Technologie
Usługi

E-learning – Liebherr testuje nowy sposób szkolenia operatorów żurawi samojezdnych

Agnieszka Janota
28.02.2019
0
Platforma e-lerningowa Liebherr służy do szkolenia operatorów żurawi samojezdnych

Podczas targów Bauma 2019 Liebherr zaprezentuje nowy produkt – szkolenie cyfrowe dla operatorów żurawi samojezdnych. Produkt powstał we współpracy Krassmann Produktion GmbH – firmy produkującej rozwiązania e-learningowe, prawnika Dr Rudolfa Sallera oraz zakładu Liebherr w Ehingen. Nowe narzędzie zostało zaprezentowane po raz pierwszy podczas dni klienta w Ehingen w czerwcu 2018 roku.

Liebherr od wielu lat oferuje wysokiej jakości kursy i szkolenia, zarówno w centrum szkoleniowym w zakładzie produkcyjnym w Ehingen (Niemcy), jak i w wielu placówkach na całym świecie. Ponieważ rośnie zapotrzebowanie na szkolenia i regularne wskazówki ustawowe, firma Liebherr sprostała temu zapotrzebowaniu ze strony rynku i zaoferowała cyfrowy zestaw treści szkoleniowych dla odbiorców żurawi samojezdnych wraz z partnerami, doktorem Rudolfem Sallerem i Krassmann Produktion GmbH. Produkt wspiera działania szkoleniowe zapewnia ekspertyzę w skompresowanej formie.

E-learning uzupełnia praktyczne szkolenie na rzeczywistym żurawiu i przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa podczas pracy żurawia. Nowy instrument szkoleniowy, którego treść dotyczy nie tylko żurawi samojezdnych Liebherr, dostępny jest w języku niemieckim i angielskim.

Szkolenie na miejscu

Główną zaletą narzędzia e-learning jest to, że dostawcy żurawi mogą zapewnić swoim pracownikom roczne doradztwo i zaawansowane szkolenie, a także zdobycie kwalifikacji zawodowych w dowolnym czasie i miejscu. Osobisty kod dostępu pozwala operatorowi żurawia samojezdnego studiować moduły szkoleniowe, którymi jest zainteresowany w dowolnym czasie, a w razie potrzeby powtórzyć je i uzupełnić. System wyposażony jest we wskaźnik postępu ułatwiający pracę. Każdy moduł zawiera odpowiednie pytania testowe z puli liczącej łącznie 220 pytań.

W trybie nauki użytkownicy mogą wyświetlać poprawną odpowiedź i, jeśli to konieczne, przełączać się na odpowiednią treść szkoleniową. W trybie egzaminacyjnym wyświetlana jest losowo wybrana seria pytań, na które użytkownik musi kolejno odpowiedzieć. Po zaliczeniu egzaminu końcowego kursant otrzymuje certyfikat, który może zostać potwierdzony przez pracodawcę.

Struktura treści w oparciu o typową procedurę pracy żurawia

Treści e-learningowe są skonstruowane w podobny sposób, jak typowa procedura dla pracy operatora. Treści zawierają odpowiedzi na następujące pytania, między innymi: Co należy wziąć pod uwagę z góry w fazie planowania? Co należy wiedzieć o obsłudze żurawia na budowie lub miejscu użytkowania? Co należy zrobić po zakończeniu pracy?
Kurs zawiera takie tematy, jak zasady prawne, technologia dźwigowa, fizyka żurawi, tabele obciążeń, wybór pozycji żurawia, wyposażenie bezpieczeństwa, ustawianie, specjalne warunki użytkowania, mocowanie ładunków, sprzęt do obsługi ładunków, inspekcje żurawia, co zrobić w przypadku awarii i wiele innych.

Wsparcie dla kupujących żurawie w uzyskaniu kwalifikacji przez operatorów żurawi samojezdnych

Jakie korzyści ma producent żurawia w rzeczywistości ze szkolenia z żurawiem samojezdnym e-learning? Wszyscy nabywcy żurawi są odpowiedzialni za zapewnienie prawidłowych kwalifikacji swoich pracowników w ramach corocznego obowiązku doradztwa. Narzędzie e-learningowe umożliwia im w prosty sposób wypełnienia rocznego obowiązku sprawdzenia wiedzy, a operator żurawia otrzymuje certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia i zdany egzamin. Certyfikat umożliwia także potwierdzenie, że wytyczne zostały przekazane pracownikom i przyjęte do wiadomości


Żuraw
Żuraw samojezdny
Liebherr
E-learning
operatorzy żurawi samojezdnych
szkolenie operatorów
żurawie mobilne

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także