w ciągu 24 godzin.

Projekt żurawia będzie certyfikowany przez American Bureau of Shipping (ABS) i będzie obejmował wymagania kodu projektowego API. Zarówno BOS 2600, jak i BOS 4200 mają wysięgnik kratowy o maksymalnym wysięgu roboczym 48 metrów przy wciągarce głównej i 53 metry przy wciągarce pomocniczej. Żurawie są napędzane elektrohydraulicznie i są wyposażone w system Liebherr Litronic, opracowany przez firmę system sterowania, który jest centralnym elementem precyzyjnych operacji dźwigowych. Jedną z wielu cech żurawia jest nieograniczony obrót nx360 stopni, zdalne sterowanie do pracy awaryjnej oraz specjalne funkcje pomocnicze systemu sterowania żurawiem dla operatora.

Współpraca z UBOC jest również premierą dla Liebherr, ponieważ po raz pierwszy w historii firmy żurawie offshore zostały sprzedane bezpośrednio do Azerbejdżanu. Kontrakt przewiduje, że cztery żurawie BOS zostaną dostarczone do UBOC w 2021 roku z zakładu produkcyjnego Liebherr w Rostocku w Niemczech.


żuraw offshore
żuraw morski
żuraiwe BOS,
Liebherr,
Board Offshore Crane
BOS 2600
BOS 4200
żurawie pokładowe

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także